Skocz do zawartości

Dragon 9108 (cyberhobby) Soviet Heavy Tank IS-1/IS-2


math

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po uropie....odpoczalem i teraz czas wziasc sie za prace

Powoli babrze sie z patera ktora zaczalem jakis tam czas temu i zeby nie zwariowac od mozolnego malowania postanowilem cos posklejac dla rownowagi.

Na warsztat biore starawy IS2 Dragona ktorego nabylem pare miesiecy temu za jakas smieszna cene z wyprzedazy.

 

1574_rn.jpg

 

Tu mozna znalesc co znajduje sie w pudelku:

 

http://www.model-making.eu/Dragon-Soviet-Heavy-Tank-ISa1-ISa2-plus-Soviet-Motor-Rifles-Troops-Berlin-1945--p-1-1573388.html

 

Narazie zbieram dokumentacje i jeszcze nie jestem pewien w jakim malowaniu go zrobie. Model bede robil raczej z pudelka. Byc moze bede cos poprawial i byc moze dodaam jakies dodatki (siatkowane oslony przed panzerfaustem o ile bede go robil ala Berlin 45:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Będę podpatrywał. Najbardziej interesuje mnie malowanie. Jakich farb używasz?

 

W tym wypadku prawdopodobnie Valejo bo ma wieksza skale barw niz Tamiya (ktora osobiscie lubie). Valejo ma kolory bardziej odpowiadajace kolorystyce sovieckich czolgow...ale zobaczymy. Najpiew musze go zlozyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nic ekscytujecego sie nie wydarzylo.

Powoli sklejam podwozie co wymaga nieco szlifowania (glownie drazki i kola) - Nawet Dragony trzeba szlifowac...

 

s2_suspension.jpg is2_wheel.jpg

 

Zmonowalem tez gaski....nadal nie rozumiem co takiego magicznego jest w 'Magic Track'ach'

 

IS-2-suspension2.jpg

 

IS-2-suspension3.jpg

 

Idzie powoli...moze w weekend zrobie cos wiecej....niestety w ciagu dnia robie modelowanie ale molekularne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła zapewne tylko na wcisk

 

Przy tych 'magicznych' trackach...niestety tak chociaz myslalem o zrobieniu wszystkich ruchomych kol, ale wtedy musial bym pakowac Friule...co kosztuje.

Mialm nawet szalony pomysl zeby w Magic Trackach nawiercac orwory na 'linki' podobnie jak to jest rozwiazane w Friulach, ale po 2-ch sie poddalem ...robil bym to do Bozego Narodzenia raczej....wiec bedzie statycznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Powoli sklejam podwozie co wymaga nieco szlifowania (glownie drazki i kola) - Nawet Dragony trzeba szlifowac...

 

Oj trzeba... Szpachlować również. Mnie doprowadzenie tych wszystkich wałków i kół zajęło całe popołudnie, ale było warto

 

Zmonowalem tez gaski....nadal nie rozumiem co takiego magicznego jest w 'Magic Track'ach'

 

Czy to na pewno Magic Tracki ? Moje wyglądały identycznie, a były ze starego wydania tego samego modelu, gdzie o Magic Trackach jeszcze nikt nie słyszał. Co do składalności, to nie ma co narzekać, są gorsze od nich...

Musisz tylko uważać na kąty przy ugięciach. Mnie z jednej strony wyszły fajnie. Z drugiej było już nieco gorzej.

 

Ja do ruskich wolę friule. A twoje wyglądają super. Nie umiem tylko wyobrazić sobie jak wy malujecie te gaski założone na koła?

 

Pędzelkiem

 

Czekam na kolejne aktualizacje

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace ida powoli ale ida...

Udalo mi sie zmontowac kadlub i wieze. Pojazd zaczyna nabierac ksztaltow.

 

base1.jpg

 

Zanim zaczne dokladac detale czeka mnie nieco poprawiania, szlifierki to tu to tam. Pewnie gdzie niegdzie bede poprawial rowniz spawy.

