Skocz do zawartości

Jeep M38A1 AFV Club + Eduard 1/35


Moses

Rekomendowane odpowiedzi

Pora powrócić na forum z relacjami ;)

Na pierwszy rzut w tym roku leci taki oto Jeepek

ransdell1954m38a1-1.jpg?w=510&h=440

 

Jeep będzie w barwach 2giej dywizji Piechoty Morskiej, walczącej w 1968 roku w Wietnamie

 

m38a1.jpg?w=510&h=382

m38a1-006.jpg

Podwozie zakończone, biorę się na nadwozie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, wypraski są brandowane marką Skybow, więc chyba AFV tylko pakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszyć się można jak się dostanie zestaw, bo trochę ciężko z dostępnością go u nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe raczej fotek maszyn Korpusowych z okresu, bo egzemplarzy które dotrwały do naszych czasów wujek google dał mnogo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kraku jest taki koleś, ma sklep z militariami na Szpitalnej i jest właścicielem takiego egzemplarza, ale czy to wersja "korpusowa" - nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepnąłbym się do czegoś, Moses, ale nie dałeś powodów. ;-)

Fajny temat, figsy do niego będą te co pokazywałeś na Twarzoksiążce (chyba, że mi się pomerdało).

Ja ostatnio mam ochotę wrzucić moje M48 do kreta i dołożyć do niego to i owo.

 

Pozdr

TomB(raider)

Jafo;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci się nie pomerdało Tomek. Zastanawiam się nad figsami jednakże

a. chce otworzyć silnik

b. muszę oblukać czy to są zające czy marinesi.

 

Jeżeli okaże się że to marinesi, i pozostanę przy koncepcji otwartego silnika z pewnością wykorzystam je do M151 którego mam w planach po tym Jeepku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Makinen dzięki za linka ale wątpię aby coś tam było, bo to chyba poświęcone tylko pojazdom z 2wś.

 

Powoli do przodu, niestety czasu ostatnio mało :(

 

m38a1-007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się powoli dzieje, przygotowałem sobie burty nadwozia do blaszkowania, połączyłem je także z płytą podłogi. Jedziem dalej z koksem

 

m38a1-008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Willys GP, bo to jeszcze nie był Jeep jest bardzo ładnym samochodem. Pierwszym modelem marki Jeep był model CJ-5 (Civilian Jeep), w wojsku używany pod oznaczeniem M38;).

 

Patrząc na fora okazuje się że amerykanie używali Willysa, którego zamienili na HMMWV, zapominając o M38, M422, M151, Mercedeach G czy Land Roverach ;) Także nie dziwię Ci się wcale, GP zrobił się tendencyjny.

 

Wracamy do modelu, trochę pobawiłem się z blaszkami (jak ja tego nie cierpię, wspominałem o tym? ) Zegary na tablicy zabezpieczone do malowania maskolem Gunze. Buda na podwoziu osadzona na sucho.

 

m38a1-009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Willys GP, bo to jeszcze nie był Jeep jest bardzo ładnym samochodem. Pierwszym modelem marki Jeep był model CJ-5 (Civilian Jeep), w wojsku używany pod oznaczeniem M38;).

 

Patrząc na fora okazuje się że amerykanie używali Willysa, którego zamienili na HMMWV, zapominając o M38, M422, M151, Mercedeach G czy Land Roverach ;) Także nie dziwię Ci się wcale, GP zrobił się tendencyjny.

Co jak co, ale historii od Willysa do HMMWV poprzez wszystkie wspomniane pojazdy (i jeszcze parę innych) uczyć mnie nie musisz Nazwy "Jeep" użyłem może trochę amatorsko, ale świadomość jej kolokwialności jak najbardziej miałem

 

Dajesz dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jadziem dalej! Powoli ale do przodu. Maska oraz chłodnica lekko wzbogacona.

m38a1-0111.jpg

m38a1-0101.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Na razie wygląda to bardzo ładnie. Mam tylko uwagę - masz jakieś zdjęcia M38A1 z Wietnamu? Ja próbowałem szukać i okazuje się, że nie jest zbyt różowo. Jedno ze zdjęć podpisane jako M38A1 (tutaj) w ogóle pokazuje CJ-5 w oznaczeniach 8 grupy transportowej US Army, stojącego obok guntrucków. Gdybyś miał jakieś foty to bardzo bym prosił. A ja chyba będę przerabiał ten zestaw na CJ-5 - mój kolega właśnie takiego remontuje, więc bym miał dobrą dokumentację. Wygląda na to że do Wietnamu już wysyłano głownie M151.

 

A ja życzę powodzenia w dalszych pracach i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł udało mi się znaleść kilka fotek korpusowych M38 z namu. Wrócę do domu to wrzucę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Bardzo ciekawe zdjęcia! Zwróć uwagę, że te sanitarki to wozy typu M170 - odpowiedniki cywilnego CJ-6. Podobne do CJ-5 i M38A1, tylko z dłuższym rozstawem osi. Mocne jest też to, że na tych fotografiach one wszystkie, albo prawie wszystkie wyglądają jak pomalowane na OD (Olive Drab) i to błyszczący, a nie Forest Green, tak jak bym się spodziewał. Mocna rzecz, dziękuję za te zdjęcia, życzę powodzenia w dalszych pracach i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

m38a1-012.jpg

 

M38 prawie oblaszkowany, jeszcze kilka elementów do przyklejenia. Z wolna biorę się za malowanie, muszę póki co popatrzeć na inne warsztaty jak ten temat ugryźć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.