Skocz do zawartości

Moje początki z pojazdami 1:35


Spawacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem aerografu i sprężarki - tak upragnionego od dawien dawna , wydatki na dom i rodzinę nie pozwalały mi na zakup tego sprzętu bo zawsze było coś ważniejszego - natomiast ost. zastrzyk gotówki pozwolił mi na to żebym i to ja się z czegoś ucieszył a więc jest Sprężarka adlera + aero 7704

 

By przetestować możliwości aerografu i nabrać początkowej wprawy wyciągnąłem z szafy stare złomy których z żalem nie moglem wyrzucić i zacząłem coś tam skrobać.

 

Chciałbym szanowne grono by oceniło moje początkowe prace , dodały własne spostrzeżenia , rady , słowa krytyki też są mile widziane bo musi być coś co zmotywuje do większego wysiłku

 

Jest to coś co kiedyś pewnie było pantera tu odłamane tu czegoś brakuje ale nie o to chodzi chodzi mi o technikę nakładania barw i weatheringu ( nie używałem jeszcze pigmentów ).

1 Wszelkie łączenia płyt i ciemniejsze miejsca psiknąłem Vallejo black brown

2 Nałożyłem bazowy kolor Vallejo ( iraqui sand )

3 Pędzelkiem zarysowania i odpryski lakieru vallejo black brown

4 wash rust effects Vallejo

 

 

IMG_4529_zps05l9xrj6.jpg

 

IMG_4533_zpsztbvfwqy.jpg

 

IMG_4537_zpsvjqozbht.jpg

 

IMG_4538_zpskdyhm5gf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile samo malowanie nie jest złe choć może jeszcze trzeba potrenować, o tyle zacieki bardzo słabe. Przejrzyj kilka warsztatów jak to się robi. Powinny być zdecydowanie cieńsze i bardziej transparentne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja bym jeszcze sugerował popracować nad obiciami, do ich robienia warto użyć dwóch kolorów, a nie jednego no i dobrze, gdybyś je robił w bardziej przemyślany sposób (lufa Pantery wygląda trochę jak pień brzozy, raczej ciężko, żeby się tak obiła), tak jak radzi bazylms podglądaj warsztaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę poczytałem przejrzałem forum i ciężko znaleźć odpowiedni temat gdzie osoba zdradziła by wszelkie tajniki lub po prostu opisywała krok po kroku , przejże jeszcze na YT.

 

Czy jest jakieś specyficzne nazewnictwo technik którym warto sie przyjrzeć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam farb akrylowych vallejo czy white spirit od AK będzie z nimi współpracował ? Mianowicie czy ściągnie nadmiar farby kiedy będę chciał wykonać bardziej transparentny zaciek lub wash ? Bo na opakowaniu pisze ''for enamel products''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, farbki vallejo rozcieńczysz wodą lub rozpuszczalinkiem dedykowanym, white spirit jest do washy, filtrów o efektów emaliowych np z ak albo z miga, i tymi własnie zacieki rób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ok jak na początek a nawet lepiej niż ok. White spirit to rozcieńczalnik do emalii czyli farb olejnych ( Humbrol, Testors, oleje typu Talens, etc), farby akrylowe ( Vallejo, AK, etc... ) możesz rozcieńczać wódką, woda, denaturatem lub najlepiej dedykowanymi rozcieńczalnikami. Uwierz nikt niczego nie urywa i raczej jazdy chętnie podzieli się swoimi doświadczeniami wystarczy zapytać. Jezeli bedziesz przegladaj aktualne warsztaty i galerie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś opóźniacz na wysychanie farb akrylowych vallejo ? Gdy robię zaciek z washa vallejo szybko zasycha i nie da się nic z nim zrobić woda tez go za bardzo nie rusza co widac na zdjeciach pokazanych w temacie , tarłem tarłem i nic nie starłem .

 

Czy nie bawić się akrylami i przesiąść się podczas wetherngu na farby typu AK i white spirita ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy nie bawić się akrylami i przesiąść się podczas wetherngu na farby typu AK i white spirita ?

Początkowo uzywałem washa akrylowego, ale kiepsko to mi wychodziło. Przesiadłem sie na farby akrylowe i washa olejnego+ White Spirit. Jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=gGPH1BM4e_Q&list=PLG0s3mLGjpoWpzGlzFmjhf5KfTn4_G2eW&index=6

 

Znalazłem taki oto filmik jak posługiwać sie akrylami by wychodziło to naprawdę dobrze - myślicie ze techniki godne polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem troszkę warsztatów i zacząłem prace od początku.

