Skocz do zawartości

Type 2 Ka-Mi - Dragon 1/35


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz kolejny w nowym warsztacie z budowy Japońskiego wynalazku.

 

type-2-kami-amphibious-tank-dragon-6678-1.jpg

 

Właściwie pół warsztacie bo będzie tylko etap malowania. Zapytacie dlaczego? Ano odpowiedź jest prosta. Części w tym zestawie jest tak mało, że skleiłem go w dwa dni i nie bardzo jest co w relacji z budowy pokazywać. Zawartość pudła to połowa ramek przeciętnego Dragonowskiego Panzera, albo jeszcze mniej. Cena zestawu jednak wygórowana, ponad przeciętną. Ale jak się chce mieć to trzeba płacić. Sam model składa się doś przyjemnie, choć jak to Dragon instrukcja zawiera kilka błędów. Jest teżw kilku miejscach opcja do wyboru, ale w przeciwieństwie do większości producentów Dragon nie rozgranicza które są np. do wersji wczesnej a które późnej. Skleiłem więc na zasadzie któa opcja mi się bardziej podoba, he, he.

 

Co się tyczy gasienic to założyłem mu DS-y. Kupiłem do niego metalowe gaski firmy Spade Ace, ale to kompletna porażka. Mimo iż kosztują tyle co Friule to ich jakość (przynajmniej tego zestawu) pozostawia wiele do życzenia. Pozalewane zarówno otwory w zębach jak i w samym ogniwie, co ze względu na ich rozmiar wyklucza w moim przypadku ich przetykanie. £20 w przysłowiowych czterech literach.

 

Tak wygląda sklejony (jeszcze tylko blacha osłonowa na tłumik).

 

DSCF7736.JPG

 

DSCF7737.JPG

 

DSCF7738.JPG

 

DSCF7739.JPG

 

I porównanie wielkości - wbrew pozorom wcale nie jest taki mały jakby to ze zdjeć wyglądało.

 

DSCF7740.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

I pomalowany. Najpierw przesadziłem z rozjaśnieniami i wyglądał nienaturalnie. Teraz są zgaszone, choćnie wiem czy troszkę nie za mocno. Myślę że resztę nadrobie olejami. Jest już po sido.

 

DSCF8053.JPG

 

DSCF8054.JPG

 

DSCF8055.JPG

 

DSCF8056.JPG

 

DSCF8057.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash i kalki. Zastanawiam się nad suchym pędzlem i nie wiem czy zrobić tylko nity i podobne pierdółki czy pojechać też po wszystkich krawędziach? W sumie po washu i tak się dość odznaczają. Zanosi się na jeden z najkrótszych warsztatów, he, he.

 

DSCF8058.JPG

 

DSCF8059.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczylem kto lepi to stwierdzilem ze musze zajzec i sie nie rozczarowalem... Fajniutki no i powialo swiezoscia w kwestii tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę rdzy będzie i zacieków. Co do śrub to na razie nie nie jestem pewny, ale wydaje mi się że były mosiężne.

 

Czy ktoś może wywnioskować jakie w końcu te śruby były - mosiężne czy stalowe? Fotka poglądowa:

 

2008.354.447_1.590x590.marked.jpg

Żródło: http://www.ww2online.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu zawze, ale moim zdaniem lekkie ślady oznaczają lekkie ślady rdzy. Nie tak jak w Panzer IV cały tłumik skorodowany.

 

Nawet pokusiłbym się o lekkie obicie gąbką tych śrób jedynie na rantach rdzawym pigmentem lub farbą by były tylko takie plamki - chodzi o detal przyciągający oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejzalem te sruby w powiekszeniu, na moje to stal lub aluminium z ubytkami farby. Glownie na krawedziach natarcia pior.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.