Skocz do zawartości

Sherman M4A3E8 Tasca 1:35


KAMIL90

Rekomendowane odpowiedzi

Model buduję na innym forum , ale mniejsza o to buduję sobie powoli Sherman M4A3E8 z dopancerzeniem z betonu jest to z założenia wolna interpretacja takiego dopancerzenia .Myślę jeszcze nad dodaniem w kilku miejscach uszkodzeń betonu spowodowanych przez broń mniejszego kalibru , co myślicie o tym ? A oto efekty mojej pracy .

DSC_0054.jpg

DSC_0055.jpg

DSC_0059.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psiknąłeś ten kolor prosto na podkład czy jechałeś zgodnie z rozkładem, czyli shadow, dark base, base itp.?

Malowałem prosto na podkład .

 

Korzystając z wolnego dnia pomalowałem Shermana do końca , rozjaśnienia robiłem przy pomocy zestawu do modulacji od Lifecolor oraz farb Valejo . Zastanawiam się czy nie rozjaśnić jeszcze bardziej górnych powierzchni bo wydaje mi się zbyt mały kontrast pomiędzy kolorami .

DSC_0063.jpg

DSC_0064.jpg

DSC_0065.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest by robić nie tylko rozjaśnienia, ale i cienie ciemniejszych powierzchni dla kontrastu.

 

Zawsze jeśli chcesz zrobić modulację kolorów, musi iść najciemniejszy, ciemny i dopiero baza i jaśniejsze. Dzięki temu gradient jest jeszcze lepszy.

 

Ja swojego M4A2 z Tarawy malowałem jedną farbą z Lifecolor i rozjaśniałem/zaciemniałem dwoma kolorami z vallejo. Łącznie 3 kolory użyłem.

 

Co do rozjaśniania zależy jaki efekt chcesz uzyskać. Ja osobiście bym dużo mocniej go rozjaśnił na samych górnych krawędziach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie idzie

Ajabym rozjaśnił:

1. Wieża:

- góra: kopułkę dowódcy od góry, ale całą, boki zostawić jak teraz, właz, idąc od środka wieży ku jej tyłowi rozjaśniłbym, od tego załamania na skośnej powierzchni ku jarzmu armaty rozjaśnić, delikatnie górę jarzma

- boki: na środku boku wieży

2. Betonowy pancerz; przód od góry do dołu, boki od góry, kierując się od przodu czołga więcej i bardziej ku dołowi, a kończąc z tyłu dosłownie przy samej górze.

3. Delikatnie włazy kierowcy i pomocnika

4. Tył; w tych miejscach, po bokach płyty nadsilnikowej, gdzie teraz masz jaśniej jeszcze trochę bym rozjaśnił.

 

Polecam Ci Migowy filtr P423 Dark Green Grey. Można samemu zrobić, ale ja leniwy jestem, a ten moim zdaniem jest świetny do amerykańskich czołgów.

 

Nie idźcie tą drogą

 

Eee, a niby dlaczego nie? Ładnie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Postanowiłem zmyć farbę z modelu i pomalować go jeszcze raz , do tego celu zakupiłem farby Mr. Color od MR. Hobby do amerykańskich pojazdów z drugiej wojny . A przy okazji uzupełniłem sobie kolory do niemieckiej pancerki . Pierwszy raz malowałem tymi farbami i jestem pod mile zaskoczony po przygodach z Laifcolorami i Valejo . Mam nadzieję że odcieni jest teraz bardziej odpowiedni . Zdjęcia przedstawiają rzeczywisty kolor modelu

DSC_0093.jpg

DSC_0094.jpg

DSC_0096-001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcień bardziej mi podchodzi. Jaki to kolor?

Malowałem tym kolorem Gunze Sangyo -C012 Olive Drab

Kurde przypomina starego Humbrola 155 ,ani to Olive ,ani to Drab.

Może dlatego tak wygląda bo do koloru bazowego dodawałem białego przy rozjaśnieniach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.