Skocz do zawartości

M1127 Stryker RV -Trumpeter 1/35, czyli mój pierwszy raz.


mysza71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Niniejszym rozpoczynam swoją pierwszą na forum, relacje z budowy mojego pierwszego w życiu modelu. Jestem Dominik i moje zainteresowania, kręcą się wokół współczesnych pojazdów kołowych, armii Stanów Zjednoczonych. Najmilszy memu sercu, jest transporter Stryker, we wszystkich swoich odmianach. Choć zostałem ostrzeżony, przed tym modelem, to jednak nie mogłem się oprzeć i mam go. M1127 Stryker, Recon Vechicle, firmy Trumpeter. Robię to pierwszy raz w życiu i nie wiem, jak sobie poradzę, z tą ilością części, ale w swoim środowisku mam opinię uparciucha i nie pokornej duszy, która zawsze stawia na swoim. Dlatego, mimo ostrzeżeń, postanowiłem podjąć to wyzwanie. Mimo że brak mi praktyki, zostałem teoretycznie przygotowany, przez kolegę, który modeluje już od kilku lat. Doradził, mi, w jaki sprzęt się zaopatrzyć i dał kilka porad technicznych. Ok, dość tego przydługiego wstępu, przejdźmy do modelu. Nie mam żadnego porównania, więc nie napiszę, czy to model dobry, czy nie. Wczoraj zacząłem budowę. Jak nakazuje instrukcja, swoją modelarską przygodę rozpocząłem od podwozia. Liczę na pomoc ze strony Szanownych Forumowiczów, proszę o wskazówki, a w razie jakiś wpadek, proszę o krytykę. Teraz kilka zdjęć. Na razie bez tła, ale myślę, że jutro już coś zorganizuję. Oto fotki:

 

 

DSC_0126_zpsspeczta4.jpg

 

DSC_0127_zpsvovp6fjm.jpg

 

DSC_0128_zpsbuqtdncc.jpg

 

DSC_0130_zps7bipzra2.jpg

 

DSC_0129_zpsa0rqtdqf.jpg

 

DSC_0124_zpsiau8dgtr.jpg

 

DSC_0125_zpso4h7eqgo.jpg

 

DSC_0131_zpste1ibumg.jpg

 

Choć to bardzo nie wiele, co zrobiłem, to muszę przyznać, że jak na razie sklejanie mi się podoba, mam nadzieję, że wciągnie mnie to na dłużej. Miłego oglądania. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Najważniejsze, że czysto, nie widać śladów kleju Zwracaj uwagę na spasowanie elementów - najpierw przymierzaj na sucho, a jak wszystko ładnie gra, to wtedy sklejaj. Z przodu masz szparę między dolną i górną częścią nadwozia.

Zorganizuj sobie kawałek kartonu w jednolitym kolorze i na nim rób zdjęcia.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostro zacząłeś, jak na debiut. Będę tu często zaglądał, bo US Army, to kiedyś był także mój konik. Słuchaj rad, nie spiesz się, a na pewno będzie dobrze. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz we mnie wiernego kibica i widza, bo współczesne pojazdy amerykańskie (choć mniejsze:razz: ) to również obszar moich zainteresowań. Postaramy się pomóc technicznie- merytorycznie może też.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie szanownych kolegów. Serdecznie dziękuję za zainteresowanie tematem, to motywujące . Jako że miałem troszkę wolnego czasu, udało mi się co, nie co wymodelować. Co zrobiłem? Dokończyłem podwozie, połączyłem górę kadłuba z dołem i dokleiłem kilka elementów nadwozia. Pokusiłem się też o wykonanie jednego elementu fototrawionego. Model ogólnie składa się dość dobrze i jak na razie zabawa w modelarstwo, coraz bardziej mnie wciąga. Według poradnika, znalezionego tu, na forum, odnośnie fotografowania modeli i za radą kubisza, zaopatrzyłem się w arkusz brystolu i udokumentowałem swoje postępy. Oto kilka fotek:

 

IMG_20150430_081610_zpsxn7gjp0h.jpg

 

DSC_0135_zpsyo6ko3ka.jpg

 

DSC_0140_zps4ihgdiqp.jpg

 

IMG_20150430_081413_zpsbhzq1loc.jpg

 

DSC_0136_zpsmihbaukd.jpg

 

IMG_20150430_081350_zps6tkej5bb.jpg

 

DSC_0139_zpswfhq5pqv.jpg

 

Progres może nie za duży i raczej bez rewelacji, ale osobiście uważam, że jak na pierwszy raz, jest nie źle . Jeszcze raz dziękuję, za zainteresowanie i do następnego razu. Pozdowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że coś tu jest podejrzane. Za ładnie i za czysto to wszystko wygląda. Choć z drugiej strony, to że początkujący, nie zalał całego modelu klejem i stara się ładnie obrabiac części i dokładnie je do siebie dopasować, nie oznacza, że oszukuje. Świetna robota jak na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ten Stryker, to na prawdę mój pierwszy raz. Przyznaję, że mnóstwo czytałem na temat modelarstwa, że przeglądałem wszystkie polskie fora modelarskie, by zebrać jak najwięcej informacji, podpatrywałem swoich dwóch kolegów, którzy się w to bawią. Sam wcześniej po prostu nie miałem odwagi nic skleić, aż wreszcie uznałem, ze do odważnych świat należy. A to, jak mi to wychodzi. No cóż, po prostu się staram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!! Znów miałem chwilę czasu, więc postanowiłem go nie marnować i posiedzieć nad modelem . Doszedłem do etapu, gdzie model stoi już o własnych siłach. Kiedy postawiłem już model na kołach, zacząłem się zastanawiać nad pewną kwestią. Wiadomo że Stryker, to kilkanaście ton stali, a opona to tylko kawał gumy, wypełniony powietrzem. Znając się troszkę na fizyce, wiem, że pod wpływem takiego ciężaru, koła powinny się lekko spłaszczyć, w miejscu, gdzie dotykają ziemi. Niestety model jest zbyt lekki aby opony się poddały. Czy jest jakiś sposób, aby efekt takiego spłaszczenia, uzyskać na gumowych oponach pochodzących z tego zestawu? Ok wróćmy do samego modelu. Oprócz opon, udało mi się zmontować także główne uzbrojenie pojazdu i dodać troszkę blaszek. Kilka zdjęć z postępów:

 

DSC_0141_zpsouzfjsdy.jpg

 

IMG_20150501_072917_zpslpkirypw.jpg

 

DSC_0145_zps2b2pmcre.jpg

 

DSC_0144_zpsqixxxgqq.jpg

 

DSC_0143_zpsglfs6age.jpg

 

DSC_0142_zpshusan25w.jpg

 

Po kilku dniach zabawy w modelarstwo, stwierdzam z cała stanowczością, że na tym jednym Strykerze się nie skończy . Życzę miłego oglądania i proszę o ewentualne komentarze, tudzież wskazówki, co ewentualnie poprawić. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

możesz wykorzystać koła żywiczne np. takie http://panzerart.pl/index.php/welcome/produkt/137 ale akurat te chyba też nie mają ugięcia. Możesz poszukać z innych firm.

U mnie czeka w kolejce 5 Strykerów...ale priorytet mają HUMVEE i pojazdy specjal forces. Na razie, ale to się może zmienić.

Czuj się pilnie obserwowany...w pozytywnym znaczeniu.

Powodzenia w budowie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.