Skocz do zawartości

polski sherman 1:35 firefly


war_men

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo Lubie Shermany wszelkiej maści więc na pewno będę zaglądał może na początek spróbuj ustalić wszystko co się da na temat konkretnego egzemplarza który chcesz odtworzyć i wtedy się zastanowimy co ci jest jeszcze potrzebne do ewentualnych przeróbek

 

http://www.forum.modelarstwo.org.pl/viewtopic.php?t=23063 tu masz opis co prawda te Shermany walczyły w 2 korpusie wiec czeba by było kalki zmienić ale za to mają nazwy własne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę mieć Shermana z 1 dyw maczka specjalnie kupiłem ten zestaw a pozbyłem się dwóch z 2 korpusu.

Pytam czy dragon się popisał, czy poszedł na łatwiznę wykonując ten model skoro ma tylko jedne kalki, i można go zrobić prosto z pudła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znacznie bogastszy materiał istnieje na temat Shermanów II Korpusu, swoboda wyboru malowania jest większa, jest także sporo zdjęć. W 1 Dywizji Ic występował w niewielkich ilościach, stąd trudno o zdjęcia i możliwość oceny zestawu. ale zajrzyj tutaj:

http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=4&t=23666

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej wskazał Ci już właściwy wątek. Ten Firefly z "rozczapirzona" lufą jest tym do którego Dragon daje kalki. Jak zawsze lub prawie zawsze Dragon dał du..y - czyli w tym wypadku niewłaściwą wieże. Oryginał ze zdjęcia ma późniejszą wieżę Low Bustle z integralnym policzkiem i bez pistol portu, w modelu masz zaś wcześniejszy wariant z policzkiem w postaci dodatkowego pancerza i pistol port. Ot, to tylko Dragon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam czytam i ręce opadają.Czy można coś z niego wykrzesać (wymienić kalki), jest dużo elementów nie przewidzianych do montażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić kalki do Firefly Ic o nazwie własnej Wola (chyba Toro Model) będą pasowały do tej konfiguracji jaką dał Dragon, ale dalej jest to sherman z Włoch, którego chcesz uniknąć.

Jesli dalej chcesz Firefly z dywizji Maczka możesz dokupić odpowiednią wieżę, taką żywiczną robi Panzer Art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak właściwie to co ci się nie podoba w pojazdach II korpusu mój dziadek w nim służył. Wież co jak masz taki ambitny zamysł to wybierz sobie konkretny egzemplarz który chcesz odtworzyć i sprawdzaj zestawy pod tym kontem przed ich kupnem unikniesz w ten sposób wielu problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,A tak właściwie to co ci się nie podoba w pojazdach II korpusu mój dziadek w nim służył,,. Jeden woli blondynki drugi brunetki, mój sąsiad walczył pod Monte Cassino.wiedziałem że nie obejdzie się bez problemów ale że aż tyle to nie liczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze teraz poważnie co należałoby jeszcze zmienić np w podwoziu czy kadłubie żeby się zgadzało, skoro w 1 dywizji trochę ich było i czy V c różnił się tylko osłoną transmisji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze teraz poważnie co należałoby jeszcze zmienić np w podwoziu czy kadłubie żeby się zgadzało, skoro w 1 dywizji trochę ich było i czy V c różnił się tylko osłoną transmisji?

 

Sądziłem iż zabierając się tak poważnie za Firefly masz choć szczątkową wiedzę na temat shermanów. Nie oczekujesz chyba iż ktoś tutaj bedzię ci wykładał podstawy - czym różni się Ic od Vc? Radzę poszukać w internecie, materiałów dostatek na początek proponuje wikipedie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle co udało mi się znaleźć na szybko

Vc to Firefly zrobiony na bazie Shermana M4A4.

A I.c był robiony na bazie Shermana M4 ( kadłub spawany i na kadłubie typu Compozit )

M4A4 był dłuższy od M4, miał inną tylną płytę kadłuba, niż M4, Vc miał skręcaną trzy częściowa osłonę transmisji. I.c miał osłonę transmisji odlewaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według danych z książki Marka Haywarda o Shermanie Firefly:

kolejne znalezisko wszystkie z nich miały wieżę bez policzka

W 1 Dyw.Pancernej była następująca liczna FF Ic

30 Lipca 1944 - 2 szt FF.Ic

3 lutego 1945 - 17 szt FF.Ic

7 Kwietnia 1945 - 23 szt FF.Ic

21 Kwietnia 1945 - 24 szt FF.Ic

5 Maja 1945 - 25 szt FF.Ic

16 Czerwca 1945 - 23 szt FF.Ic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden mały problem, wszystkie źródła a za nimi Hayward podaje tylko liczbę Firefly Ic bez rozróżnienia czy to jest kadłub composite (hybrid) czy spawany, taki jak posiadasz. Ogromna większość (przynajmniej na zdjęciach) Firefly Ic z 1 Dywizji Pancernej posiada kadłub composite, wiec zanim ustalisz jakie miały wieże, warto wiedzieć które Firefly jaki miały kadłub

 

Ps. aby uprości poszukiwania, o ile pamięć nie zawodzi Firefly z rozdętą lufą, to chyba jedyny obfotografowany Ic ze spawanym kadłubem z 1 Dywizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wszystko się zgadza (ten z rozdęta lufą ) to jest dokładnie ten, to są te kalki tylko nie ta wieża i tu jet problem.

Szukając znalazłem że cyberhobby 04 z FF ma wieżę bez policzka i taką samą jak moja (bez elementu dospawanego) tylko kadłub odlewany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wszystko się zgadza (ten z rozdęta lufą ) to jest dokładnie ten, to są te kalki tylko nie ta wieża i tu jet problem.

Tłumaczę ci to od samego początku, nie wiem po co to powtarzasz... mam wrażenie że to rozmowa głuchego ze ślepym o kolorach. Ok wymiękam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie

 

Ok podejmę ostateczny wysiłek i napiszę jeszcze raz...

Określiłeś się, iż bardzo chcesz zrobic poprawny historycznie model z pudełka dragona zawierającego Firefly Ic ze spawanym kadłubem i do tego koniecznie w barwach 1 Dywizji Pancernej Gen. Maczka.

Jedynym (przynajmniej dla mnie) znanym zdjęciem takiego Firefly jest to z rozdętą lufą i do niego właśnie Dragon dał kalki. Natomiast popełnił błąd w postaci niewłaściwej wieży.

Masz kilka wyjść które już opisywałem a ty "zlałeś":

a) jeśli ma być poprawny historycznie kupić właściwą wieże rodzimego producenta Panzer Art (najtańsza opcja)

http://panzerart.pl/index.php/welcome/produkt/122

b) zrezygnować z 1 Dywizji zakupić kalki Toro Model z oznaczeniem dla Firefly "Wola" z Włoch i dalej będzie poprawnie

http://www.toro-model.home.pl/pliki/35d03e.htm

c) dać spokój poprawności historycznej i zrobic to co dał dragon, wykorzystując oznaczenia bez nr ewidencyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) to rozwiązanie padło z początku umęczonej rozmowy jest poprawne ze zdjęciem dlatego pytałem czy są jeszcze jakieś błędy poza wieżą (odpowiedzi brak)

b) tak jak kolega napisał ,, głuch... założenie jest i należy się go trzymać, a inni i tak swoje II korpus II korpus

c) takie rozwiązanie tez jest brane pod uwagę może się coś znajdzie z dokumentacji.

d) sprzedać model i kupić tascę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.