Skocz do zawartości

Horch Kfz 15


marioba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

m.gl.Einheits-Pkw Horch Efm Kfz.15, zwany też po prostu jako Horch Kfz 15, albo Horch 901 (uffff). Stare Italeri 1:35.

 

 

hor01.jpg

 

 

Jest to moim zdaniem jeden z lepszych zestawów jakie Italeri kiedykolwiek zrobiło. Inbox jest tutaj http://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/italeri/it6215.htm. Model świetnie się składa, pomimo drobnych wad. Trochę piłowania i kilkukrotnego pasowania po cztery razy wszystkiego, daje po kilku godzinach takie efekty:

 

hor02.jpg

 

hor03.jpg

 

Model jest robiony prosto z pudła. Jedyna modyfikacja to plandeka. Zestawowa do niczego się nie nadaje...

 

hor05.jpg

 

Trochę drutów i grubej folii aluminiowej i ulepiłem coś takiego, co zagruntowałem na końcu szarym Humbrolem...

 

hor04.jpg

 

Kółka to gumisie, które to nieźle wyglądają i raczej nie będę inwestował w żywicę...

 

hor06.jpg

 

Po kolejnych kilku godzinach, całość prezentuje się tak:

 

hor07.jpg

 

hor08.jpg

 

Jeszcze kilka godzin i modelik będzie gotowy do malowania. Muszę coś wymyślić czym zapełnić pakę. Malowania jestem pewien. Mój ulubiony front wschodni i kolor Panzergrau. Pełna modulacja, z oklejaniem i użyciem czterech różnych odcieni szarości.

 

I tyle.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden post. Podejrzewam, że plan przewiduje atak okrążający przy pomocy chińskich olei? Czy mógłbyś przy okazji tego etapu pokazać go naprawdę szczegółowo? Chodzi mi np. o to gdzie stawiasz kropki czy jak inaczej rozprowadzasz farbę, kolejne fazy ścierania i tak dalej. Będę niezmiernie wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mały postęp.

Modelik praktycznie gotowy do malowania.

 

hor09.jpg

 

hor10.jpg

 

hor11.jpg

 

Zazwyczaj kleję wszystko razem do kupy i maluje w całości. Tym razem robię inaczej. Skrajniki, proporzec, łopata i kierownica, są tak delikatne, że na pewno bym to pourywał. Przykleję te elementy na końcu.

 

hor13.jpg

 

Na pakę wrzucę kanistry. Te zestawowe są takie sobie....

 

hor14.jpg

 

Mam inne, trochę lepsze....

 

hor12.jpg

 

Teraz to wszystko postoi do przyszłego poniedziałku. Nic nie drgnie w temacie przez tydzień. Poświętuję troszeczkę sobie...

 

zywica jest klonem wtrysku i gumy z modelu.

 

Dzięki za wiadomość.

 

ciekaw jestem tej modulacji jak bys mógł to tak "krok po kroku" z fotami

 

Będą fotki....

 

Plandeka pierwsza klasa!!

 

Sam jestem zaskoczony, tym jak dobrze wygląda....

 

Jeszcze jeden post. Podejrzewam, że plan przewiduje atak okrążający przy pomocy chińskich olei? Czy mógłbyś przy okazji tego etapu pokazać go naprawdę szczegółowo? Chodzi mi np. o to gdzie stawiasz kropki czy jak inaczej rozprowadzasz farbę, kolejne fazy ścierania i tak dalej. Będę niezmiernie wdzięczny.

 

Atak chińskich olei jest przewidziany. Postaram się pokazać wszystko...

Kropek nie stawiam. Zasuwam wszystko pędzelkiem jak malarz i robię to na tzw: "pałę", do skutku, aż będzie dobrze i ładnie. Ale o tym później...

 

W między czasie pokleiło się do końca to coś:

 

hor15.jpg

 

Ale to zupełnie inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

A no to jak inna bajka to poproszę do innego warsztatu.

 

Chyba z tego warsztatu to nie będzie. Za dużo tego. Oprócz tego warsztatu, są jeszcze dwa rozbabrane: Merkava i zapomniany Krauss-Maffei.

 

Jak ma być poradnik to popatrzę

Do dawania rad to jeszcze mi daleko. Powiedzmy że pokażę jak ja to robię...

 

Nie będzie problemu z malowaniem wnętrza jak tak wszystko sklejone?

