Skocz do zawartości

M274 Mule w 106mm Recoiless Gun – Dragon + Eduard 1/35


Moses

Rekomendowane odpowiedzi

To będzie chyba szybki projekcik M247 to łazik mający na celu przewożenie ładunków, rannych oraz będący platformą dla 106mm działa bezodrzutowego M40A1 lub wyrzutni rakiet p.panc TOW. Pojazd przeznaczony był do użytku przez jednostki powietrzno-desantowe oraz korpus marines

 

mula_710.jpg?w=510&h=416

 

m247-002.jpg

m247-001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jak wspominałem, weekendowy projekcik Platforma praktycznie zrobiona, pozostało siedzisko, jutro popracujemy nad działkiem i może zacznę malowanie

 

m247-004.jpg

m247-003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jednak się nie zająłem Mułem, ale udało mi się znaleźć zdjęcia z renowacjiktóre rozjaśniły mi kilka kwestii nad którymi się zastanawiałem.

 

Przy okazji czy ktoś byłby wstanie wydrukować mały arkusik żółtych kalek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kubisz

 

Przy okazji mogę prosić admina o poprawę czeskiego błędu w tytule? Powinno być M274 a nie M247 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Jest to bardzo sympatyczny pojazd. W podwoziu by można pogrzebać, bop braknie kilku cięgieł, tylko czy będzie to potem widać? Coś mi się zdaje Moses, ze w naszej sytuacji nie ma już czegoś takiego jak szybki projekt... Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad tym cięgnami, ale jak sam wspomniałeś czy będzie je widać, dwa nie doszedłem jeszcze dokąd idą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po zabawach z Airfxowym Mitchelem, trzeba trochę popracować nad poważnym sprawami ;) W 106tce pousuwałem wszystkie elementy które zostaną zamienione na blaszki. Wykonałem też zamek działa, który będzie w pozycji otwartej.

 

m274-009.jpg

m274-012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działo M40 ukończone. Lufa karabinu służącego do celowania została wymieniona na lufę z igły 0,7mm.

Sam pojazd też został uzupełniony o brakujące elementy. Oparcie fotela kierowcy, pasy, raki amunicyjne. Kolejny etap malowanie

 

m274-0131.jpg

m274-0141.jpg

m274-0151.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kubisz, od Ciebie i reszty wyjadaczy pojazdowych takie stwierdzenia to spory komplement

W tym roku Kubiszu drogi ku uciesze swojej i całej gawiedzi planuję zejść trochę na ziemię i porobić trochę pojazdów.

Uchylając rąbka tajemnicy przewiduję że mam nadzieję spłodzić (nie zapeszając) ;)

M151 z 50stką, Kawasaki KTM 250 (jak uda mi się dorwać zestaw Dragona), dokonczyć M1025 i zrobić Mercedesa IFAV a jak czasu styknie to jeszcze dorzucić SASowego Willysa i Landryne RSOV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnuj pilnuj bo pamięć dobrą mam ale krótką No i jeszcze jest kwestia portfelowa, o ile RSOV to pikuś, to z konwersją do IFAVa robi się grubo, 200 zł bez przesyłki od żabojadów, więc pewnie dopiero na jesieni pewnie będę mógł sobie pozwolić jak mi się sezon strzelecki uspokoi i będę mógł więcej kasy na modelarstwo przeznaczać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Ostatnio suszono mi głowę że zapomniałem o tym projekcie, więc zebrałem się w sobie, wyjąłem Muła, aerograf i pomalowałem go Xtracolorem

m274-019.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcecie dalej to powiedzcie mi jakiego łosza zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Dobrze widzieć dalsze postępy prac i to zaledwie po roku przerwy

 

Ja proponuję czerwonego washa w kolorze "wietnamska ziemia". Tak zrobiłem na moim Dusterze i wyniki były dobre!

 

Mam nadzieje że to pomoże - życzę powodzenia w dalszych pracach i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle tym kolorem chciałem zrobić delikatne brudzenie pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wash ma być cieniowaniem pojazdu, to powinno to być chyba coś pośredniego pomiędzy kolorem bazowym, a czernią. Czyli jakaś ciemna zieleń. Zobacz np. jakie kolory mają gotowe washe MIGa czy AK Interactive do pojazdów w konkretnych barwach. Tak mi się wydaje...

 

Mułek ładnie pomalowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubisz zielony na Mule'u jest ciemny, i obawiam się że Dark Wash for Green będzie niedostatecznie ciemny, potrzebne jest coś naprawdę ciemnego. Mam co prawda Czarny Vallejo, ale jest tak chusteczkowy że niechcę go używać.

 

Mateusz myślałem o tym Waszu, muszę w sklepie zobaczyć jak wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.