Skocz do zawartości

KV-1 Mod.1941 "Small Turret" 1/35 Trumpeter


KrzychuP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na tym forum jestem pierwszy raz aczkolwiek modelarstwem interesuję się już jakiś czas głownie pancerka,skleiłem ten model dawno temu zaraz po premierze(prosto z pudła z armata F-32) i tak czekał na dalsze prace jako że samo moje sklejanie nie odbiega od ogólnie przyjętych standardów postanowiłem go wreszcie skończyć(pomalować,ubrudzić)może komuś moje wypociny się przydadzą albo pozwolą uniknąć błędów.KV pomalowałem farbami Pactra Russian Green i do cieniowania(swoją drogą nie jestem zadowolony)Marine green również Pactry-malowanie nowym aerografem(ciężki bój chyba wrócę do poczciwego TG-180)potem wash z Tamyia Nato Brown,a teraz kilka fotek przed washem:

78095287705354915859.jpg

13889142773908775437.jpg

69502548911164105753.jpg

a tutaj po zastosowaniu washa z Tamiya Nato Brown,oczywiście wszelkie zacieki itp. zostaną zniwelowane a wygląda to tak

płyta silnikowa i okolice wydechów:

74207222259155355450.jpg

wieża:

51653723988129662556.jpg

i takie ogólno-poglądowe:

89317379027916506357.jpg

jakość zdjęć nie najlepsza(obiecuję poprawę),model czeka na drobne poprawki,pigmenty i jakieś zacieki może nawet zrobię jakąś biedronkę

zapraszam do komentowania,wytykania błędów,porad i całej innej masy pozytywnych bądź negatywnych opinii.

Pozdrawiam Krzysiek.Łódź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Twój model i bardzo fajnie się prezentuje swój wash zrobiłem na bazie akrylowj farby Tamiya Nato Brown zmieszanej po prostu z wodą,generalnie położyłem go na satynową powierzchnię i powstały delikatne zacieki podczas schnięcia pojawiło się ryzyko zsiwienia tegoż washa jednak wash zmienił nieznacznie kolor na jaśnijszy.Dzisiaj zamierzam nad nim popracować domalować szczegóły jak i dodać zacieki no i dać na podwozie jakieś pigmenty.

Pozdrawiam Krzysiek.Łódź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model nie będzie posiadał kalek bo i takie sie zdarzały będzie prudny tzn. bardziej ukurzony niż brudny aczkolwiek nie wiem jak to wyjdzie miałem trochę klopotów z pigmentami i zaciekami ale na razie wszystko dosycha jak będzie źle to się poprawi muszę tylko fotek narobić co by było dla potomności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolejna porcja zdjęć z postępu prac, z której do końca i tak nie jestem zadowolony:

kurzenie podwozia

32601741080341716358.jpg

93925954961107126384.jpg

widok z góry

59818032847913658857.jpg

12267039888433306633.jpg

95394733669478948681.jpg

okopcenia z wydechów

00152196247267668031.jpg

takie tam z "martwą natura"

98855849816243805368.jpg

Zapraszam do oglądania, opiniowania i oceniania. Liczę na Wasze cenne uwagi. Za ewentualne braki jakości zdjęć I' am sorry ;)

Pozdrawiam Krzysiek. Łódź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle, ale dobrze również nie za bardzo. Wash NATO BROWN niestety niezbyt dobrze spełnił swoje zdanie, bo nie podkreślił trójwymiarowości i praktycznie w ogóle go nie widać. Widać jedynie jasnobrązowe brudzenie.Jeśli to ono miało być washem, to niestety nie wyszło. Stanowczo o wiele lepszy efekt osiągnąłbyś wykonując wash z farb olejnych dla plastyków.

Brudzenie wygląda trochę chaotycznie. Na podwoziu całkiem ok, ale na górnym pancerzu i wieży już gorzej.

 

Rdza na wydechach kolorystycznie jest ok, ale mogłaby być nieco bardziej chropowata. Okopcenia są trochę zbyt symetryczne.

 

KM nie powinien być srebrny. Przemaluj go na czarno i przetrzyj metodą suchego pędzla odcieniami szarości lub metalizerem.

 

Swoją drogą niezły mamy ostatnio wysyp modeli KW. Czekam na kolejne fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo kornik nieźle to opisał. Wash bardziej przypomina kurzenie. Czeka mnie KV-2 z trumpka, więc będzie kolejny. Imitację rdzy robię nakładając cienką warstwe szpachli i "dziobię" ją starą szczoteczką do zębów. Możesz jeszcze te wydechy lekko porawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po koleii km dostaną czarną przecierkę faktycznie wash trochę się zgubił na wydech dam rdzawy pigment i poprawię asymetryczność okopceń,co do chaotyczności brudzenia no cóż...jest delikatniejsze zdjecia wyolbrzymiły efekt ale faktycznie nad brudzeniem kadluba i wieży jeszcze popracuje,teoretycznie płyta nad silnikowa i góra wieży miały wyglądać jak zadeptany pancerz+ lekko ukurzony myślę że jak dodam na plycie nad silnikowej jakieś plamy eksploatacyjne urozmaici efekt.

Pozdrawiam Krzysiek.Łódź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po koleii km dostaną czarną przecierkę

 

Nie czarna przecierka, ale malowanie na czarno i przecierka odcieniami szarości lub metalizerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.