 

Mianowicie na kiedyś złożonym sdkfz 251 zacząłem próby od podkładu i pierwszego cieniowania a oto rezultaty.

 

Jeżeli robię coś złe proszę o komentarze.

 

-Odtłuszczony model płynem do naczyń.

-Podkład Pactra a 46

-Cienie łączenia blach Vallejo German Black brown

-Kolor bazowy Vallejo Khaki Grey

 

IMG_4583_zpseadw7nqr.jpg

 

IMG_4585_zps7igsryw0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile zależy Ci na tym modelu, ale widać że masz słabo wykończone łączenie górnej części kadłuba z dolną, szczególnie na odcinkach od początku gąsienicy do skrzynek. Widać niewyszlifowaną szpachlę oraz szary. Dodatkowo musiałbyś nad jakością fotek posiedzieć, bo teraz ciężko coś powiedzieć, co widać że preshading przebija - co jest ok. Problem będzie dalej, gdy zaczniesz robić przebarwienia. Wtedy raczej tego juz przy tej jakości zdjęć widać nie będzie. Polecam ten wątek - tam jest wszystko co potrzeba jeżeli chodzi o zdjęcia http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=104&t=42035

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok brystol zakupiony.

 

Co do modelu jest to wersja treningowa więc obróbka jakakolwiek nie została na nim wykonana.

 

Iloma warstwami wykonywać preshading ?

 

Na tym produkcie testowym chciałbym wykonać resztki z zimowego kamuflażu , czy na tym etapie preshadingu ( 1 warstwa) mogę kłaść lakier i kolor biały zaczynać wcierać ?

 

Zdecydowałem się także na washe ak interactiwe i white spirit - czy jeżeli psikam preshading akrylami vallejo muszę model pokryć lakierem przed washami AK by powłoki się nie gryzły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No więc przez ten czas gdy czekaøem na jakąkolwiek odpowiedz i zainteresowanie ze strony forumowiczów....szkoliłem i uczyłem się techniki lakieru do włosów - opowiem tak bez pomocy zaawansowanej osoby i znających technikę - czarna magia.

Wiele prób i wydanych pieniędzy na specyfiki - ale po 3 dniach doszedłem do myślę zadowalającego efektu jak na 1 model który maluje farbami i aero

 

A w sumie oceńcie sami.

 

IMG_4638_zpsraois3w1.jpg

 

IMG_4639_zpsfroymhhz.jpg

 

IMG_4640_zpslssnkmck.jpg

 

IMG_4641_zps9trsqrnc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwracajcie proszę uwagi na łączenia i szlify , model służy mi do nauki posługiwania się aero i próbowaniem na nim różnych technik więc niedociągnięcia konstruktorskie są .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwracajcie proszę uwagi na łączenia i szlify , model służy mi do nauki posługiwania się aero i próbowaniem na nim różnych technik więc niedociągnięcia konstruktorskie są .

 

Przepraszam, ale do ćwiczeń równie dobrze możesz sobie kupić zabawkę za 5 PLN. Jeżeli jesteś na forum modelarskim i pokazujesz kiepsko sklejony model to nie dziw się ze ktoś zwraca Ci na to uwagę. Jak na pierwsze skrobanie to całkiem całkiem wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobrze Ci to wyszło. Teraz zalecany kilka warstw filtrów z białej olejnej. Potem zabezpieczyć lakierem trochę białej olejnej rozważać jak biedronkę na żóltej powierzchni. To doda urozmaicenia kolorystycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwracajcie proszę uwagi na łączenia i szlify , model służy mi do nauki posługiwania się aero i próbowaniem na nim różnych technik więc niedociągnięcia konstruktorskie są .

 

Przepraszam, ale do ćwiczeń równie dobrze możesz sobie kupić zabawkę za 5 PLN. Jeżeli jesteś na forum modelarskim i pokazujesz kiepsko sklejony model to nie dziw się ze ktoś zwraca Ci na to uwagę. Jak na pierwsze skrobanie to całkiem całkiem wyszło.

 

 

Jak najbardziej cie rozumiem natomiast model miałem już sklejony i czekał na lepsze dni......pod szlifuje jeszcze techniki pod bacznym okiem kolegów a 10tego po wypłacie kupie coś ciekawego i założe temat od początku do końca .....łącznie z lepieniem całości.

 

Wracając do malowania ''TESTERA'' położyłem mu sido i będę robił ciemno brązowego washa z odrobina retardera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.