Skocz do zawartości

Sd.Kfz.124 Wespe, Tamiya 1/35


Zekar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Postanowiłem pokazać co grzebałem przez święta i trochę przed. Jest to praktycznie samoskładalny Wespe z Tamiyi. Postanowiłem zrobić go prawie prosto z pudła bez większych przeróbek, dlatego też dałem sobie spokój z relacją z budowy. Pośrednio za wzór służy mi ten egzemplarz:

WespezPrus_zpsd313d5bd.jpg

Janusz Ledwoch: Wespe: Wydawnictwo Militaria, 2005.

 

Chociaż rozważam jeszcze możliwość zrobienia pojazdu ,również z "Grossdeutschland", tylko, że w zimowym kamo.

Tak wygląda baza do malowania:

 

100_5424_zps7584ce82.jpg

 

100_5428_zps3a2e588f.jpg

 

100_5431_zps3d999ddd.jpg

 

100_5446_zps44e7444c.jpg

 

100_5454_zps4973dfd5.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zły. Wymęczyłem go już prawie. Ruskie modele z tego okresu to całkiem tania/niezła podstawa do dłubania.

Tamiya dla mnie nie była osiągalna finansowo i dlatego decydowałem się na Maquette/alana/zvezdę.

 

Kiedy malowanie? Będą jakieś figurki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemnie to wygląda; też się do tego modelu przymierzam, więc chętnie podglądam.

 

Szkoda że nie skusiłeś się na pełną waloryzację.

Są zestawy Abera i Eduarda, które byś polecił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

no to trochę poodpowiadam

Mam pytanie jak byś nie wykorzystał tej figurki która trzyma ręce w kieszeni chętnie bym ją przygarnął.Jak coś.Ewentualnie możemy się powymieniać.

Ps.Szkoda że nie skusiłeś się na pełną waloryzację.

Jeśli Ci się bardzo z nią nie spieszy to pozwolisz, że dam znać za jakieś 2 tygodnie, jak wrócę do chaty i pokombinuję z podstawką pod to cudo, wtedy się okaże czy ją wykorzystam.

Co do walorki to na pewno by dużo lepiej wyglądał, ale miał to być z góry model z serii tyvh "lekkich łatwych i przyjemnych" więc na razie sobie podarowałem

 

Ja ale to ja bym wybrał ABER-a.

również pozwolę sobie polecić Abera zdaje mi się, że jest troszkę bogatszy do zestawu edka.

 

Moim zdaniem powinieneś jeszcze bardziej zmodulować kolory, bo jak pójdzie na to cały "łedering" to modulację szlag trafi.

Może masz rację, chociaż w realu ta modulacja jest bardziej wyraźna, przynajmniej na przodzie, na płytach nadbudówki chyba faktycznie dam jeszcze ciut jaśniejszy kolor.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

zdecydowałem się na zimowe kamo. Będzie to mój debiut, dlatego pozwolę sobie na zadanie głupiego pytania. Czy nanosicie lakier do włosów bezpośrednio z puchy? Czy stosujecie, lakiery w butelce (podobno takie są) i nanosicie aero?

Czytałem kilka poradników, ale nic tam na ten temat nie było.

 

Ktoś kiedyś pytał o figurkę niemca z łapami w kieszeni z tego zestawu... niestety ale chyba będzie wykorzystana na podstawce. Niedługo dam zdjęcia z prac nad podstawką.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

 

No to pierwsze koty za płoty, pierwsze zimowe kamo gotowe. Chciałem uzyskać efekt mocno sfatygowanego po zimie kamuflażu i chyba się udało:

 

a0e9a36c-855a-488c-bf94-b871a485e0a8_zps947cd46a.jpg

 

100_5635_zps883ff939.jpg

 

d2570ed9-2103-4ded-924b-209fa619cc56_zpsf8352330.jpg

 

4caa6dbe-7287-4ccb-9985-a7a461701243_zps4c162b66.jpg

 

Powstaje też podstawka, następnym razem dam lepsze foty.

 

22cfc06e-05db-4b24-b368-4af5ee06fab7_zps6d40f121.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie zimowe kamo nie jest moim ulubionym, powiedz jednakże jakim sposobem je zrobiłeś? Podstawka robiona jaką metodą? Podłoże mnie interesuje zwłaszcza.

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wprawdzie zimowe kamo nie jest moim ulubionym, powiedz jednakże jakim sposobem je zrobiłeś? Podstawka robiona jaką metodą?

Kamuflaż robiony metodą na lakier do włosów. Swoją drogą bardzo mnie się spodobała i czuję, że będzie więcej pojazdów w zimowym kamo .

Podłoże podstawki to gips wymieszany z piaskiem i drobnymi kamieniami, po wyschnięciu pomalowany i pocieniowany aero. Dalej to jak widać kilka, rodzajów trawki, jakieś gałęzie i "śmieci", wszystko wymaga jeszcze trochę dopracowania, ale ogólny zarys zostanie taki jak na fotce.

 

jakieś figurki dodasz na mini-dioramkę?

W planie jest użycie dwóch figurantów z zestawu, pokazywałem je w jednym z pierwszych postów .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.