Przyszlifowalem nieco wizjery we wlazie na wiezy bo byly nieco za waskie. Dragonowska lufa tez nabiera ksztaltow po ostroznym szlifowaniu laczen.

Moze w leekend uda mie sie cos pocignac (chociaz planuje pociapac farbami rozgrzebana Pantere)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa modelu prawie skonczona...zostalo kilka pierdulek. Psiknalem wstepnie delikatnie podkladem zaby zobaczyc niedociagniecia u i tam, ktore poprawie (nie do konca zeszlifowane slady po prasach, itd). Co do samej budowy to za dizo nie ma co opowiadac. prosto z pudelka, ladnie i milo...troche szlifow bylo a jakze .

Z mojej strony: wszystkie uchwyty na wiezy zrobilem sam z drutu bo plastikowe sa nie kuku i wygladaja dziwacznie. Dodalem rowniez ogniwa w klapie od silnika. na tylnim paneju dodalem rowniez ogniwa i uwchyt, ktrorego brakowalo orginalnie.

W niektrorych miejscach poprawilem nitro chropowatosc stali (glownie wieza i laczenie wanny z kadlubem z przodu oraz wlaz na wiezy w ktorym nieco powiekszylem otwory).

Powyginalem blotniki i 'pogialem' nieco zbiorniki na paliwo

 

Musze jeszce dodac zaposowe gasienice z przodu, moze wyskrobie jakoas line holownicza z tylu lub dodam lancuch- ale nie wiem. Mysle nad jakimis duperelami typu szmaty, skrzynki itp.

 

Narazie wyglada to tak:

 

premier2.jpg

 

premier1.jpg

 

premier3.jpg

 

primierturret.jpg

 

premierrear.jpg

 

premierback.jpg

 

 

Coraz badrziej zaczynam sie pzrekonywac do zimowego malowania (zima idzie ...Trzeba sie w koncu nauczyc czegos nowego...a tego jeszcze nie robilem

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super. Widzę, że mamy podobne odczucia co do tego modelu. Całkiem fajny, choć nad paroma rzeczami trzeba popracować. O bambetle ten model aż się prosi

 

Czekam niecierpliwie na malowanie!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na Twojego Konradzie W razie czego służę polskimi kalkami do wersji IS-2M

 

oooo...polskie insygnia (pewnie od Tamki?)....bede pamietal ...jak sie zdecyduje to sie zglaszam bankowo. Musze poszperac i znalesc Polskiego Is-a w zimowym malowaniu...to moze byc nie byc takie latwe o ile . jak ktos ma linki to prosze uprzejmie ...cos tam mam na Missing-Lynx ale to moze byc czyjas abstrakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Znow weekend wiec nieco popracowalem z modelem.

Generalnie poprawilem kilka bzdurek, dodalem gasienice z przodu, ponawiercalem dzioorki tu i tam, dodalem kilka detali. Nastepnie model pomalowalem na kolor bazowy:

 

green1.jpg

 

green2.jpg

 

green4.jpg

 

green3.jpg

 

green5.jpg

 

W dziennym swietle zielen ma nieco inny odcien - bardziej gleboki i ciemniejszy na krawedziach (na fotkach nie bardzo to widac).

Teraz jeszcze minimalnie zroznicuje zielenie i zostawie go calkowitego wyschniecia i powoli zaczne sie przymierzac do zimowego maziania. Musze poszperac jak to ludziska robia zeby mialo rece i nogi i wygladalo sensownie. Zastanawiam sie czy zanim pociagne lakierem do wlosow czy nie psiknac bazowego koloru delikatnie matowym lakierem? Za uwagi do zimowego kamo bede wdzieczny.

 

W miedzyczasie zaczynam myslec o bibelotach...jakis lancuch, koce lub szmaty, moze jakies rozsypane narzedzia....zobaczymy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.