Skocz do zawartości

Hotchkiss Trumpeter 1/35 wrzesień 1939


bożo wpożo

Rekomendowane odpowiedzi

Urlop minął . Jako , że warsztatu malarskiego na wyjazd nie byłem w stanie zabrać , to i Renówka musiała sobie poczekać . Ale mogłem zabrać Hoczka , cążki , klej i papier ścierny , więc na kolanie wieczorkami sobie wydłubałem ile mi czasu starczyło . Trzeba powiedzieć , że sam model jest dość gówniany i trzeba przy nim gŁEMboko waloryzować

Niezastąpiony Janusz opracował już malowanie dla naszego Hoczka z września 1939 i takiego będę chciał odtworzyć . Tymczasem wracam do Renówki

 

Mam tyle zrobione :

 

hot6_zps570fd392.jpg

 

hot4_zps5513355c.jpg

 

hot3_zpsdc6f0f85.jpg

 

hot1_zpse6c17254.jpg

 

hot5_zpsa01f4147.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie Krzysiu to błotniki są za długie i mają taki kształt , że nie przylegają do kadłuba w jego przedniej części , górna część kadłuba jest za krótka i trzeba było ją odrobinę wydłużyć , żeby się jakoś skomponowała z dolną , trochę pracy będzie wymagało obrobienie otworów na klapy na kadłubie , bo po pasowaniu tychże słabo to wygląda . Dodałem listwę wokół kadłuba na łączeniu dołu z górą . Koła napinające trzeba też wycyrklować odpowiednio , bo jeżeli przylepi się je w miejscu gdzie "powinno" się je przylepić , nie można przewlec gąsienicy między kołem a błotnikiem . W sumie nic takiego , ale tamka , meng czy takom to to nie jest

 

p.s. Widzę tera właśnie , że zaszpachlowałem nierówności na wieży po obu stronach w okolicy "łożyskowania" lufy , a powinny być tam takie lekko eliptyczne otworki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy narzędzia to wersja finalna, ale kilof ma ogromny ślad po wypychaczu. Czekam na więcej

 

 

kilof_zpseb4bab8a.jpg

 

Według mnie to nie jest ślad po wypychaczu . Inna sprawa to to , że go przykleiłem odwrotnie . Czekam na zamówiony zestaw blaszek to co nieco tam poprawię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że Polska kupiła czołgi w wersji H35... Trumpek i Bronco to wersja późniejsza różniąca się przede wszystkim innym tyłem kadłuba (podwyższony). Jeśli więc chcesz zrobić model w klimacie Wrzesień 1939 musisz sciąć część nadsilnikową....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.