Skocz do zawartości

M 16 MGMC 1.Dywizja Pancerna 1:35


MichalZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,po długiej przerwie zabieram się za taki o to model ,

 

DSC_0006_zps7urqhxzo.jpg

 

 

Do M 16 planuj dołożyć big ed-a (w sumie najważniejsze szczegóły klamry czy zegary ,szczegóły silnika ,bo mimo wszystko dragon nie jest złym modelem) ,oraz 4 lufy do karabinu cal.50 od abera ,czyli takie coś :

 

 

DSC_0007_zpsl4lmo8xy.jpg

 

 

W zestawie dane jest takie oto malowanie (te które mnie interesuje najbardziej) oraz kalkomania :

DSC_0008_zps5ojigpl5.jpg

DSC_0009_zpsyv7ejdud.jpg

 

Zamysł na model jest taki,kolejny pojazd w malowaniu 1.D.panc, gen.Maczka, będę wzorował się na zdjęciu ,oraz na wszystkich sugestiach które mam nadzieję,się pojawią, ja posiadam tylko jedno zdjęcie tego pojazdu o takie :

 

Beznbsptytuu_zps3h9yhrhv.png

 

Pracę na pewno nie pójdą tak szybko jak przy sexton-ie , mam nadzieję jutro w godzinach wieczornych dać pierwszą aktualizację z postępów przy M 16.

 

In boxu nie daje gdyż model kilka lat już ma, ewentualnie dla tych którzy nie znają modelu,zawartość pudełka można obejrzeć tu

http://www.mojehobby.pl/products/M16-Multiple-Gun-Motor-Carriage.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,model jakiś rok temu kupiłem na znanym portalu aukcyjnym, czasami się jeszcze tam pojawia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super kolejny polonik, co prawda nie moja skala, ale pojazd przedni. Zasiadam i obserwuję zmagania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt,można by podmienić M2 na te z tasci,ale są trudno dostępne i w sumie tak osobno to chyba tylko bez pośrednio z strony producenta kupić można ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,pierwszy postęp prac, przednie koła,elementy zawieszenia , koła itp:.

 

DSC_0012_zpsbwicof90.jpg

 

Udało się też zbudować silnik i dołożyć dedykowane blaszki z eduarda ,wyszło tak

 

DSC_0013_zpslarj8bsb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kolejny etap zmagań z M16, dziś zajmowałem się podwoziem , montaż wózków :

DSC_0022_zpsqf9plcmg.jpg

 

Oraz tutaj,już całe skończone podwozie ,tak o to wygląda,silnik oraz koła nie przyklejone :

 

DSC_0023_zps4hlvrs8z.jpg

DSC_0025_zps4pyoxpju.jpg

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składalność na 6+ , naprawdę dobrze się to lepi ,i przy dobrym patencie założenie gąsienic to banał .Być może zaprezentuje jeszcze dziś kabinę kierowcy,Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze dziś, ruszyłem w nadwozie, poszły pierwsze elementy metalowe do silnika, przerobiłem nieco ściankę na której jest deska rozdzielcza ,wyszło to tak :

 

DSC_0026_zpstcpucc0s.jpg

 

DSC_0027_zpsluov0p7r.jpg

 

I na dziś kończy się to tak :

 

DSC_0030_zps8w3vollc.jpg

DSC_0031_zpsb4ztywjq.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gdzieś kiedyś czytałem że ta wieżyczka z 4 X M2 12,7mm ma coś nie tak chodzi o brak detali i wymiary.

 

Co do wymiarowości to nie wiem,o tym nie słyszałem ,ale fakt faktem ,mało detali jest na wieżyczce ,eduard na szczęście tą kwestie trochę naprawia ,największym problemem są same "pięćdziesiątki", będę w nich wymieniał lufy (pokazane na początku tematu) , ale reszta zamek itp:. wygląda to dosyć biednie .

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś marne postępy ale dokładne :

 

Popracowałem nad klapami silnika , zamysł jest taki by strona po której jest sporo metali była wyeksponowana , podniesiona klapa,zaś po drugiej stronie będzie zamknięta (klapy metalowe z zestawu eduarda) :

 

DSC_0032_zpsu4uyuywe.jpg

 

Popracowałem nad deską rozdzielczą :

 

DSC_0036_zpsbyryqq13.jpg

 

Oraz przymiarka :

 

DSC_0038_zpsqz4wx3uk.jpg

 

I jeszcze zrzut na komorę silnika,być może co nieco jeszcze tam dojdzie :

 

DSC_0039_zpsccfztmtu.jpg

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jak spasowanie blaszek?

 

Za jakiś czas będę męczył wersję z armatą na pace i zestaw Voyagera więc ciekaw jestem jak się tobie pracuje z tymi blachami.

 

Rozumiem, że tak jak w innych zestawach Dragon dał obciążone koła na przód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,koła na przodzie są obciążone, spasowanie blach na 9.5/10,w sumie dziś będzie najważniejszy test bo spasowanie maski.

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Michał - zasiadam z Pepsi i obglądam z zapartym tchem. Mam go rozgrzebanego. Coś mi nie poszło z montażem chłodnicy i wentylatorem. Wydaje mi się, że to Dragon popełnił błąd w instrukcji, choć jest to bardzo prawdopodobne, że i ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.