Skocz do zawartości

German HANOMAG Sd.kfz.251/1 TAMIYA 1:35


Polski_Czołgista

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejnym modelem jaki biorę na warsztat jest niemiecki wóz pancerny Sd.kfz.251/1 w skali 1:35 od Tamiya.

 

Mam nadzieję ,że będzie się wszystko ładnie kleić i że jakoś mi to wyjdzie

 

1.jpg?screen

 

2.jpg?screen

 

3.jpg?screen

do zestawu dołączone figurki

 

W środę wstawię jakieś fotki z budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z tym musisz się bardziej postarać. Więcej zdjęć w warsztacie i bez pośpiechu. Przy malowaniu aero dużo fajnego można zdziałać.

 

Tym razem warsztat będzie prowadzony na bieżąco.

PS

jakieś sugestie odnośnie malowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w końcu zacznę budować modele z innej skali niż 1/72 to chyba owy pojazd będzie moim pierwszym wyborem.

Liczę na dużo zdjęć i dużo opisów co i jak zrobiłeś. Na pewno pomoże to mi (i pewnie innym początkującym) w budowie swoich modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

OK! Sdek prawie skończony!

 

Prace nad modelem są już prawie skończone, zostało jeszcze pomalować itp. Sorki że nie wstawiałem fotek podczas sklejania ale aparat mi się zepsuł. Model pomalowany będzie w barwy afrika corps.

1.jpg?screen

To o to malowanie po środku michodzi

 

Do akcji wkroczy też nowy sprzęt:

18.03.2014+-+2

 

Tyle mam już zrobione:

18.03.2014+-+3

ludziki pomalowane i gotowe

18.03.2014+-+4

 

18.03.2014+-+6

drzwi sięotwierają

18.03.2014+-+7

 

18.03.2014+-+8

 

18.03.2014+-+9

 

18.03.2014+-+10

 

18.03.2014+-+11

 

18.03.2014+-+13

a tu wszystkie ludziki razem

 

proszę o wskazówki. Nie wiem czy robić preshiding (nie wiem czy to dobre napisałem ale chodziło mi o Preszajding) nie wiem jak nakładać pigmenty i to też bym prosił o wytłumaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak n modelarskie początki to nie jest źle

Z uwag najogólniejszych:

- zainwestuj w klej z igłą (polski wamod to ok. 8zł, revell/humbrol ok 12-15), dzieki czemu nie będziesz zalewał części klejem

- przeszlifuj zawsze ślady łączenia form na elementach typu ekwipunek, siedziska, koła itp - zwłaszcza na kołach przednich to zrób, bo ten szew się rzuca w oczy

 

Co do malowania to przy takim sprzęcie pomalujesz duże powierzchnie spokojnie, ale może najpierw pomaluj na kolor ciemniejszy z kamuflażu, zrób z masy blu-tack wałeczki, którymi zakryj miejsca plam ciemniejszego kamuflażu, a potem walnij całość piaskowym kolorem i odklej wałeczki, efekt płynnych przejść farby będzie murowany, a pędzlem trudno go osiągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak n modelarskie początki to nie jest źle

Z uwag najogólniejszych:

- zainwestuj w klej z igłą (polski wamod to ok. 8zł, revell/humbrol ok 12-15), dzieki czemu nie będziesz zalewał części klejem

- przeszlifuj zawsze ślady łączenia form na elementach typu ekwipunek, siedziska, koła itp - zwłaszcza na kołach przednich to zrób, bo ten szew się rzuca w oczy

 

Co do malowania to przy takim sprzęcie pomalujesz duże powierzchnie spokojnie, ale może najpierw pomaluj na kolor ciemniejszy z kamuflażu, zrób z masy blu-tack wałeczki, którymi zakryj miejsca plam ciemniejszego kamuflażu, a potem walnij całość piaskowym kolorem i odklej wałeczki, efekt płynnych przejść farby będzie murowany, a pędzlem trudno go osiągnąć

 

Dzięki za rady. Używam kleju z igłom tego od revella a te zalane klejem części części to był albo cyjanoakrylowy klej albo efekt rąk w kleju

Co do malowania to bardzo dobry pomysł ale pomyślałem ze po prostu nałożę taśmę malarską ale to jest lepsze bo będzie wtedy tylko kilka takich pasów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mały problem z butami, kaloszami twoich ludzików Buty były w kolorze brązowo piaskowym. Pomalowałeś ich jakby byli oficerami z karabinami tylko oficerowie mieli czarne buty musisz je zmienić. Przy okazji popraw karabiny zamontowane na samochodzie pancernym. I pytanie jak zrobisz oczy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mały problem z butami, kaloszami twoich ludzików Buty były w kolorze brązowo piaskowym. Pomalowałeś ich jakby byli oficerami z karabinami tylko oficerowie mieli czarne buty musisz je zmienić. Przy okazji popraw karabiny zamontowane na samochodzie pancernym. I pytanie jak zrobisz oczy??

 

Co do butów to akurat taki kolor miałem pod ręką i nie będę ich zmieniał. A mg zostaną poprawione, będę się wzorował na tym zdjęciu:

163_left.jpg (to ten karabin z przodu MG42)

i

MG-34.jpg (to karabin z tyłu MG34)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że użyłeś gumowych gasienic z zestawu. One nie powinny być taknapięte w swoim górnym biegu tylko opadać na koła jezdne. MOżesz spróbować je podkleić. Pooglądaj trochę zdjęć aby efekt wyszedł w miarę dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.