Skocz do zawartości

A39 Tortoise Meng-Model (TS-002) 1/35


Jamat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Nadszedł czas na mój pierwszy warsztat. Model to A39 Tortoise. Za ponad 220zł dostajemy 9 zielonych ramek, 2 części kadłuba oraz nylonowy sznurek. Nie ma żadnych blaszek, przezroczystych wizjerów czy aluminiowej lufy. Za taką cenne to trochę mało. Jednak nie będę ukrywał, że brzydota tego brytola urzekła mnie. Wypraski ładnie wyglądają a wypychacze są w niewidocznych miejscach. Tylko na kadłubie widać ślady łączenia form. Do budowy zamierzam użyć dodatkowo luf karabinowych Besa od RB Model i miedzianej linki od eureki. Życzę miłego śledzenia wątku i proszę o wszelkie uwagi i podpowiedzi. Jeszcze in box dla zainteresowanych.

 

Bez%2525C2%2525A0tytu%2525C5%252582u.jpg

 

Nadbudówka

1.JPG

 

2.JPG

 

3.JPG

 

4.JPG

 

Kadłub

 

6.JPG

 

7.JPG

 

Wypraska ,,A,, sztuk dwie

 

9.jpg

 

10.JPG

 

Wypraska ,,B,, sztuk dwie

 

11.jpg

 

12.JPG

 

Wypraska ,,C,, sztuk jedna

 

13.jpg

 

14.JPG

 

15.JPG

 

Wypraska ,,D,, sztuk jedna

 

16.jpg

 

Gąski sztuk trzy

 

17.jpg

 

Instrukcja

 

8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czy znane są wady tego modelu? Przelotnie widziałem jakiś warsztat i było widać kilka poprawek, a na AFV Modeller jest Pistol Port do tego modelu.

Potworek ma swój urok. Będę zaglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z montowaniem zawieszenia są jakieś jaja podobno jak się wg instrukcji robi. Konkretnie o wózki jezdne chodziło, przynajmniej tyle wynikało jak przeglądałem jakiś angielskojezyczny blog. Ale koleś pisał , że można sobie z tym poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ponad 220zł dostajemy 9 zielonych ramek, 2 części kadłuba oraz nylonowy sznurek.

 

Pewnie kupiłeś w naszym rodzimym kraju. Na ebayu można go kupić za ok 160 zł z przesyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Dzięki za linki, chętnie z nich skorzystam. A39 posiada niesymetryczny układ jezdny, a Meng odlał układy napinające, jakby były identyczne. Po małej przeróbce wyglądają tak:

 

19.JPG

 

18.JPG

 

Na dzisiaj niestety to wszystko

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem układ jezdny. Sama przyjemność, 32 koła jezdne i 24 podtrzymujących:

 

20.JPG

 

Jakby, komuś przeszkadzało że coś jest krzywe, to powiem że tylko tyle widać:

 

21.JPG

 

A tutaj mamy małe porównanie z Jagdtigerem:

 

22.JPG

23.JPG

 

Mam małe pytanie, czy Dark Green UA 001 z palety Lifecolor nada się na kolor bazowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółwik w końcu stanął na nogach i to w butach:

 

24.JPG

 

25.JPG

 

Czas zabrać się za górę:

 

26.JPG

 

Model posiada ładnie wykonaną fakturę, ale co z tego jak kilku miejscach jest przesuniecie formy i trzeba szlifować i na nowo odtwarzać fakturę. W kilku miejscach znalazłem jamy skurczowe, więc Tortoise nie można zaliczyć do klocków lego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieżyczka skończona. Wymieniłem zestawowe lufy karabinów na świetny produkt RB Models. Kabel od wyrzutni granatów dymnych wykonałem z mosiężnego drutu, a sprężynę od włazu z miedzianego 0,25mm.

 

c.jpg

 

a.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat miałem urlop, więc szło szybko. Ale tak na prawdę nie jest to skomplikowany model z ogromną ilością części, większość poszła i tak na mało widoczne podwozie.

A co do składalnośći, wszystko do siebie pasuje. Szpachla idzie tylko tam gdzie trzeba odtworzyć fakturę odlewu. Pozostało mi tylko porobić uchwyty i kabelki z drutu, więc myślę że już środa/czwartek będę kładł podkład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.