Skocz do zawartości

M706 Commando Armored Car in Vietnam - 1/35 Hobby Boss


wajtok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

No cóż zdecydowałem się na mój pierwszy warsztat. Chociaż cały czas nie wiem czy to dobry pomysł..... czas pokarze...

Jak na razie nie planuje żadnych dodatków rewaloryzujących. Ma to być typowy model prosto z pudelka.

Na początek kilka fotek pudelka i tego co w pudelku:

 

P8022363.JPG?gl=GB

 

Dwa schematy malowań:

P8022468.JPG?gl=GB

 

P8022471.JPG?gl=GB

 

Instrukcja

P8022474.JPG?gl=GB

 

Elementy modelu

P8022477.JPG?gl=GB

 

P8022480.JPG?gl=GB

 

P8022483.JPG?gl=GB

 

P8022486.JPG?gl=GB

 

Kalkomanie i blaszka

P8022492.JPG?gl=GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zamierzasz pozostawić otwarte?

 

Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia - nigdy nie robiłem modelu z widocznym wnętrzem. Ale jeżeli już się zdecyduje to na pewno będą to dwa włazy umieszczone nad kierownica i może wieżyczka?

 

Mimo wszystko czysty model wygląda nienaturalnie. Dobrze ze go troszkę zmęczyłeś.

 

No właśnie tutaj zawsze mam dylemat. Bo nie podobają mi się modele obłocone od ziemi po dach. Bo wtedy to nie model tylko kupa błota. Bardzo podobają mi się modele na których widać ślady eksploatacji, ale które są czyste, no może troszkę okurzone - ale takich efektów nie potrafię jeszcze uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy ale ja zawsze muszę zgubić jakaś mala część.... niezależnie jak bardzo bym uważał zawsze kurcze coś 'wystrzeli' mi z pęsety w otchłań niebytu i nigdy nie mogę tego znaleźć... Tym razem zgubiłem dwa uchwyty do włazów i musiałem je dorobić z drutu miedzianego.

P8262938.JPG?gl=GB

 

Ćwiczyłem również robienie 'obić' - bo do tej pory nigdy tego jeszcze nie robiłem.

P8292941.JPG?gl=GB

 

P8292942.JPG?gl=GB

 

P8292943.JPG?gl=GB

 

A na koniec kilka pierdółek

P8302944.JPG?gl=GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim kolorem według Was powinienem pomalować karnisty na paliwo ? Czy były one malowane na kolor pojazdu czy może tez inny ?

 

Poprawiłem również te narzędzia i rzeczywiście wyglądają lepiej - dzięki Krzysztof

P8302945.JPG?gl=GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem, he ,he. Dużo lepiej ta łopata teraz wygląda.

Natomiast bardzo mi się podoba efekt drewna jaki uzyskałeś i teraz ja bym chciał się dowiedzieć jak to siagnąć. SUper widać słoje i sęki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem, he ,he. Dużo lepiej ta łopata teraz wygląda.

Natomiast bardzo mi się podoba efekt drewna jaki uzyskałeś i teraz ja bym chciał się dowiedzieć jak to siagnąć. SUper widać słoje i sęki.

 

Krzysiek - sprawa jest bardzo prosta:

1. Element który ma być imitacja drewna najpierw maluje podkładem Vallejo Grey Primer 74.601 - ale tylko jak powierzchnia jest dość duża w przypadku małych detali nie nakładam podkładu.

2. Teraz kolej na farbę z palety Air vallejo 71077 - Wood.

3. I ostatnia rzecz - nakładam Vallejo Wash - 73203 Umber Shade. I tutaj jest cala filozofia. ten wash staram się tak nakładać jakbym celowo chciał zrobić zacieki ( takie jak powstają przy nałożeniu zbyt dużo rzadkiej farby na powierzchnie ). Wyraźnie widać, ze miejscami jest więcej Wash'a - ciemniejsze plamy, a miejscami jest go mniej - jaśniejsze miejsca. A seki - to po prostu dużo washa na jak najmniejszej powierzchni - taka intensywna kropka - po wyschnięciu efekt powinien być taki jak na moich narzędziach.

 

Trochę dłubałem przy zawieszeniu....

P8222787.JPG?gl=GB

 

I gotowe elementy zawieszenia przygotowane do malowania

P8222788.JPG?gl=GB

 

Wstępne przygotowanie całości pod malowanie - na razie tylko podkład, żeby sprawdzić co doszlifować, gdzie szpachli dodać, a co wymienić.... No właśnie i chyba będę musiał wymienić lufy karabinów - bo nawet jak dla mnie są one za kiepskie.

P8302947.JPG?gl=GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowania nadszedł czas:

Najpierw preshading

P9062948.JPG?gl=GB

 

P9062952.JPG?gl=GB

 

Pierwsze wstępne malowanie kolorem bazowym.

P9062957.JPG?gl=GB

 

P9062963.JPG?gl=GB

 

Pierwsze rozjasnienie

P9072966.JPG?gl=GB

 

P9072969.JPG?gl=GB

 

P9072975.JPG?gl=GB

 

Trochę słabo to widać. W rzeczywistości efekt jest dużo lepszy. Przepraszam za jakość zdjęć, ale robię je przy kiepskim świetle o 2:50 nad ranem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Mam nadzieje, ze będzie się Wam również podobał jak go skończę. Bo nie ukrywam, ze najbardziej się boje tego 'washowania', błocenia, brudzenia itp. Nie specjalnie mi to wychodzi.

Zastanawiam się również nad obiciami.... nie wiem czy powinienem je robić, bo jak na razie nigdzie na zdjęciach w necie ich nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem trochę z zawieszeniem. Jest już pomalowane, nałożyłem również wash.

P9133006.JPG?gl=GB

 

Felgi tez już z washem.

P9133005.JPG?gl=GB

 

Doszła również kalkomania

P9133002.JPG?gl=GB

 

P9133007.JPG?gl=GB

 

P9133004.JPG?gl=GB

 

Teraz walczę ze duperelkami ( antena, światła, kanister itp. )

I przy okazji mam pytanko dotyczące lakieru bezbarwnego. Czasami dzieje mi się coś na kształt białej mgiełki, śniegu.. Wygląda to jak biały nalot. Czy ktoś może mi powiedzieć jak to zlikwidować. Czy to wina lakieru? Czy aerografu?

Zaczęło mi się to dziać od czasu kiedy zacząłem używać nowego lakieru z Vallejo ( 100% acrylic resin ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.