Skocz do zawartości

E 10 Trumpeter


GrzesiekW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Nowy model na warsztacie.Przepraszam,że nie skończyłem poprzednich modeli.Jakoś nie mam na razie do nich weny.

Model to e 10 trampka,który jest bardzo ładnie wykonany.Zawiera gąsienice ogniwka i gumisie dwa rodzaje wczesne i późne.i Jest dużo nadlewek i drążki skrętnie wyglądają tragicznie (na szczęście nie będzie ich widać po założeniu kół i gąsek).

 

Prace zaczęte od podwozia

 

P9020884.JPG

 

P9020881.JPG

 

Nie wszystkie elementy są jeszcze oszlifowane a elementy podwozia są złożone na sucho.

 

P9020883.JPG

 

Tu widać jak słabo spasowane są drążki skrętne.Na szczęście jak na razie jest to jedyny tak słaby element,który zaobserwowałem i który nie będzie widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 186
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zawieszenie E-10 , podobnie jak w innych Entwicklungpanzer nie było zbudowane z drążków skrętnych, tylko cylindrów z amortyzacją i możliwością zmiany prześwitu pojazdu i to jest właśnie umownie pokazane w modelu. Umownie, dlatego że Trumpeter po całości skopał ten element, ponieważ na rysunkach wygląda ono zupełnie inaczej niż w modelu:

 

th_Zawieszenie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie PiterATS.Tak jak mówiłem na szczęście nie będzie to widoczne.

Szparę oczywiście zaszpachluję - tylko jak mówiłem na razie jest to złożone na sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to biorę bilecik w pierwszym rzędzie

 

Miejsca dość.Pustki na widowni.

 

Dalsza praca i dalej wszystko poskładane na such (jak znajdę chwilę to to wszystko zaszpachluję i skleję).

 

P9040897.JPG

 

P9040896.JPG

 

P9040895.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe pomysły mieli Ci Niemcy...ups przepraszam naziści ( jak to teraz jest trendy pisać) z serią pojazdów E. Standaryzacja sprzętu, jednakże spóźniona o co najmniej 6 lat. Z przyjemnością będę tutaj zaglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe pomysły mieli Ci Niemcy...ups przepraszam naziści ( jak to teraz jest trendy pisać) z serią pojazdów E. Standaryzacja sprzętu, jednakże spóźniona o co najmniej 6 lat. Z przyjemnością będę tutaj zaglądać.

To jak Niemcy spóźnili się o 6 lat, to co mają powiedzieć alianci ?

Ich sprzęt pancerny w stosunku do szwabskiego to jakieś żarty.

Na szczęście ilością przytłoczyli Niemców.

Pzdr

Jak to mawiają światli ludzie: I Herkules dupa kiedy ludzi kupa

Projekt E na swoje czasy rewolucyjny jednak gospodarka już ledwie zipała i sama jakość sprzętu systematycznie spadała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miła niespodzianka po szkole.Dzięki za wsparcie.

Pojazd bardzo ciekawy.Ponoć E10 miał mieć zawieszenie tak zbudowane, ze w zasadzce cały kadłub siadał na ziemi obniżając sylwetkę pojazdu.

Tutaj jest ładny inbox

 

http://www.bpmodels.net/Model/Album/phpBB2/viewtopic.php?t=59&sid=d280c328a810158a698e8e6531240b4c

 

Malowanie to albo jednolite

 

scan0016.jpg

 

Pojazd ma dziwną sylwetkę .Chyba zrobię bez osłon bocznych bo bardziej mi się taki podoba.Proszę o cierpliwość,bo w szkole młyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Działo teoretycznie poskładane.Można go ustawiać wedle osi x i y.koła jak pewnie widać nie przyklejone jeszcze - mało czasu. Wkleję je w sobotę,bo trzeba przy nich przysiąść by się krzywo nie poukładały.Mocowania podwozia szczęśliwie nie będzie widać za kół i gąsek ale dla pewności jeszcze trochę podszpachluję.

 

P9120660.JPG

 

P9120653.JPG

 

Jak widać lufa ciut opada. Będę musiał dać jakąś przeciwwagę do lufy RB dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend .

Wczoraj zacząłem prace nad swoim pierwszym drzewem. Pozostawiam wam je do oceny ( dolna połowa pokryta liśćmi,górna jeszcze nie) .

Kamo prawdopodobnie moje pierwsze 3kolorowe.Kupiłem dziś patafix więc będę testował.

 

P9140689.JPG

 

P9140686.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak to korzeń z jakiegoś chwasta.Czy po takiej kąpieli jest konieczność malowania pnia? Wolał bym go nie malować,gdyż boję się co do koloru - taki w naturalnej barwie ładnie wygląda. Chyba,że po prostu będę w przyszłości na niego uważał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pomalowałem wannę i przyklejone koło na kolory bazowe. Trochę mnie to nerwów kosztowało,gdyż pierwsze były problemy z podkładem w szpreju a później na powierzchni farby pojawiła się mgiełka odkurzu o różnej gradacji.Ile mogłem przeczyściłem papierem ściernym na mokro ale jeszcze co nieco widać. Zastanowię się czy to myć czy zostawić. Prezentuje się to tak

 

P9150696.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.