Skocz do zawartości

Panther "Magda" Dragon 1/72


kondzior4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

 

Chciałbym pokazać wam moją Panterke z Powstania Warszawskiego.

 

Co do samego modelu nie jest on jeszcze skonczony czekam na pigmenty co by go troche przybrudzić.

 

Do modelu wykonałem pierwszą w życiu podstawke.Ale jak wyszła ocenicie sami.

 

Na początek model.Jest to twór Dragona więc przedstawiać go nie musze.Kalki to Toro Model, niestety dosyć kiepsko siadły szczególnie szachownica z przodu.

 

Podstawke wykonałem sam od podstaw.Bruk,chodnik jak i mur rzeźbiłem w płycie gipsowej.I te elementy jak dla mnie wyszły całkiem ok.Gorzej już z drzewkiem.To też robiłem sam.

 

Proszę was o rady co bym mógł zmienić,dodać czy poprawić.

 

Czy wyszło tak bardzo fatalnie??

 

Zdjęcia są bardzo jasne gdyż robiłem je z włączoną lampą.W rzeczywistości barwy są ciemniejsze.

 

thumbnails.jpg 2_t.jpg 3_t.jpg 4_t.jpg 5_t.jpg 6_t.jpg 7_t.jpg 8_t.jpg 9_t.jpg 10_t.jpg 11_t.jpg 12_t.jpg 13_t.jpg 14_t.jpg

Zobacz całą galerię | Darmowe galerie Allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki biją po oczach zwłaszcza te kładzione na zimmerit kładłeś pewnie bez żadnych wspomagaczy. Ja przy swojej "Magdzie" wykorzystałem płyny firmy Microscale Set i Sol doskonałe płyny do kalki przynajmniej do tych z Toro wszystko się idealnie ułożyło w zagłębieniach. Druga rzecz to przynajmniej układ jezdny powinien być ubrudzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki jak pisałem siadły tragicznie i tutaj moje pytanie czy jak polozylem juz sidol na kalki to gdy zakupie płyny to poprawią coś czy przez sido się nie przebiją??

Co do brudzenia,kurzenia to tak jak pisałem czekam na paczke z pigmentami i chemia AK wtedy model będzie brudzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sidolux powoduje powłokę podobną do farby akrylowej, nie wiem jak zadziałają na nie płyny zmiękczające sol z Microscale pomimo że jest świetny może nie dać rady ( ciężko sobie radzi z kalkami Techmodu) proponował bym płyn do kalek wamodu jest bardziej agresywny ( niektórzy twierdzą że to zwykły zmywacz do farb akrylowych, tylko trochę rozcieńczony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też prawda efekt byłby o niebo lepszy tym bardziej że szablony nie były by takie skomplikowane, a znak Polski Walczącej, i lilijki ręcznie i powinien być git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam po długiej przerwie.

Trochę podziałałem z Panterą.

Efekty oceńcie sami.

 

Dodam tylko że po raz pierwszy miałem do czynienia z pigmentami i musze jesze dużo popracować na ich użyciem.

 

I jeszcze mam takie pytanie, czy z takim modelem warto iść na wystawę czy lepiej odpuścić i nie robić sobie wstydu?

 

6o6RVY.jpg

 

m9enE8.jpg

 

wwqEm2.jpg

 

vavOCn.jpg

 

OIGuMp.jpg

 

5obAl3.jpg

 

Erq9Yk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie miał byś nie wystawić modelu na konkursie, przecież nikt Cie nie okrzyczy . Model zupełnie fajny wyszedł, trzeba było wykorzystać całą zestawową blaszkę jak haki do podnoszenia pokryw silnika i uchwyty na dodatkowe ogniwa gąsienic. Nie wiem czy myślałeś nad jakąś podstawką, dodaje ona życia modelowi. Czekamy na dalsze prace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.