Skocz do zawartości

Whippet MkA - Emhar 1/35


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Sdk prawie skończony w projekcie grupowym Pojazdy Powstania Warszawskiego pora więc zacząć coś nowego.

 

Jako że w tym roku przypada 100 rocznica wybuchu Pierwszej Wojny Światowej postanowiłem popełnić coś takiego.

 

Emhar-WW1-MKA-WHIPPET-Tank-135-Scale-kit-4003.jpg

 

Ci którzy mieli już przyjemność spotkania się z Emharem wiedzą co czeka w pudełku. Dla tych którzy nie to powiem że zasadniczo nic szczególnego. Plastik twardy i masywny. Detal modelu wątpliwy a gąsienice tragiczne. Na szczęście Friul wypuścił zestaw tracków i tę ostatnią przypadłość da się naprawić.

 

Dodatkowo udało mi się zdobyć zestaw Airwaves z kilkoma elementami fotorawionymi. Tak więc zabrałem się do pracy.

 

Na początek poszły elementy wentylacji przedziału silnika. Tak to wygląda w oryginale:

 

DSCF5728.JPG

 

a tak po przeróbkach (tylko przyłożone do zdjęcia):

 

DSCF5762.JPG

 

Następnie zmontowąłem metalowe kapcie. Niestety Friul trochę się nie popisał i zarówno koła napędowe jak i napinające mają nieco za duży rozmiar. Powoduje to odstawanie łączeń ogniw gąsienic na kołach poza obręb bocznych osłon. Udało mi się przesunąć koło napinające, ale z pozycją napędowego niewiele udało się zrobić ze względu na jego rozmiar. Dlatego ostatecznie zrezygnowałem z jego monażu gdyż dodatkowo w pozycji w której się znajdowało gąsienica była za długo i zwisała luźno w dolnej części. Natomiast po usunięciu jednego ogniwa nie dawała się dopiąć.

A tak to ostatecznie wyszło:

 

DSCF5761.JPG

 

W dalszej kolejności postaram się przerobić karabiny Hotchkiss, gdzie lufy to totalna porażka. Mam zamiar wykorzystać do tego celu igły lekarskie. I tu pytanie - czym je najlepiej przecinać aby nie zniszczyć ich kształtu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Urodę ma wyjątkowo nienachalną

Do i igły włóż drucik i obetnij piłka albo cążkami, potem włóż w dremeloproxona czy też inną wiertarkę i papierem ściennym naklejonym na kawałek polistyrenu obrób na płasko . Najlepiej to kup tyle igieł ile masz karabinów i podgrzej lekko plastikową końcówkę to sama zejdzie i będziesz miał idealnie równa iglę .

Cieszę że robisz tego cudaka . Ja juz ostrze zęby na marki od takoma :-)

 

Okropnie mi miło , że z tak daleko idącą przesadą cenicie moje fukanie pistolecikiem, ale miało być chyba - Micza czołKowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady w sprawie igieł. Mam ich więcej niż potrzeba.

W zasadzie to chyba będzie prawie większość. W planie dorobić jeszcze uchwyty na pokrywach silnikowych.

 

Będę czekał na te twoje Marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejnych kibiców. Postaram się nie zawieść, ale jak wyjdzie to się jeszcze okaże.

Poprawiłem zestawowe km-y. Starałem się jak najlepiej umiem. Dwa razy zaaplikowąłem sobię igłę w palec przy wyciąganiu jej z osłony - auć.

Tak wyglądają w porównaniu do zestawowej:

 

DSCF5922.JPG

 

i wmontowany w gniazdo:

 

DSCF5923.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieniutki pasek odcięty z blaszki mosiężnej, potem pocięty na takie małe kawałeczki i przyklejony na CA do igły. Przy okazji igła lufy to 0.9mm a przeciwwaga (tak to się chyba nazywa) 1.2mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Marcin za dużo to nie ma co bo tam i za wiele nie było. Jeszcze rozwiercę szczeliny i dorobię uchwyty. To chyba raczej wszystko co się kwalifikuje do poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jeśli chodzi o detale, to Emhar wykorzystuje jeden wzór zarówno do 72ki jak i 35ki. I o ile na mniejszym czołgu to wygląda fajnie, na większym już tak różowo nie jest.

 

Karabiny po przeróbce wyglądają naprawdę fajnie!

Tymczasem ja siedzę i myślę jak poprawić moje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem je na taką samą długość jak te plastikowe były. Jednak poprzez to że są dużo cieńsze tak to wygląda. Od razu mi się to na fotach rzuciło w oczy. Jednak jest tam tyle supergluta że już ich wsunąć się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem debonder i próbowąłem te lufy poprawi. Jednak CA tym razem trzyma jak nigdy. Zostają więc takie.

Na szybko złożony. Muszę jeszcze trochę zdjęć poprzeglądać aby coś jeszcze ewentualnie poprawić.

 

DSCF6008.JPG

 

DSCF6009.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.