Skocz do zawartości

T-55, 1:35 Tamiya


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem sprint.

Tomasz mnie poprosił abym mu dokończył i pomalował T-55 do obwoźnej prezentacji nowych figurek polskich czołgistów.

Model dostałem napoczęty (skończona wieża), dokończenie zajęło mi jeden wieczór, zdjęć z budowy nie robiłem, szczególnie że robiłem go prosto z pudła a większość modelarzy zna doskonale ten model. Więc skupiłem się na najważniejszym czyli malowaniu.

Zagruntowałem całość surfacerem 1000 z puszki, następnie pomalowałem mieszanką gunze H423, H78 i czarnej błyszczącej Tamki, dalsze kroki widać na zdjęciach.

 

100_1213-1.jpg

100_1215-1.jpg

100_1218-1.jpg

100_1221-1.jpg

100_1223-1.jpg

100_1225-1.jpg

100_1227-1.jpg

100_1229-1.jpg

100_1232-1.jpg

 

Ciąg dalszy pewnie po poniedziałku bo wyjeżdżam na działkę.

Kolory trochę przekłamane bo po fakcie się zorientowałem że mam strasznie brudny obiektyw, następne będą już dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, nawet tego nie wiedziałem, ale nie są to chyba jakieś kolosalne różnice bo przeglądałem monografię i nie rzuciło mi się w oczy.

A z resztą, umowa obejmuje tylko malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłona jak największa, u mnie akurat 8.0 a iso jak najmniejsze czyli 64, czas migawki 1/13s, mniej więcej na takich parametrach zawsze robię, zmieniam tylko czas migawki w zależności czy model jest jasny czy ciemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj możesz mi przybliżyć tego Surfacejra?

Link do sklepu, jak działa z puszki, czy strumień nie zalewa modelu i czy jest lepszy od tego w słoiku.

Ostatnio w niektórych miejscach na teciaku odlazła mi farba (na szczęście niewidocznych) i trzeba się zaopatrzyc w ten specyfik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Fajnie, że pokazałeś kolory jakimi malowałeś wraz z efektem jaki uzyskałeś po ich zastosowaniu. Przyda się

 

Powodzenia przy wykończeniówce!

 

Przepraszam, że trochę offtopuję, ale mam pytanie. Czy istnieje jakaś konwersja do wykonania polskiego T-55 ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Cóż - ten sprint to trochę po falstarcie..

Myślę, że płytki plastiku docięte i dopasowane jako płyty nadsilnikowe załatwiłyby sprawę i nie doprowadziło do zerwania umowy, zapewne jak i kilka kawałków drucika, imitującego połączenia między zbiornikami paliwa na błotniku.. ;)

Pozostaje jeszcze jeden drobny szczegół - lufa chyba nie jest wciśnięta do końca?..

Tak to jest, jak się człowiek za długo przygląda fajnie malowanemu modelowi ;)

Pozdrawiam!

Przemek Klimala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że płytki plastiku docięte i dopasowane jako płyty nadsilnikowe załatwiłyby sprawę i nie doprowadziło do zerwania umowy

Jasne, ale skoro odbiorca zapytany wprost czy chce mieć to dorobione na modelu odpowiedział że nie ma potrzeby to nie będę się wychylał ponad, może to co napiszę jest trochę demoralizujące młodsze pokolenia modelarzy ale nie za bardzo mam czas i a w szczególności ochoty na dorabianie, szczególnie że model ma szybko powstać, i tak bardzo dużo czasu spędzam nad innymi modelami, każdy pozyskany czas wolny jest na wagę złota.

To tylko platforma do prezentacji figurek, malowanie jest najważniejsze, w szczegóły nikt się nie będzie wpatrywał, figurki są ważne. (tak mi powiedziano).

 

Z lufą to niestety jest ciężka sprawa, wieżę skleił gość co figurki lepił, że lufa jest źle wsadzona zorientowałem się po malowaniu, jak na forum napisali, ale widać że ktoś zadbał by się mocno trzymała bo przód wieży jakąś masą modelarską wypełniony jest, i jedna próba oderwania teraz skończyła się oberwaniem skrzyni z boku, lufa nie chciała puścić, może jeszcze raz spróbuję...

 

Gdyby to był model dla mnie no to inaczej by była sprawa detali, pewnie wnętrze i silnik nawet bym zrobił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale skoro odbiorca zapytany wprost czy chce mieć to dorobione na modelu odpowiedział że nie ma potrzeby to nie będę się wychylał

Cóż - skoro "klient nasz pan" - to może desant to zasłoni ;)

Będę podglądał dalej.

Pozdrawiam!

Przemek Klimala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj to klient jest znajomym więc mam wolną rękę, ale umówiliśmy się że te przeróbki są nie potrzebne, więc już pragnąłbym ukrócić wyskoki z instalacją i płytą.

 

Za to udało mi się lufę oderwać i wstawić prawidłowo, ale ktoś się namęczył pakując do wieży tyle tej masy tylko po to żeby lufę się dało przykleić w nieprawidłowy sposób.

Ponad to polakierowałem model i nałożyłem kalki.

 

100_1235-1.jpg

100_1237-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry trochę od przodu oświetlam dwoma reflektorkami, takimi z marketu za 20zł z oprawką, mają moc chyba z 35W, umieszczone są w lewym i prawym górnym rogu, a z lewej strony bardziej u dołu od przodu mam lampkę ze zwykłą żarówką 200W, fotografuję w komorze lakierniczej, ma białe ścianki, a dodatkowo sufit wyłożyłem folią aluminiową żeby światło się odbijało, wystarczy włożyć biały karton i już mam gotowe studio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i doszły obicia, trochę za bardzo się rozpędziłem tylko z przetarciem metalizerem bo jeszcze nie było lakieru matowego, ale to co najwyżej raz jeszcze się poprawi, bo to tylko w okolicy włazów.

100_1259-1.jpg

100_1256-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyścigu ciąg dalszy.

Nałożyłem błotko '3D', mieszanka żywicy akrylowej miga, pigmentu i piasku, następnie lakier matowy.

Jeszcze tylko pigmenty, gąsienice i będzie już koniec.

 

100_1263-1.jpg

100_1261-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.