Skocz do zawartości

Dragon - Panzerkampfwagen IV Ausf. H - 1:35


Martinez

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas kilkudniowej przerwy (Tamiyowski Panzer III powinien najwcześniej dostać podkład w przyszłym tygodniu, ponieważ zostało dorabianie spawów, czyszczenie i zakupy brakujących elementów eksploatacyjnych do aero z kompresorem) zdecydowałem się zacząć dłubać w kolejnym modeliku - chyba najbardziej skomplikowanym z tych nad którymi pracuję lub pracowałem. Firma Dragon serwuje raczej trudniejsze zestawy niż Zvezda i Tamiya.

 

Zestaw wzbogacony zostanie - jak nie skopię - Armatą RB Model, Kaemem wieżowym RB Model, Kaemem przednim RB Model, Anteną RB Model oraz zimmeritem Atak.

 

IMG_0001.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Przyznaję - że składania Dragona mocno się obawiam, ale kiedyś trzeba zacząć męczyć ten jeden z czterech Dragonów jakie mam na magazynie Zdaję sobie sprawę, że może wyjść różnie. Na początek pewnie zacznę się przyglądać i analizować jak i gdzie położyć zimmerit, oraz jego pozycjonowaniem i doklejaniem. A co dalej zobaczymy... Być może coś do czasu powrotu na Panzer III się ulepi, a jak nie... nie ma pośpiechu Jakieś ewentualne uwagi do modelu od tych, co go składali i mogą powiedzieć o nim coś więcej - mile widziane.

 

Pozdrawiam.

Marcin.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Póki co wycięty cały zimmerit ataka... żmudna i precyzyjna robota. Doklejone 4 elementy na krzyż, więc nie ma co focić Myślę, że jutro będzie jakiś updejt. Prawdopodobnie położę zimmerit na schutzeny, przednią i tylnią płytę, a także chyba będę bawić się wózkami Zobaczymy co z tego wyniknie jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że ostro sie wziałeś za robote ;) Życze powodzenia

 

Miałem robić King Tigere - tego co Ty, ale stwierdziłem, że poczekam aż skończysz Padło na Panzer IV

 

Panzer III ma chwilowy zastój do chwili skompletowania rylca - do robienia spawów i części pod aerograf/kompresor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka podobnych czwórek już robili, a tego KT - cóż nie znalazłem To wziąłem się za IV - ale i tak Panzer III zostaje projektem nadrzędnym, jak tylko skompletuję osprzęt - to wracam na III, a szkoda marnować czasu na zastój. Z Tigerem I Zvezdy miałem to samo, to zacząłem Panzera III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja co do zimmeritu spróbowałbym na Twoim miejscu porobić go z GS'a... kolejne doświadczenie i na pewno taniej będzie wychodziła taka praca. (maszynka do zimmu trupeter nie jest droga i starczy do usranej śmierci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja co do zimmeritu spróbowałbym na Twoim miejscu porobić go z GS'a... kolejne doświadczenie i na pewno taniej będzie wychodziła taka praca. (maszynka do zimmu trupeter nie jest droga i starczy do usranej śmierci)

 

Co to jest GS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek - nie ma problemu. Ja nie wiedziałem o co chodzi, nie znam wszystkich skrótowców

 

Nie wykluczam robienia zimmeritu własnoręcznie w przyszłości - póki co mam zakupione zapasy Ataka do 4 modeli i raczej je wykorzystam. Raczej, do wszystkiego trzeba dochodzić kolejno Co za dużo to... można popitolić... Za dużym noobkiem jeszcze jestem... Tygrys I skończony, Panzer III na warsztacie... brak expa

 

Właściwie będę już się kładł spać, czas skończyć majstrowanie przy PzKpf. IV na dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że model na bogato będzie robiony.

 

Powodzenia

 

Powodzenie raczej będzie potrzebne, wydaje mi się, że to dość trudny modelik. Nie dziękuję, żeby nie zapeszać, trzeba się postarać powalczyć

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę kłaść zimmerit na przód wanny. W sumie jakoś łapie nie najgorzej. Załączam fotki - stan na dzień wczorajszy. Updejt dzisiaj będzie, jak coś więcej ruszę, a staram się ruszyć

 

31_maj1.JPG

31maj2.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Na drugim zdjęciu pierwsze wczoraj wykonane płaty zimmu - producent oszczędza bo tam gdzie jest całkowicie zasłonięty, daje strzępki zimmeritu. Ale tego i tak nie widać - załączę później na sucho dołożone elementy dla porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co wycięty cały zimmerit ataka... żmudna i precyzyjna robota.

To na przyszłość:

Odwróć arkusz z zimmeritem i przeszlifuj drobnym papierem ściernym.

Raz - odchudzisz trochę, dwa - lepiej będzie się klei trzymał i trzy - po tym zabiegu łatwo oderwiesz zbędną żywice, beż żmudnego wycinania.

Przy szlifowaniu uważaj, żeby zimmerit nie zagiął się i nie pękł.

Nie kombinuj z klejem CA, wystarczy klej do plastiku, tylko najlepiej z pędzelkiem.

Przed mazaniem klejem, sprawdzaj czy poszczególne elementy zimmeritu nie są za krótkie (zdarza się), wtedy wymocz żywicę w ciepłej wodzie (nie wrzątek) i postaraj się trochę naciągnąć.

I pamiętaj, żywiczny zimmerit to wygoda, ale bez szpachli się nie obędzie.

Pzdr

 

Dzięki Seb. Spróbuje przy robieniu King Tigera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie lada chwila będę składać wózki. Niestety bez strat się nie obyło - zahaczyłem nożykiem jeden nit lub śrubkę na tylnej płycie i odciąłem go przez zupełny przypadek. Nie załamując się nawierciłem od razu to miejsce i dałem tyci tyci uformowanego miliputa po czym ukształtowałem w śrubkę/nit Mam nadzieję, że wyjdzie dobrze.

 

W międzyczasie kładę zimmerit na schutzeny - fotki możliwe, że dziś.

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie dali płaty na miejsca widoczne - przy wydechu jedynie ten spód - miejsce jest widoczne, a cała reszta zakryta przez tłumik. Robiłem według schematu Ataka. Ta wersja nie posiada zimmeritu na burtach - tylko na schutzenach bocznych i wieżowych Taką chciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.