Skocz do zawartości

AAVR-7A1 Hobby-boss 1/35


pyps

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym zbudować ten oto model:

 

HBB82411.jpg

 

Jeśli ktoś byłby zainteresowany in-boxem to bardzo fajny znalazłem na forum:

 

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=71&t=16694&p=268279&hilit=aavr+7a1#p268279

 

Jest to mój drugi model po kilkunastoletniej przerwie, dlatego liczę na Waszą pomoc.

Nie planuje dawać do niego żadnych dodatków oprócz produkcji własnej. Wygląda na bardzo dobrze zdetalowany.

 

Przestudiowałem dzisiaj instrukcje, umyłem wszystkie części i skleiłem parę drobiazgów. Zdjęcia zrobię jak będę miał chwilkę.

 

Posiadacie może jakieś zdjęcia tego pojazdu? Zwłaszcza wnętrza. Coś tam znalazłem a przydałoby się więcej.

Macie jakieś propozycje co do koloru wnętrza? Myślałem o Pactra A113 RAF sky type c. Będzie pasować?

 

034.jpg

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mało czasu ostatnio na lepienie . Coś tam powolutku sobie działam.

Poskładałem zawieszenie , koła, śruby i zacząłem wnętrze. Tak to narazie wygląda:

 

DSC07021.JPG

 

DSC07023.JPG

 

Popsułem karbowaną rurę. Mam nadzieje, że mój odpowiednik jakoś wygląda.

 

Jakie kamo trójkolorowe czy pustynne? Pozdrawiam M1A1(HA)

Chciałbym trójkolorowe. Tylko nie wiem czy poradzę sobie z nim pędzlem. Od razu mam pytanie:

Jakich kolorów używacie do tego kamo? Maluje pactrami i ciężko mam coś dobrać. Chyba, że polecacie inne farby.

 

We wnętrzu taki sam schemat malowania: kolor, sidolux, kalki, sidolux, wash i mat? W taki sposób unikne świecenia kalek? Nie będzie to za dużo warstw nakładanych pędzlem?

 

Czy można kupić taką drobną siatkę jak na zdjęciu w większych arkuszach?. Rura jest zrobiona z filtra do baterii. Większe znalazłem tylko z abera. Jest jakiś tańszy odpowiednik?

 

Chciałbym też mieć tą radiostacje. To jest najlepsze zdjęcie jakie mam. Jak ją zeskalować, na oko? Wiecie może coś więcej na jej temat? Łatwiej byłoby mi szukać.

SINCGARS.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzieje, dzieje. Wnętrze mam prawie zlepione, zacząłem malować, czekam na dostawe gratów do załadowania środka, radiostacje mają już półeczke, walczę z kabelkami. Próbuje też wyrzeźbić słuchawkę. Ciężko mam ostatnio z czasem. Jak znajdę chwilę to zrobię jakąś fotkę.

 

I jeszcze pytanie: Co to jest ta biała skrzyneczka w prawym, górnym rogu? Jest ich kilka w środku.

 

13_127.jpg

 

A można gdzieś w Polsce kupić figurki warriors?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

bardzo powoli do przodu. Model na chwilę obecną wygląda tak:

dołożyłem parę drobiazgów jak dźwignia, kabelki czy paski.

DSC07073.JPG DSC07072.JPG

 

Walcze jeszcze z wyposażeniem typu radiostacja, gaśnice, narzędzia itp.

Mam parę pytań:

chciałbym zrobić imitacje szkiełek na zegarach. Jak się coś takiego robi?

Chciałbym też zróżnicować jakoś ten nudny zielony na ścianach. Może biedronka, albo o jakiś filtr. Nie wiem czy to dobry pomysł i kiedy to robić przed sidoluxem czy może po, a może w ogóle dopiero po matowym?

Myślałem też, żeby go dość mocno zużyć. Podłogę myślałem żeby przterzeć czymś błyszczącym i potraktować pigmentami. A ściany chcę dość mocno poobijać, tylko kiedy powinienem to robić?

Z czego robicie liny? Nitka mi się strasznie mechaci i wygląda okropnie.

 

Chyba muszę kupić jakiś tani model do ćwiczeń.

 

Poskładałem i pomalowałem też górę. I tu pojawił się problem. Nie wiem czy widać różnicę na zdjęciu, ale kupiłem nową farbkę Pactra a113, która powinna być matowa a się błyszczy(element po prawej malowany nową). Czym to może być spowodowane? Źle rozmieszana? Czym mogę zmyć tą farbę? Zmywacz wamodu da radę?

 

DSC07069.JPG

 

Kombinuje jak zrobić taki reflektor. Macie jakieś pomysły?

 

starboard3.jpg

 

A po co masz rzeźbić słuchawkę? Są gotowe .Pozdrawiam M1A1(HA)

 

Wiem, że są ale znalazłem tylko w jakiś zestawach. Więc spróbuje to jakoś wyrzeźbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką dłubankę lubię, ale daj lepsze zdjecia, żeby nacieszyć oko. Farba moze byc nierozmieszana. Szkiełko na zegarach- jak już zrobisz całość, czyli "cyferblat", wskazówki itp to przetrzyj delikatnie suchym pędzlem- bielą, a póżniej puść na to kropelkę sidoluksu. Powinno sie delikatnie błyszczeć i odcinać od matowej deski rozdzielczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.