Skocz do zawartości

Sherman Ic Hybrid Hull 9037 Dragona


Rob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tym razem spróbuję przygotować coś z ,,tanków” chodzi konkretnie o Shermana Ic Hybrid Hull Dragona 9037 z serii (Imperial Series).

 

57763953.jpg

 

Do budowy będę chciał wykorzystać nowe blaszki ET- model, silnik żywiczny TWS 0035 oraz lufkę Eduarda

 

89717924.jpg

 

Silnik

 

68578634.jpg

76313490.jpg

12562167.jpg

 

Po dość długim przeglądaniu dostępnych materiałów, zdecydowałem się na ŻĄDŁO . Nadal mam wiele wątpliwości co do szczegółów budowy, dlatego będę wdzięczny za wszelką pomoc merytoryczną .

RZ

 

zadlo.jpg

Polskie Shermany cz1 zdjęcie z 4 IV 1945

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że "Zapalniczka", fajnie, że polska "Zapalniczka", ale nie fajnie, że kolejny w 35-ce.

Z braku laku i tzw. "kit" dobry. Dobrze, że będzie ostra waloryzacja. Trza zacząć podziwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziękuję za zainteresowanie.

 

Na początku muszę rozwiązać kilka problemów technicznych:

 

Wieża - typ włazu dowódcy - amerykański (z modelu)

- dozbrojenie prawego policzka (integralne, dospawane, brak) -zakładam że nie ma

- pistol port - raczej tak

 

Podwozie o prostym ramieniu rolki podtrzymującej.

- typ kół – z otworami (wykorzystam z M4A4 Dragona)

- typ gąsienic ?

 

Dodatkowe wyposażenie

- Widoczna duża skrzynia w tylnej części kadłuba

- Skrzynia za wieżowa na radio – typ ?

 

,,W praniu ‘’ wyjdzie pewnie wiele innych szczegółów.

 

Tak jak wspomniałem pomoc merytoryczna mile widziana oraz dokumentacja fot. głównie komory silnika najlepiej po demontażu .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bryła spasowana, złożona, jeszcze bez pistol portu, dozbrojenia kadłuba. Usunąłem imitację listwy wzdłuż dolnej krawędzi kadłuba oraz błotniki. Oba elementy będą zastąpione blaszkami. Przerobiłem płytę nad silnikową wkleiłem siatkę (pierwsza blaszka!). Dopasowana lufa.

 

63267319.jpg

29182331.jpg

95996071.jpg

18729078.jpg

49114150.jpg

 

Zabrałem się też za komorę silnika. Silnik na razie bez przewodów, osprzętu.

Dorobiłem ścianki komory. Silnik przeznaczony był to M4 Tamiyi - w Dragonie też dał się całkiem nieźle spasować.

 

63338821.jpg

98622409.jpg

52232658.jpg

 

RZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie to wygląda, jak robiłeś fakture czogłu??

Chciałbym powiedzieć że to moja robota - ale to faktura modelu.(...trochę chyba przerysowana, ale efekt fajny)

uchwyty które miały otwory na szekle
dzięki

 

Dzisiaj otrzymałem merytoryczną pomoc od Andrzeja K. - wieża, jarzmo idzie do poważnej korekty - dzięki p. Andrzeju.

 

Zestaw będzie uzupełniony o kalki Polish Tanks in Italy #2 BD-35049 – podają nawet numer wozu (zastanawiam się skąd go wzięli).

 

Następny raz się odezwę gdy podgonię trochę robotę i będą widoczne efekty.

 

Pozdrawiam RZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem kilka poprawek wieży.

Zeszlifowałem prawą stronę wieży (w Dragonie jest zbyt gruba wystaje spoza obrys),tył wieży oraz inne miejsca zaznaczone na niebiesko. Górną przednią część wieży trzeba było zaokrąglić. Prawy policzek pod włazem musiałem uzupełnić szpachlówką.Zmniejszyłem jarzmo i obniżyłem o jakieś 1,5mm, Muszę też obniżyć wylot rac sygnałowych .

