Skocz do zawartości

Puma 234/2 - Dragon - 1:35


Kosynier

Rekomendowane odpowiedzi

Model prosto z pudła. Malowanie zgodnie z instrukcją kamuflaż dwubarwny, niezidentyfikowana jednostka z Francji 1944.

Zdjęcia zawartości pudełka:

Puma_01.JPG

Puma_02.JPG

Puma_03.JPG

Puma_04.JPG

Puma_05.JPG

Puma_06.JPG

 

Nie wiem jak to zrobiłem, ale zgubiłem jeden element zawieszenia (na zdjęciu zaznaczony na czerowono).

Teraz nie mam pomysłu jak zastąpić zgubiony element.

Nie wiem czy nie zrobić z tej pumy wraku.

Puma_07.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

Puma podoba mi się i na pewno będę zaglądał. Co do zgubionego elementu to może zrobić z zdemontowanym jednym kołem ? ? ? Nie wiem jednak czy to dobry pomysł.

Życzę powodzenia w budowie i malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zagubiony element się odnalazł.

 

Wnętrze gotowe do malowania, przy przedniej płycie musiałem użyć szpachli aby ukryć ślady mocowania zderzaka.

Puma_08.JPG

 

Widok wanny od dołu:

 

Puma_09.JPG

 

Działo :

 

Puma_10.JPG

 

Elementy z wnętrza pojazdu, które pomaluję przed wklejeniem.

 

Puma_11.JPG

 

Górna część kadłuba od wewnątrz.

 

Puma_12.JPG

 

NA koniec błąd jaki zauważyłem dopiero po wklejeniu. Wyrzutniki granatów dymnych wkleiłem zgodnie z instrukcją. Przeglądając zdjęcia zauważyłem że powinny być obrócone o 90 stopni. Chyba że były różne metody montażu.

 

Puma_13.JPG

 

Jeżeli coś jest nie tak proszę o informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Cała praca nad pumą jest naprawdę zacna... dobrze się domyślam że będzie można zaglądnąć do środka ??

Czy to tylko ćwiczenia w malowaniu wnętrz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Włazy będą w kolorze bazowym.

 

Kilka elementów wnętrza nabrało nowych kolorów. Do zdjęć złożone na sucho.

Fotele oraz inne elementy skórzane pomalowałem w następujący sposób. Najpierw baza (Ochre Vllejo Model Air 71033), warstwa (Rust Vallejo Model Air 71080) malowane tak aby były gdzieniegdzie jaśniejsze prześwity. Później kropki w miejscach przetarć skóry na przemian kolorami (Wood Vallejo Model Air 71077) (Golden Brown Vallejo Model Air 71032) (Ochre Vllejo Model Air 71033). Na koniec po całości mocno rozrzedzoną (Rust Vallejo Model Air 71080). Kierownice, gałki drążków, peryskopy oraz MP pomalowane (Black Vallejo Model Air 71057). Szkła wizjerów malowane (Clear Blue Tamiya X-23).

 

Puma_21.JPG

Puma_22.JPG

Puma_23.JPG

Puma_24.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Tempo mam niezłe ;o) może do Świąt skończę.

Pierwszy etap postarzania mam za sobą poszły lekkie obicia i otarcia malowane najpierw (Vallejo Model Air 71056) Black Gray przy użyciu pędzelka. Kolejne mocniejsze ślady (Vallejo Model Air 71057) Black.

Deska rozdzielcza malowana także czarnym oraz (Pactra A7) Insignia Red (G).

Puma_25.JPG

Puma_26.JPG

Puma_27.JPG

Puma_28.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze dość sympatyczne- tylko po co?

Po otworzeniu włazów wieży i tak niewiele będzie widać...

Kurcze jak czytam takie wypowiedzi to płakać mi się chce. Widać, nie widać, nie ważne, autor robi bo ma w tym jakiś cel... A pisanie typu: "tylko po co?" osobiście uważam za bezsensowne, szczególnie, że stronę wcześniej była informacja:

Do środka będzie można zajrzeć przez włazy w wieży, więcej będzie dostępne po zdjęciu wieży.

 

Tempo mam niezłe ;o) może do Świąt skończę.

Nic się nie przejmuj, przecież nie o czas tu chodzi, a o efekt końcowy Czekam na Twoje wykonanie pudełkowego kamo, również mam Pumę tyle tylko, że w 72, może coś sobie zgapię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, wszelkie uwagi i wskazówki zawsze są pomocne. Ciąg dalszy zmagań:

Trochę posmarowałem olejami. Na początek poszło coś pomiędzy washem a filtrem. Olejną (Raw Umber) rozcieńczoną paliwem do zapalniczek nałożyłem na całe wnętrze, po chwili pędzelkiem nasączonym paliwem do zapalniczek zmywałem nadmiar pigmentu.

Puma_29.JPG

Puma_30.JPG

Puma_31.JPG

 

Później poszedł olejny wash (Ivory Black) rozcieńczany paliwem do zapalniczek.

Puma_32.JPG

Puma_33.JPG

Puma_34.JPG

 

Kiedy jeszcze wszystko nie wyschło do końca użyłem trzech pigmentów Vallejo (73105) Natural Siena, (73110) Burnt Umber, (tutaj numer mam zatarty oraz nazwę) chyba to było Yellow Ochre.

Puma_35.JPG

Puma_36.JPG

Puma_37.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.