 

Żadnego problemu nie będzie. Wszędzie jest dobry dostęp i pomalowanie bebechów potrwa moment. Zresztą zawsze kleję wszystko do kupy i maluje w całości.

 

Pięknie

 

Pięknie to może będzie, jak uda mi go się pomalować tak jak chcę. Na razie to zgrabna kupeczka polistyrenu i folii aluminiowej, w miarę czysto poklejona w jedną całość.

 

I tyle.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po majówce!

 

Pierwsze podejście z farbami do modelu.

Pojazd będzie malowany Pactrami. Pomalutku przechodzę na Lifecolor, ale mam jeszcze spory zapas tych pierwszych farb i muszę je wymalować, bo szlag je w końcu trafi.

 

 

Na początek czarny podkład na dół, A1 Black. Pomalowałem tym kolorem tylko spód samochodu.

Natomiast górę popsiukałem A122 Cobalt blue, lekko złamany czarnym, tak dosłownie kilka kropel na butelkę...

 

hor16.jpg

 

Teraz to wygląda tak:

 

hor18.jpg

 

hor17.jpg

 

hor19.jpg

 

hor20.jpg

 

Jutro położę cieniutką, taką prawie mgiełkę z Panzergrau, ze "wstępną" modulacją. Zobaczymy co mi z tego wyjdzie...

 

I tyle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zbyt niebieski!

Szkoda modelu na eksperymentowanie kolorami...

Farbki zużyjesz na inne mieszanki- tego potraktuj klasycznie...

 

Życia Horchowi by dodało skręcenie kół...

 

Ćwiczymy! Ćwiczymy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Ma być taki niebieski. To dopiero początek malowania i nie ma w tym żadnego eksperymentu. Zresztą pomalowałem w ten sposób kilka model. Siedzą w galerii, można popatrzeć.

 

Farbki zużyjesz na inne mieszanki- tego potraktuj klasycznie...

 

Klasycznie? Zdecydowanie nie. Model jest za mały i pomalowanie go "oldskulowo" zepsuje tylko piękną bryłę tego pojazdu.

 

 

 

I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Coś tam pomalowałem...

 

Wczoraj całość pokryłem bardzo rzadką i cienką warstwą Panzergrau.

 

hor30.jpg

 

Zależało mi na tym, aby modelik nie był taki "blank szary". Zrobił się taki szary z lekką nutką niebieskiego.

 

hor21.jpg

 

Dzisiaj coś tam zamaskowałem. Chciałem uzyskać efekt bardzo wyraźnego odcięcia maski od całości i wyeksponować chłodnicę.

 

hor22.jpg

 

Paznergrau rozjaśniłem kilkoma kroplami białej farby. Po godzinie malowania, wygląda teraz to tak:

 

hor23.jpg

 

hor24.jpg

 

hor25.jpg

 

hor26.jpg

 

hor27.jpg

 

hor28.jpg

 

W świetle dziennym wygląda to prawie tak:

 

hor29.jpg

 

Po zabawie z aerografem, jeszcze ciut rozjaśniłem Panzergrau i pędzelkiem "00", podmalowałem zawiasy, korki, lampy, klamki itp.

 

Jutro popatrzę na to innym okiem i pewnie trzeba będzie coś poprawić.

 

I tyle......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Malowania ciąg dalszy...

 

Od tego etapu malowania, pracuję już tylko w lateksowych rękawiczkach. Koszt niewielki, około 12-20 PLN, a unikam zadrapań, odcisków palców itp. Opakowanie to 100 sztuk i wystarczy na kilkanaście modeli, tym bardziej że zakładam tylko na dłoń w której trzymam model.

 

hor31.jpg

 

Po przejrzeniu w sieci 236784901671 zdjęć mojego Horcha, doszedłem do wniosku, że plandeka, fotele, i fartuch uszczelniający miał rozrzut kolorystyczny od czarnego, poprzez wszystkie odcienie khaki, do wyblakłych szaroburych szmat.

Nie dobierałem specjalnie kolorów. Użyłem tego co miałem:

 

hor32.jpg

 

Agamą N35 wstępnie pomalowałem fotele, A50 położyłem na plandekę i fartuch. Jutro pomaluję wszystko jeszcze raz. Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:

 

hor33.jpg

 

hor34.jpg

 

 

I tyle.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.