Prace poszły trochę dalej ale nie mam jeszcze zdjęć - dorzucę w przyszłym tygodniu.

 

80360273.jpg

51736235.jpg

17135622.jpg

55599702.jpg82765056.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam po dłuższej przerwie.

Wieża prawie skończona ,zostało trochę blach , dodatków i wylot rac sygnałowych .

Niestety zestaw fototrawiony okazał się dość skromny –zabrakło np. okrągłych podstaw pod osłony peryskopów ( były tylko 3) kolejne wykorzystałem z Abera. Łączenia blach najczęściej pastą Koki (lutownicą). Uchwyty do mocowania brezentu na wierzy zrobiłem z drutu (blaszki nie do przyjęcia). Przerobiłem skrzynię radiostacji - płyty łączone w innych miejscach oraz spawy. Dorobiłem też okrągłe pokrywy inspekcyjne (tak się chyba nazywają ?) oraz imitację śrub z kształtownika. Poza wieżą złożyłem też błotniki – wyprofilowałem (pióro kulowe, podkładka na mysz) Na razie przyklejone na taśmę ,do póki nie złożę komory silnika nie mogę ich wkleić na stałe.

 

Pozdrawiam

 

72237990.jpg

54528650.jpg

46905730.jpg

17160083.jpg

25749314.jpg

72061052.jpg

64737709.jpg

71583579.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz dorabiał pancerny policzek na prawej stronie? W późniejszych wieżach był on integralna częścią skorupy wieży (wcześniejsze spawany kawał pancerza), przez co jej kształt był asymetryczny i powstawał lekki nawis (na zdjęciach Żądła to widac) Dragon we wczesnych modelach nie uwzględniał tego elementu. Nie powinno byc także pistol portu dla tego typu wieży.

m4a3d_20.jpg

źródło todmanstankpictures.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mam problem, przed rozpoczęciem tematu przejrzałem dyskusje dostępne na różnych forach – to jedna z nich:

http://www.forum.modelarstwo.org.pl/viewtopic.php?f=85&t=23063&sid=093e23bcabc39643a314ac47f49f210c

Z tego typu dozbrojeniem jakie przysłałeś na zdjęciu, do tej pory się nie spotkałem. Górna krawędź dozbrojenia szła by na górze wierzy nie będzie jej widać na zdjęciu (robił to ktoś w jakimś modelu? )

Co do pistol portu integralne dozbrojenie automatycznie wyklucza pistol port, w pozostałych wersjach wieży ustalenie p.portu jeżeli nie ma zdjęcia jest niemożliwe – jeżeli się mylę proszę o sprostowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego typu dozbrojeniem jakie przysłałeś na zdjęciu, do tej pory się nie spotkałem. Górna krawędź dozbrojenia szła by na górze wierzy nie będzie jej widać na zdjęciu (robił to ktoś w jakimś modelu? )

 

Ten typ dopancerzenia występował na FF

 

5491.jpg

 

5490.jpg

 

2050a.jpg

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też akurat jestem w trakcie klejenia FF Hybrid tylko tego nowszego Dragona.

Wieża w oryginale ma już to wzmocnienie.Sam się zastanawiałem czy tak ma być.

Tak to mniej więcej wygląda na modelu;

img0694001.jpg

By pankot13 at 2012-07-01

 

Przyznam Ci się,że na początku to zaszpachlowałem i też zrobiłem bez wzmocnienia.

Dopiero po poszukiwaniach w google zerwałem szpachlę.

img0684001.jpg

By pankot13 at 2012-06-28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzek zacząłem od listwy z polistyrenu wzdłuż dolnej krawędzi, wyżej uzupełniłem szpachlówką Tamiyi, wierzchnia warstwa z gęstego CA. Pistol port usunięty. Efekty poprawek na zdjęciach.

 

24460209.jpg

49730864.jpg

86204275.jpg

50856255.jpg

82202094.jpg

51718059.jpg

83089401.jpg

39158143.jpg

63042435.jpg

89148587.jpg

68020005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.