Skocz do zawartości

SU-100 1/25 Tamiya


dawid9712

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj wziąłem się za SU-100 w skali 1/25.

24ecrhk.jpg

Skleiłem koła

347gx37.jpg

Skończyłem prawie zawieszenie (jest ruchome)

jkc5qf.jpg

Złożyłem gąsienice (może nie wyglądają zbyt dobrze ale nie będę ich wymieniał :P )

23u380w.jpg

No i dodałem te elementy z tyłu.

173dax.jpg

Właściwie to wanna już jest sklejona, może jutro będzie pomalowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Polski Czołgisto zadaj sobie nieco trudu, sam oblicz interesujące cię wymiary.

Dla przykładu: długość kadłuba prawdziwego wozu to 610 cm. Używając podstawowej wiedzy, otrzymujemy: 610 :25 = 24.4 cm. Nie było to takie trudne prawda? Chcieć to móc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem wannę, koła i gąsienice. Gąsienice po pomalowaniu na czarno przetarłem metalizerem, koła też trochę.

SAM2990JP_exwssqa.JPG

SAM3003JP_exwssqq.JPG

SAM3011JP_exwsape.JPG

Dokleiłem kilka elementów

SAM3023JP_exwsaps.JPG

SAM3024JP_exwsapa.JPG

Włazy są ruchome

SAM3025JP_exwsahp.JPG

SAM3035JP_exwsaha.JPG

Działo również

SAM3036JP_exwsarp.JPG

Gąsienice

SAM3026JP_exwsarr.JPG

SAM3027JP_exwsarx.JPG

SAM3029JP_exwsare.JPG

 

I mam pytanie, na jaki kolor pomalować włazy od środka? :P I przepraszam za jakość fotek.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo fajny, przyjemnie się skleja. Części wszystkie ładnie pasują, błędów też za dużo nie zauważyłem. :P U mnie też są z miękkiego plastiku ale się nie rozpinają. Między niektórymi ogniwkami są tylko trochę większe przerwy.

 

btw. Model już właściwie sklejony, zostały tylko beczki, lampy itp. Góra dostała podkład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem górę (maluję pędzelkiem).

9ssdja.jpg

332qb15.jpg

1zqwxuh.jpg

Włazy od środka na kolor kamuflażu

281hezd.jpg

Zapasowe segmenty gąsienic

3090ivp.jpg

Lampę pomalowałem srebrną farbą, w tle widać, że doszły te liny i beczki

2j1sqcm.jpg

Z czołgisty jutro zmyję całą farbę i pomaluję od nowa.

b3jw2v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny kolor i świetnie Ci wyszło malowanie kadłuba pędzlem .

Mam tylko dwie wątpliwości - pomalowałeś, że tak powiem, kołpaki kół na srebrno?. To mi zbytnio nie pasuje ...

Druga sprawa to lampa. Może warto w tej skali popracować nad nią lepiej?.

Powodzenia i dalej kibicuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołpaki pomalowałem na normalny kolor a potem lekko przetarłem srebrnym. Jak coś to jutro mogę to poprawić ale wydaje mi się, że nie jest to błąd, bo tam ciągle też się o coś koła ocierają. Nad lampą mogę popracować. Tylko może jakieś sugestie jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też coś ponarzekam.

Popracuj trochę nad fotami - przejrzyj ten poradnik KOTLET

Ta figurka jest naprawdę słaba jakościowo i malowanie wiele jej nie pomoże. Olej ją , albo kup jakiś inny zestaw.

Ja lampy robię tak. Wycinam środek przy pomocy Dremela, potem maluję na srebrno i zalewać Vallejo Still Water. Muszę też przetestować Clearfix Humbrol bo może też się nada.

Jakim kolorem malowałeś model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, czytałem ten poradnik wczoraj. :P I dziś go wykorzystam w praktyce. Figurkę raczej oleję no ale jeszcze się zobaczy. Kolor to Tamiya XF-61 Dark Green. I mam pytanie: żeby zrobić obicia to pierw pokryć model sidoluxem czy pierw zrobić obicia i potem pokryć? Jestem początkujący także pytam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę też przetestować Clearfix Humbrol bo może też się nada.

Krzysztof, ja próbowałem nim robić i niestety, po wyschnięciu robi się tylko skorupka, nie wypełnia zagłębienia :(.

Zrobiłem nim też testowo szybkę na otworze o średnicy ok. 4mm. Wyszła, ale wdało się w nią kilka bąbelków powietrza, powierzchnia wyszła nierówno. Słowem średnio to wyglądało.

Do klejenia tworzyw przeźroczystych też niezbyt, bo słabo trzyma - lepiej mi się udało Tamką Extra Thin.

Generalnie zawiodłem się na tym Clearfixie, albo źle coś robię .

 

Dawid9712, odnośnie lampy, to możesz też spróbować wytłoczyć odbłyśnik z foli aluminiowej lub cieniutkiej blaszki i wstawić szybkę z przeźroczystego tworzywa. Żarówkę można zrobić przykładowo z kulki od wkładu długopisowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokryłem sidoluxem, nakleiłem kalki i wiem, że się świecą, popracuję nad nimi.

Pierwsza warstwa sidoluxu

k3ptg9.jpg

35iyhp5.jpg

2cghkrr.jpg

2s1kefr.jpg

Miałem do wyboru szachownicę lub orzełka (na ruskie nie patrzę, bo z takimi kalkami to tylko wrak mogę zrobić). Wziąłem orzełka.

v66yh5.jpg

npgs4m.jpg

Jak widać, musiałem zmienić numer z 321 na 204, ponieważ mi się rozerwał a potem ciężko było składać. Na to poszła druga warstwa sidoluxu.

2eyeypg.jpg

Tu już po washu, nad którym też popracuję, ponieważ gdzieniegdzie widać brzydkie smugi. Zdjęcia takiej jakości, ponieważ robione przed chwilą przy świetle z lampy w pokoju.

9htav5.jpg

x4f98j.jpg

Świecące się kalki... Wiem, wiem.

14m9ppj.jpg

33cabvb.jpg

Według mnie wash jest bardzo ładny. I w rzeczywistości model nie jest tak ciemny jak na ostatnich zdjęciach, wina światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.