Skocz do zawartości

[W] M1A2 Abrams TUSK II, 1:35, Dragon, Legend, CMK


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

Od bardzo dawna już nie robiłem jakiegoś ciekawego ulepka dla siebie, a przydałby się jakiś nowy ciekawy model w kolekcji, więc postanowiłem dokończyć projekt leżący odłogiem już chyba od roku, a części to jeszcze nabyłem dużo dawniej.

 

1-1.jpg

2-1.jpg

 

Zanim ktoś wyskoczy z wątpliwej jakości polityczną aluzją przypomnę że TUSK oznacza Tank Urban Survival Kit, czyli jak łatwo się domyślić jest to 'wdzianko' dla Abramsa polepszające ochronę podczas operacji na terenach miejskich,

TUSK I wprowadzało między innymi aktywny pancerz na fartuchach, sprzężoną półcalówkę u nasady lufy (z tego co pamiętam jej przeznaczenie to likwidacja snajperów i ogólnie piechoty na które szkoda pocisku z działa), pancerne płyty przy karabinie ładowniczego, i dowódcy (lub zdalnie sterowana wieżyczka takiego typu jak na strykerach jest montowana), celowniki termowizyjne, slat armor na żaluzjach silnika.

W wersji TUSK II doszło dodatkowe opancerzenie aktywne na boki i wieżę i pancerna płyta w klinowatym kształcie na spód wanny.

To tak w skrócie, bo różnic na pewno jest więcej ale na razie to jest mało informacji, a poszczególne konfiguracje się różnią.

 

Co do modelu, już nosiłem się z tym od dłuższego czasu najpierw jak kupiłem konwersję to okazało się że Abramsy SEP Dragona są niedostępne, więc wymyśliłem że użyję AIMa, który też był słabo dostępny ale kupiłem od rollingstones'a jak dobrze pamiętam i planowałem to pożenić z częściami od M1A2 z pozostałości po trumpkowym 5in1, ale jak to zwykle bywa dość szybko mi się odechciało i minęło trochę czasu i pokazały się w końcu SEPy dostępne i w dodatku Ostach kupił jednego więc dał się namówić na wymianę, z AIMa zostawiłem wieżę i kadłub bo to części wspólne dla abramsów dragona a już zdążyłem przykleić spodni pancerz.

 

Dodatkowo kupiłem jeszcze okazyjnie żywiczny silnik cmk, trochę niekompletny ale akurat w sam raz do mojego, komorę musiałem mocno pociąć żeby dopasować go do dragona (oryginalnie jest do tamkowego), trochę trzeba było uszczelnić polistyrenem bo dragon jest szerszy.

 

Wiem z autopsji że większość lubie nie czyta tak długich opisów więc zdjęcia

 

Abrams003.jpg

Abrams007.jpg

Abrams006.jpg

 

Na dziś tak to wygląda:

 

100_2176-1.jpg

 

Na zdjęciu widać dokupione anteny do zagłuszarki systemu DUKE, spodobała mi się konfiguracja jaką voyager zaprezentował w swojej nowej konwersji więc zrobię zbliżoną:

 

http://www.voyagermodel.com/products/PRO35005/PRO35005_01.jpg

 

Nie będę się wzorował na żadnym konkretnym wozie, nieliczne fotki które widziałem przedstawiają stan z pod igły, a że ja takich pojazdów nie uznaję w styraniu go trochę fantazji użyję, takie SF z niedalekiej przyszłości.

 

Jeszcze miałem pomysł żeby doczepić trał przeciw minowy, bo mam tan toczony z trumpka, choć wolałbym szponiasty (może ktoś ma?), choć mam wątpliwości czy w takiej konfiguracji nie byłby przeciążony, bo z trałami widziałem tylko wersję TUSK I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolejny fajny zestaw, a ja jakos mojego dokonczyc nie moge.

Jak chcesz z tralem to tylko toczonym, bo pchany w konfiguracji z Tuskiem to za duzo wagowo dla tego potwora(bylo zreszta gdzies zdjecie w takiej wlasnie konfiguracji). Zdaje sie ze mocowanie od dolu kadluba/u nie gralo z dodatkowym pancerzem na spodzie wanny takze.

