Skocz do zawartości

Bergepanther (early version) - ICM 1/35


Kosynier

Rekomendowane odpowiedzi

Model rozpoczęty w ubiegłym roku, w końcu czas by go skończyć. Model gotowy do malowania. Jakość modelu nie jest najlepsza, lewarek ma taką jamę skurczową że go sobie odpuszczam. Rury wydechowe są już nawiercone (zdjęcia są z etapu przed przewierceniem).

 

BergePanther_01.jpg

BergePanther_02.jpg

BergePanther_03.jpg

BergePanther_04.jpg

 

Gąsienice zrobione z jakiejś plastiko-gumy, skleiłem je cyjanokrylem. Z racji że cyjanoakryl łapie momentalnie to wpadłem na pomysł aby ułożone gąsienice pokryć od zewnątrz wikolem, po wyschnięciu wikolu zdejmowałem ułożone gąsienice i od wewnątrz zalewałem klejem. Wikol trochę za długo schnie więc zastąpiłem go masą plastyczną patafix, i taki patent się sprawdził. Każda ze stron składa się z dwóch części. NA zdjęciu jedna gąsienica odstaje bo nie jest przyklejona, to jest akurat miejsce w którym będą połączone ze sobą dwa odcinki. Wszelkie uwagi mile widziane.

Teraz czas na kilka zdjęć tuż przed kąpielą i malowaniem.

BergePanther_06.jpg

BergePanther_07.jpg

BergePanther_08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gąsienice zrobione z jakiejś plastiko-gumy, skleiłem je cyjanokrylem. Z racji że cyjanoakryl łapie momentalnie to wpadłem na pomysł aby ułożone gąsienice pokryć od zewnątrz wikolem, po wyschnięciu wikolu zdejmowałem ułożone gąsienice i od wewnątrz zalewałem klejem. Wikol trochę za długo schnie więc zastąpiłem go masą plastyczną patafix, i taki patent się sprawdził.

 

 

Ciekaw jestem ostatecznego efektu- na razie gąsienice wyglądają beznadziejnie! Ale nie wydaję ostatecznych sądów przed ukończeniem pracy...

Życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Myślałem nad próbą z modulacją kolorów ale moja pseudoIwata jest trochę rozwalona. Jedynie jest w stanie malować po całości. Co do gąsienic to pod tym kątem nie widać jak krzywo wyszły. Wieczorem wrzucę zdjęcie pokazujące jaki babol wyszedł.

Dasz radę! Skoro może malować po całości to i modulację spokojnie możesz wykonać. Inaczej model będzie taki zabawkowy, a szykuje się ( coż już pisałem) naprawdę niezłe cacko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem !

 

Pięknie ci idzie. Jako, iż robiłem x-dziesiąt tych ICMów to powiem ci odnośnie gąsek. Krzywo poszły dlatego, że dałeś rolkę małą za kołem napędowym, ona blokuje mocowanie koła napędowego, a jak jej użyjesz to koło napędowe zamontowane jest za szeroko i stąd twój problem, ja rolki wywalałem (i tak nie widać) i problemu nie było.

 

Poza tym oglądam dalej.

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy następnym modelu pójdę o krok dalej i spróbuje zrobić CM. Duże powierzchnie planuję zróżnicować "biedronką". Cieszy mnie że na tym etapie jest pozytywny odbiór.

Dzisiaj udało się dodać nowe kolory (deski, tłumik). Przy tłumiku zastosowałem metodę z pigmentami, z efektów jestem zadowolony. Na zdjęciach zauważyłem że muszę zapuścić czarny do wewnątrz rur.

 

BergePanther_25.jpg

BergePanther_26.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.