Skocz do zawartości

Panzer IV Ausf H Academy 1:35


anderan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

 

Oto mój nowy nabytek Panzer IV Ausf H Academy 1:35.

Jest duży hehe (do tej pory 1/72).

 

Na razie jedna fotka.Później wstawię wypraski i napisze moje wrażenia xD

 

dscf2043l.th.jpg

 

Warsztatu nie rozwijam chce skończyć Jagdpanthera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zakupiłem dziś lufę RBmodel ale.... Wydaje się dużo mniejsza przy plastikowej(która po osadzeniu w jarzmie pokazuje jaka jest krzywa).Lufa jest do wersji G ale zostałem zapewniony że będzie ok.Wygląda dobrze.

 

dscf2053sg.th.jpg

 

Do czego są te elementy widoczne z boku gdzie się je zakłada??

 

I kilka fotek z zawartości pudełka:

 

dscf2045u.th.jpg dscf2047f.th.jpg dscf2051.th.jpg dscf2052m.th.jpg dscf2049d.th.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj numer z ulotki od tej lufy?

Powinieneś był kupić lufę 7,5 cm KwK 40 L/48

A ta twoja wygląda raczej na 7.5cm KwK 40 L/43 jeśli się nie mylę

Czyli co lufa zła hmm, chyba że może zostać ta co mam???

 

 

Tak moja to 7.5cm Kwk 40 l/43 powiedziano mi że będzie dobra.

 

 

CO do tego modelu dostałem go ,ale czytałem że dla początkujących jest doskonały do wprawienia się i ćwiczeń,a z tego co patrzyłem w sieci nie był drogi.

Może nie jest idealnie wykonany ale popracuje,podszlifuje, troszkę szpachli i może uda mi się z niego coś zrobić co będę mógł pokazać na forum xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy upgatowanie tego modelu w ogóle ma sens.

 

Jesteś aspołeczny... potrafisz obrzydzić komuś model

To że to jest Academy to nie znaczy że nie można z niego nic sensownego wyciągnąć

Masz rację lepiej trenować na Dragonowskich modelach za 100PLN i wzwyż

Jak mu coś nie wyjdzie to zdemontuje lufę i zastosuje do innego modelu a na tym chociaż poćwiczy swój warsztat

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model jest może i troszkę uproszczony, ale na pewno jakościowo nie jest najgorszy. Kiedyś dawno temu go składałem i pamiętam, że z jego składalności byłem bardzo zadowolony. Z tego modelu można dużo wyciągnąć, więc nie ma co zrzędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy upgatowanie tego modelu w ogóle ma sens.

 

Jesteś aspołeczny... potrafisz obrzydzić komuś model

 

Wstrzymaj się chłopie z takimi radykalnymi opiniami. Taka prawda że Cloner w dużej mierze ma racje, na poczatku najlepiej robić takie modele z tej półki jak stare academy prosto z pudła. Inwestować w to żal tak naprawde, co z tego że wymieni sie lufe jak cała reszta jest mizerna. Gdyby chciało sie ten model wykonać absolutnie poprawnie to podejrzewam że dodatki przekroczyłyby cene wypasionych zestawów dragona. Oczywiscie nikt nikomu zabraniać tego nie bedzie, ale przedstawić głos rozsądku też sie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Tomkiem i Clonerem ze na poczatek dobrze jest pobawic sie z tanszych modelach (nadal to robie....i jeszcze przez jakis czas bede to robil)...szalonym pomyslem jest uczenie sie malowania i innych technik na drogich modelach Dragona...nie daj Boze Smart kity ...jak Tomek napisal...glos rozsadku tez jest wazny!

Oczywiscie merytorycznie to bedzie mu bardzo duzo brakowac, ale to kwestia podejscia co sie chce osiagnac. Z tanich starych modeli takich jak ten Academy czy stare Tamki (te z otworami na silniczki:) tez mozna wiele wyciagnac i czegos sie na uczyc (to chyba najwazniejsze zreszta).

 

Moim zdaniem za wszelka cene sie NIE spiesz i podgladaj co inni robia...popraw wszystkie niedocisgniecia w modelu, ktore oczywiscie mozesz poprawic...tanim albo (zadnym kosztem- jkas szlifierka + drobne poprawki)...i jak sie uda bedziesz mial satysfakcje. Zrub oslony z blaszki po puszce do Coli czy czegokolwiek (zobacz jak inni to robia) bo plastikowe w zadnym nawet dragonowskim modelu nie sa dobre...i juz bedzie lepiej. Skup sie na malowaniu, obiciach, itp...i zobaczysz ile pracy tam bedzie nawet przy tanim modelu. Szpachluj i gladz gdzie sie da...