Jak potrzebujesz tral pchany do innego projektu to zdaje sie ze mam 2 wiec daj znac jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jeszcze porobiłem trochę silnik: powierciłem odpowiednio gniazda przeniesienia napędu, bo te z cmk nie były przystosowane do wyjmowanego silnika, i mało wspólnego z oryginałem miały, teraz też za wiele nie mają, ale już im bliżej, no i teraz można wyjmować silnik.

 

100_2190-1-1.jpg

100_2192-1.jpg

 

Jak już to jakoś siedziało to można było resztę kawałków silnika przykleić.

 

100_2199-1-1.jpg

100_2201-1.jpg

 

No i udało się tak zrobić żeby klapa silnika się domyka bez odstawania.

 

100_2196-1-1.jpg

 

 

Ale strasznie było dużo piłowania, uszczelniania, wpychania na siłę, ten silnik cmk poza tym że jest do tamki która jest sporo węższa od tego, nie jest przewidziany jako wyjmowany więc detali na spodzie, szczególnie obudowie skrzyni biegów i na płaszczyźnie od strony tylnych żaluzji, no i mój odlew trochę biedny bo krzywawy, wolałbym legendowy, ale cóż, koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykleiłem detale do kadłuba i udało mi się zmontować fartuchy, razem z pierwszą warstwą pancerza aktywnego, sporo było z tym zachodu, bo nie wiedziałem odkąd dokładnie zaczynać a legend enigmatyczną instrukcją nie ułatwiał zadania:

 

100_2216-1.jpg

100_2213-1.jpg

100_2211-1.jpg

 

Kółka krzywe bo nie przyklejone, wahacze też na wcisk na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś do fartuszków doszła falbanka, czyli kolejna warstwa pancerza aktywnego:

 

100_2219-1.jpg

100_2223-1.jpg

100_2226-1.jpg

 

Podłubałem później trochę przy wieży, bo już podwozie gotowe, na razie tak to się prezentuje:

 

100_2235-1.jpg

100_2231-1.jpg

100_2233-1.jpg

 

Jednym słowem: megapogrubienie.

 

Szybko idzie bo żywica to wdzięczy materiał do pracy, a i legend dobrze zaprojektował konwersje, wszystko pasuje jak dotychczas co do milimetra, tylko instrukcja jest słabym punktem, ale na ich stronie są duże obrazki więc nie ma problemu co gdzie jest, z resztą już dawno to rozpracowałem.

 

Tylko dragon rozczarowuje, jak kiedyś robiłem ich modele to wypracowałem sobie doskonałe zdanie, a teraz jakoś czuję się rozczarowany, oczywiście poziom detali jest dobry, ale widać mocne zużycie form, trochę się rozchwiały, napotykam czasem przesunięcia połówek, szwy. Bliżej mu do produkcji Trumpka niż tego dragona którego pamiętałem, ale może i dlatego że ostatnio kleiłem strykera z AFV który nadal jest mistrzostwem, a wcześniej t-55 z tamki.

 

Na razie tydzień przerwy będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej:

 

100_2298-1.jpg

100_2300-1.jpg

 

Zonk jest tylko z wyrzutnikami granatów dymnych, zamontowałem je zgodnie z instrukcją a okazuje sie że gryzie się ze stelażem na pancerz aktywny, ze zdjęć chyba wynika że zamontowane są troche wyżej, podstaw już za bardzo oberwać nie mogę, na razie odczepiłem same wyrzutniki, potem pomyślę co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamontowałem półcalówkę na lufie, trochę było z tym gimnastyki, a i tak nie do końca wyszło równolegle do lufy ale nie jest krzywo na boki, czyli git.

Dodatkowo dokupiłem toczoną lufę żeby uciąć spekulacje że jakoby za mało waloryzuję swój model.

 

100_2306-1.jpg

100_2304-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100_2304-1.jpg

 

Stroju zrób coś z lufami, bo wychodzi na to że M240 obok lufy ma większy kaliber niż M2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.