Skocz do zawartości

GAZ-AAA Mod. 1943 Cargo Truck 1:35 MiniArt


zwierzak-fuzzy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj nabyliśmy model Gaza ukraińskiej firmy MiniArt. Model jest do poskładania z 469 części. Na pierwszy rzut oka elementy są fajnie wykonane z dbałością o szczegóły. Model nie posiada żadnych kalek, natomiast producent dołączył blaszkę foto trawioną. Instrukcja dobrze wykonana szczegółowa i przejrzysta.

 

P1050011.jpg

P1050012.jpg

P1050013.jpg

P1050014.jpg

P1050015.jpg

P1050016.jpg

P1050017.jpg

 

Zobaczymy jak to sie bedzie kleiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie będzie zielone ze śladami użytkowania. Zimowe jest fajne ale myślę ze na tym etapie naszego modelarstwa było by zbyt trudne do wykonania. Poza tym mam sporo zielonych farbek Hmmm chyba ze pomaluje tak jak zamierzam a na koniec doradzicie, i coś razem wykombinujemy aby było zimowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż nie do końca bo na stronie producenta jest opisany zestaw 35133 i tam tez jest napisane ze kalki ma.

Tłumacz google

 

Up-to-date technologii za pomocą formy ślizgowe.

Model bardzo szczegółowe

Komora w pełni szczegółowy silnik i podwozie

Autentyczne drewniane tekstury

469 części

43 części PE

kalkomanie zawarte

5 Figury realistyczne

Instrukcja w pełnym kolorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz racje. Kurcze tylko czemu oni wydają dwa osobne zestawy zamiast wydać jeden i jak ktoś będzie chciał to se kalki naklei albo nie.

Tak przy okazji może komuś zostały jakieś ruskie gwiazdki i napisy i mógłby nas poratować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak!!!

Dobre zdjęcia to podstawa jak już kiedyś pisałem.

Może nie być odpowiedni kolor na modelu, ale musi być czysto i schludnie.

Nauka idzie w NAS, a nie w las.Tak trzymaj-cie.

Jeśli chodzi o zimowe malowania to polecam do nauki :The Weathering Magazine - Nr.Śnieg i lud - i jest po polsku.

np tu jest http://www.mojehobby.pl/products/The-Weathering-Magazine-6.-Snieg-i-lod-Edycja-polska.html

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda na dzień dzisiejszy

 

20140816_141533.jpg

 

Jutro muszę pomalować silnik na aluminium. Proszę o radę, jakiś link czy coś żeby go fajnie zrobić aby nie wyglądał na nówkę. Najlepiej jakimś domowym sposobem. Do dyspozycji mam oleje i benzynę których używamy do washa i dużo farbek humbrola. Aerograf tez jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego producent tak zaprojektował wykonanie tych opon? jaki one mają bieżnik, ze każda składa się z kilku elementów, a nie np z 2 plus felga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g instrukcji mają byc czarne..

za bardzo nie ufajcie instrukcjom - tak ostatecznie.

Jeśli chodzi o ułatwienia w produkcji to myślę że robili np. błotniki kanciate a nie kuliste jak w wersji z 1940 roku i wiele wiele innych uproszczeń po to aby było szybko.

W 1941 nie robili nawet drzwi zresztą jest model MiniArt-u: GAZ-AAA CARGO 35173. W 1943 było trochę lepiej.

W wersji z 1943 wracają do rozwiązań z 1940 - np:zamknięcia burt,hak do holowania,drzwi.

A tę belkę dawali od początku produkcji w 1932 roku.

Miało by to sens, ponieważ to drzewo mogło być zabezpieczone jakimś środkiem takim jak reszta podwozia..

Nie jestem specem w tym zagadnieniu ale coś w tym jest.Myślę że Macie racje co do pomalowania tych elementów drewnianych na kolor.

Myślę tylko że jednak nie na czarny.Tylko na kolor ten sam co paka.

I tu trochę fotek:

GAZ-AA, 1½-ton 4x2, Cargo http://www.o5m6.de/gaz_aa.html

GAZ-AAA 1937, 1½-ton 6x4, Cargo http://www.o5m6.de/gaz_aaa_1937.html

GAZ-AAA 1940, 1½-ton 6x4, Cargo http://www.o5m6.de/gaz_aaa_1940.html

I na tej stronie - GAZ-AAA 1940, 1½-ton 6x4, Macie dwie maszyny z 1941 i z 1943 roku.

Według mnie widać jak przebija kolor drzewa przez zieleń - szczególnie na modelu z 1941.

Na modelu z 1943 mogą to być ślady po błotku lub pyle.Wiem że nie są to fotki oryginałów, ale myślę że ci co robili tę stronę wiedzą co robią.

Bardzo fajna stronka o samochodach sowieckich - poglądowa.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Przyjrzałem się jeszcze raz malunkowi w instrukcji i rzeczywiście te elementy nie są czarne. W samej instrukcji nie jest natomiast zaznaczone ze mają mieć inny kolor więc to mnie zmyliło. Zostawię to juz tak jak jest bo przy przemalowywaniu na pewno coś zepsuję.

Na chwilę obecną postęp prac wygląda następująco:

P1050074.jpg

P1050073.jpg

P1050068.jpg

 

Felgi przed wklejeniem w opony potraktowałem brązem Vangogha rozcieńczonym benzyną do zapalniczek następnie przetarłem papierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.