Skocz do zawartości

T-64 mod.1972


michal0281

Rekomendowane odpowiedzi

Sam się zastanawiam czy jakiegoś krasnoarmijnego tanka nie zmajstrować w przyszłości. Z chęcią popatrzę na Twoje zmagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace nad tym czolgiem nie rozwijaja sie imponujaco, no ale to jest modelarstwo, a nie wyscigi

 

Siatki okazaly sie dosc geste, nie chcac ryzykowac ich zatkania postanowilem to co pod nimi wstepnie pomalowac.

 

 

SAM_1877.JPG

 

SAM_1878.JPG

 

 

Jesli ktos ma jakies ciekawe zdjecia, gdzie i jak by mozna porobic jakies kabelki od lamp itp to smialo prosze wstawiac.

 

ps przeprowadzalem ostatnio eksperymenty z sidoluxem i jestem bardzo zadowolony, rewelacja, tak wiec dziekuje wszystkim ktorzy sobie tak sidolux chwala, macie racje Panowie!

 

 

 

..............pozdrawiam...................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są wcale takie słabe, w gruncie rzeczy jak skleisz fartuchy i błotniki, to nie będą takie widoczne. Ja w swoim nie wymieniałem, ale u mnie było widać jeszcze mniej.

 

Ale jeśli już, to wybrałbym friule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model juz poklejony, prawie gotowy do malowania, posprawdzam tylko gdzie jeszcze poszlifowac, moze sie sos znajdzie. Udalo mi sie zmontowac instalacje do drewienka z czesci PE, troche sie o to martwilem bo goscie z trumpka w tym miejscu pokpili sprawe w instrukcji.

 

SAM_1886.JPG

 

SAM_1889.JPG

 

 

SAM_1891.JPG

 

 

SAM_1892.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie bedzie niestety zielone, chcialem zrobic 3 kolorowe, ale jest to wczesna wersja i nigdzie nic nie znalazlem, jedynie taka strone:

http://www.tanks-encyclopedia.com/coldwar/USSR/soviet_T-64.php

na dole tej strony sa kolorowe plansze dla 3 kolorowych wczesnych t-64, czy jednak mozna uznac to za dostatecznie wiarygodne zrodlo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....na dole tej strony sa kolorowe plansze dla 3 kolorowych wczesnych t-64, czy jednak mozna uznac to za dostatecznie wiarygodne zrodlo?
A zapytam przekonanie dlaczego nie? Jest jakiś niezbity dowód że takich nie było? Po prostu kamo wygląda ciekawiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyslalem sprawe, i jednak zostawie tego w zielonym, nastepny model jaki bede robic to t-90 od menga, tam zrobie 3 kolorowe kamo, tu zostane przy sowieckim zielonym. t-64 dostal baze

 

SAM_1895.JPG

 

SAM_1903.JPG

 

SAM_1905.JPG

 

Strasznie brzydki i ciemny ten podklad, nastepnie ruski zielony z dodatkiem podkladu:

 

SAM_1907.JPG

 

i w koncu sam russian green od vallejo

 

SAM_1909.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedl czas aby to troche wszystko porozjasniac i wyszlo mi cos takiego

 

SAM_1910.JPG

 

SAM_1911.JPG

 

SAM_1917.JPG

 

doszedlem do wniosku ze miejscami, doslownie minimalnie, trzeba przyciemnic i ostatecznie juz po sido wydlada to tak:

 

SAM_1918.JPG

 

 

SAM_1920.JPG

 

Po sido widze jaki jest plus farbek vallejo, moze kiepsko sie klada w porownaniu do tamki, ale za to nie zmieniaja za bardzo koloru po dostaniu polysku.

 

ps. czekam na Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka nie byla latwa, ale w koncu sie udalo i gasienice zamontowane.

 

SAM_1983.JPG

 

SAM_1985.JPG

 

SAM_1987.JPG

 

SAM_1992.JPG

 

ps. czy ktos wie jakie czesci w tym czolgu sa z aluminium? podobno te trzy skrzyneczki na wiezy, cos jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie starzy wyjadacze znajda to i owo ale dla mnie super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapytam tak z ciekawości... Do czego służyły te "chlapacze" po bokach czołgu? To jakiś rodzaj dopancerzenia czy o co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sie zastanawialem czy nie zadac tego pytania, a zeby bylo ciekawiej, to mozna zmieniac kat ustawienia tych paneli, wiec jak ktos wie dokladnie co to bylo, to chetnie sie dowiem, druga dziwna sprawa w tym czolgu to ta poprzeczna rura z tylu wiezy, jak ktos cos wie na ten temat to prosze pisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekrany- http://il2forum.pl/index.php?topic=14377.0

A rura to prawdopodobnie chrap do głebokiego brodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za farba?.. duzo pisania. Farbki vallejo. Ruski podklad, a na to russian green, nastepnie ten R.G. wymieszalem z green zinc chrom (taki oczojebny zielony) cos tak pol na pol, nastepne rozjasnienia zrobilem dodajac do resztki tej mieszanki po pare kropel bialego i jasnego piaskowego ps pierwsze zdjecie pokazuje praktycznie prawdziwy kolor, reszta troche klamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem obicia, ale bardzo delikatnie i oleje, z tymi juz tak oszczednie nie poszlo, niestety pogoda wplywa slabo na jakosc zdjec

 

SAM_2374.JPG

 

Pomalu przychodzi czas na pigmenty, obecnie chce go potraktowac nimi tak nie za mocno, ale tez nie za slabo, zeby nie wyszlo sterylnie.

ps na tym zdjeciu centralna czesc wydaje mi sie dosc ostra, reszta juz nie, co przestawic w aparacie, zeby zniwelowac ten efekt?

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.