Skocz do zawartości

HMMWV M1114 Frag 5-EOD patrol Bronco+AVF Club 1:35


makinen

Rekomendowane odpowiedzi

Biłem się z myślami swoimi, biłem się z myślami Kubisza i po dłuższych debatach stanęło, że...miał być pojazd w wersji irackiej, ale ...po jeszcze dłuższych debatach stanęło na pojeździe amerykańskim w malowaniu NATO z dopancerzeniem w kolorze piaskowym. Mam swiadomość, że konfiguracja może być lekko SF, ale uparłem się na tego robota, a przecież, żeby oddać pełny realizm nie będę do niego dokupował Cougara . Z dodatków będzie sztywny hol, któy został z zestawu Legenda, czyli z tego:

DSCF5610.jpg,

oraz robot

talon_500x420.jpg,

który w skali 1:35 wygląda tak

eod_tactical_robot_val_bueno_afv_club_1-35scale01.jpg

pojazd rzeczywisty

M1114FRAG-5-1.jpg

Zestaw startowy

IMG_3501_zps4df3efd7.jpg

IMG_3502_zps596617d7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podowzie zmontowane i pomalowane. Jest wash i suchy pedzel. Pigmenty na końcu wraz z całością wanny podwozia. Do dorobienia tylna wyciagarka wraz z osłoną (o której Bronco zapomnaiało). Zdjęcie było, ale mi się nie wgrało . Wrzucę kolejnym razem. Wzorowałem się na tym podwoziu- bardzo mi się podoba i starałem się "wejść w klimat"

Juan_zps05c13121.jpg

 

wyszło tak

IMG_3505_zps9838e704.jpg

IMG_3506_zps87f06d8e.jpg

IMG_3507_zps8cf273b1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewielka aktualizacja- wklejona deska rozdzielcza, pedały, dorobione kable pod deską przy kolumnie kierownicy(nie widać ich oczywiście ), osłony przeciwsłoneczne. Wstępnie zmontowany stolik RTV- czekam na jednostkę centralną BFT i klawiaturę do niej. Dojdzie jeszcze PLGR, czyli takie coś

elect_gps_plgr_700_01.jpg.

Kolejne etapy to:

- korekty malowania (blacha pod stolikiem)

- tablica zegarów

- tabliczki znamionowe

- po otrzymaniu reszty elektroniki zabawa z kablami

 

CDN

IMG_3510_zps36e9ddc8.jpg

IMG_3511_zps278f8a48.jpg

 

obiecana wyciągarka z liną skręconą z drucików

IMG_3512_zpse10af530.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zabawy ciąg dalszy. Karoseria z podowziem na sucho złożona. Całość dostała bazowy zielony kolor H 117, a boki dopancerzenia MM 2136 (wymagana korekta szczegółów po powtórnym malowaniu). Zacząłem też zabawę z drzwiami w części zewnętrznej. Bronco w zestawie proponuje antenę BFT, ale nie daje możliwości zamontowania jej na podstawie po prawej części bagażnika, lub w obudowie na ramie przedniego okna. Została mi podstawa z M1151 Academy i ją wykorzystałem.

 

IMG_3553_zpsb03f0880.jpg

IMG_3554_zps02eae42c.jpg

IMG_3555_zps8665cc81.jpg

IMG_3556_zpsd46c3078.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodane opancerzenie nadkoli, oraz dorobiony przewód paliwowy idący pod opancerzeniem. Złożyłem też robota, wraz z dodaniem trzech kabelków i potraktowałem czarna farbą. Czeka na malowanie detali i resztę zabiegów.

IMG_3561_zpsfeebbd03.jpg

IMG_3562_zps241ef2b8.jpg

IMG_3563_zps9c0e83d4.jpg

IMG_3564_zpsc0a85d4c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję pomocy w postaci informacji- czy Ktoś z Szanownych Kolegów jest mi w stanie wytłumaczyć sposób używania specifiku znajdującego się na zdjęciu z prawej strony, a mianowicie filtru?

IMG_3560_zpsb10a02ed.jpg

 

Zestaw jest do pojazdów NATO- wash i zacieki deszczowe są sprawą jasną dla mnie, ale filtra do tej pory nie używałem. Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym warsztacie używałem filtru z AK ale dla DAK. Możesz sobie zobaczyc jak wygląda róznica w kolorze przwed i po jego zastosowaniu. Ja filty zazwyczaj daję zaraz po pomalowaniu farbami ale przed sido. Filtr daje się tylko na powierzchnię matową (słyszałem też o używaniu półmatu) - inaczej może zachowywać się jak wash - będzie spływał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akcja przedstawia się następująco:

- kamo ukończone z drobnymi korektami (chyba jeszcze okolice boków bagażnika i wanny mam do uzupełnienia). Chłodnicę pomaluję po sklejeniu podwozia z kadłubem.

- wieża złożona, dorobiony joystick wraz z kablem, uchwyty pod shotgun'a, pomalowana i potraktowana sido

IMG_3568_zpsa04b3309.jpg

IMG_3569_zps8f9c86e1.jpg

IMG_3570_zpsbfc6f85c.jpg

IMG_3571_zpsf3da04f6.jpg

IMG_3572_zps01aabc37.jpg

 

dla miłosników przymiarek

IMG_3574_zps09894baa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kret ratowniczy nie wchodzi w rachubę z kilku powodów:

- kret nie zmyje sprayu- próbowałem kiedyś na podwoziu

- model był pokryty sido- tego kret też nie zmyje

- szlag trafi cały środek, któego nie będę mógł pomalować, a rozklejanie modelu nie wchodzi w grę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po akcji "Szok i przerażenie" nastąpiła operacja "Restore Hope"

Najbardziej dostała maska i wieża. Wymieniłem panel CIP i złożyłem nową wieżę- całe szczęście, że Bronco daje dwie obrotnice, a ja miałem w zapasie wieżę oGPK z M1151. Ma trochę grubsze ścianki niż Bronco, a tylna część została ze starej wieży. Tamta była nie do odratowania. Nakładanie kolejnych warst farby, nawet cienkich spowodowałoby zalanie śrub na powierzchni. Tak więc wieża nowa. Większość przemalowana- wyglądało to jak "odkurz" po malowaniu szablonu. Z powłoki malarskiej na masce nie jesetm jednak zadowolony, więc trzeba będzie to czymś zagracić- otwarty bagażnik sugeruje pojazd podczas postoju, więc jakieś manele tam poukładam. Z czego można zrobić kamizelkę wraz z uprzężą żeby wyglądałą "naturalnie"? np tak?

aaa_zps211088a6.jpg

 

całość po reanimacji i sido ma się następująco

IMG_3577_zps7c20702a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kret ratowniczy nie wchodzi w rachubę z kilku powodów:

- model był pokryty sido- tego kret też nie zmyje

Do zmywania akryli jest cleanlux. Sido schodzi ładnie i do tego nie trzeba tego długotrwale moczyć, a wystarczy położyć na model papier nasączony tym specyfikiem i można ścierać farbę punktowo. Nie wiem jak to zareaguje na farbę w spreju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.