 

To oczywiscie moje zdanie ale domyslam sie ze wielu sie ze mna zgodzi (pewnie kilka osob nie:)

 

Pozdrawiam i napewno bede z ciekawosci sie przygladal jak Ci ida prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Tomkiem i Clonerem ze na poczatek dobrze jest pobawic sie z tanszych modelach

Cloner nic takiego nie napisał ale zgadzam się z Tobą najlepiej ćwiczyć na czymś tanim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrub oslony z blaszki po puszce do Coli czy czegokolwiek (zobacz jak inni to robia) bo plastikowe w zadnym nawet dragonowskim modelu nie sa dobre...i juz bedzie lepiej. .

 

 

A czy puszka po coli,piwie nei będzie za cienka na te osłony?? Co by było najlepsze,a latwe do cięcia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie za cienka bo w rzeczywistosci Schurzen byly bardzo cienkie 5-7 mm (jakos tak):

 

600_st24.jpg

 

czy

 

stug-schurzen.jpg

 

a tu masz schurzeny zrobione z puszki po cydrze (ta sama bajka) na przykladzie Stuga IV tamiya, ktorego robilem rok temu na tej samej zasadzie - taki model do nauki - merytorycznie cienko. Moze nie jest najcudowniejszy ale pamietam ze frajde z mim mialem a przeciez glownie o to chodzi:

 

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=24159

 

Oczywiscie takich i duzo lepszych przykladow znajdziesz wieciej na tym forum

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Tomkiem i Clonerem ze na poczatek dobrze jest pobawic sie z tanszych modelach

Cloner nic takiego nie napisał ale zgadzam się z Tobą najlepiej ćwiczyć na czymś tanim.

Chodi mi o to ,że kupowanie upgatów za 200zł do modelu za 50zł to porażka. Lepiej wydać na Dragona albo bez tego wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz blaszki aluminiowej o nieco większej grubości i płaskiej to proponuje Ci przejść się do jakiejś drukarni gazet w Twoim mieście. Na takich blachach przygotowują tam matryce do druku czy coś (nie znam się na tym). Ponieważ taka matryca jest jednorazowa, myślę że nie będzie problemu żeby Ci ja dali albo sprzedali za jakieś grosze. Ja kiedyś dostałem takie matryce w dwóch grubościach: 0,1 i 0,3mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Tomkiem i Clonerem ze na poczatek dobrze jest pobawic sie z tanszych modelach

Cloner nic takiego nie napisał ale zgadzam się z Tobą najlepiej ćwiczyć na czymś tanim.

Chodi mi o to ,że kupowanie upgatów za 200zł do modelu za 50zł to porażka. Lepiej wydać na Dragona albo bez tego wszystkiego.

 

 

 

Ja kupiłem tylko lufę bo ta pudełkowa krzywa. W poniedziałek wymienię ja na odpowiednia.

Reszta zostaje jak była.

 

A model do ćwiczeń będzie odpowiedni bo jak coś popsuje nie będzie bardzo szkoda xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem zadowolony za tą cenę ale... właśnie ale model jest skopany szczególnie tylna płyta wanny. Ja radził bym ci zrobić wersję bez osłon http://mojehobby.pl/Academy-Panzerkampfwagen-IV-H-p-1-103763.html (ten sam model co ty masz tylko bez osłon) bo mimo iż boczne osłony po paru godzinach można zrobić od nowa to te na wieży są niereformowalne. Życzę ci powodzenia przy modelu i proponuje jeszcze kupienie plastikowych gąsienicami wraz z późnymi kołami napinającymi http://mojehobby.pl/Academy-G-sienice-do-Pz.kpfw-IV-p-1-104179.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L/43 to raczej ausf G.

 

To na pewno Pz IV Ausf. G! Jest po prostu krótsza od L/48- ta wartość- to długość lufy mierzona w kalibrach...

 

Wybór Pz IV z Academy uwazam za właściwy. Moja droga do skali 1;35 tez biegła tymi torami- tylko, że ja zainwestowałem w stara Tamiyę- a potem widziałem ten model w pudełku Academy...

Ten model sklejony "z pudełak" też wygląda wcale wcale...

Życzę cierpliwości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.