Skocz do zawartości

M113 prosto z Wietnamu - Tamiya - 1:35 + masa dodatków


Stojkovic

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie młodzi Dżedaj

 

Jako że Johann Huber i jego Jagdpanzer został już właściwie skończony, przyszła pora na model, który czeka u mnie w kolejce od 2010 roku.

 

1933_zps9nlqua3i.jpg

 

Model to mega stara Tamiya w wersji powietnamskiej, którą skonwertuje za pomocą zestawu Accurate Armor do wersji ACAV.

 

Użyję też blach wewnętrznych i zewnętrznych z Eduarda, matal-gęsi z Friula oraz masę innych rzeczy, które wpadną w moje łapy.

 

Potrzebuję wsparcia w postaci:

- Kalek z Wietnamu (może być z zestawu Academy jak komuś zostały) do M113 bo pudełkowe nie pasują za bardzo.

- graty do wnętrza z epoki.

 

Zamierzam wykonać też małą winietkę z figsami i chaszczami wokoło.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 162
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli chodzi o kalki, to zamierzam na M113 zapakować dwóch siedzących powiedzmy... negrów. Więc Australijczycy chyba nie mieli takowych w swoich szeregach, że o Koreańczykach nie wspomnę.

 

Tak czy siak chętnie zobaczę foto kalek jeśli się da.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zamierzam na M113 zapakować dwóch siedzących powiedzmy... negrów.

 

 

Pozdrawiam

 

 

Afroamerykanow, afroamerykanow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wietnam ciekawy temat, nieźle się Amerykanie zdziwili. Tę mase dodatkow beda staniwily jakies bambetle i dodatkowe ooancerzenie?

A co Afroamerykanków to tak jak Łukasz napisal nazywa się ich w języku Śląskim. A Jaworzno to przeca Ślónsk - więc przyjmijmy że pisal gwarą, he, he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam kilku angoli u siebie w pracy ktorzy pochodza ze slaska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że Jankesy się zdziwiły, to mało powiedziane.

 

Co do - już przyjmijmy - Afroamerykanów, to nie mam uprzedzeń rasowych, jedynie ludzie jakoś dziwnie reagują jak się powie lub napisze murzyn.

W każdym razie Jaworzno to ani do końca Śląsk (nikt tu gwarą nie goda) ani Małopolska (inna mentalność). Za to na pewno nie chcemy mieć nic wspólnego z Zagłębiem.

 

Co do dodatków, to wrzucę pewnie linę holowniczą z Voyagera, bambetle, Browning raczej z RB model, masa krzaków z Joefixa i co tam jeszcze pod łapę wpadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co można zrobić w kwestii przeróbek, to chyba jedynie okablowanie wewnątrz pojazdu, w które średnio chce mi się bawić.

 

Poszukam w swojej dokumentacji zdjęciowej, może natrafię na jakiś wariant polowej przeróbki załogi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i pojawia się presja

 

Na razie obmyślam ogarnięcie przedziału silnikowego i wnętrza.

 

Mam blachy do Zeldy i to jeszcze do Academy. Z kolei Tamyia to inne elementy i generalnie zastanawiam się nad użyciem jedynie kilku fototrawionek bez zbędnego mocowania się z wnętrzem.

 

Generalnie ciężko mi z tym wystartować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pojawia się presja

 

Na razie obmyślam ogarnięcie przedziału silnikowego i wnętrza.

 

Mam blachy do Zeldy i to jeszcze do Academy. Z kolei Tamyia to inne elementy i generalnie zastanawiam się nad użyciem jedynie kilku fototrawionek bez zbędnego mocowania się z wnętrzem.

 

Generalnie ciężko mi z tym wystartować :P

Presja to może dopiero się pojawić... a nad wnętrzem którego nie będzie widać to się nie spalaj tylko bierz się do roboty!Kalek szukam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda kobieta Ci powie, że wnętrze jest najważniejsze :P

 

Będę musiał do tych blaszek dokupić Zeldę z Academy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

 

Mała aktualizacja.

Obecnie składam do kupy wnętrze. Przedział silnikowy nabiera kształtu choć na 95% będzie zamknięty.

 

10608690_999726216725225_6438195302210837012_o_zpsgtadxr3j.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli czeka mnie przemalowanie wnętrza na jasną zieleń a przedziału silnikowgo na OD. Dobrze, że nie nakładałem jeszcze kalek wewnątrz pojazdu.

 

Co do kół, to ciężko mi się odnieść do jakości innych zestawów, jako że w rękach miałem tylko wyroby Tamki.

 

Zestaw nad którym teraz pracuje pochodzi z lat 70 i ma nawet cenę na pudełku: 32 Reichsmarki

Więc model ten jest stary jak węgiel kamienny...

 

Koła wydają się być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedział silnika też powinien być w tym samym kolorze, co przedział bojowy.

 

alska-0109c_zpsjqf7zxqa.jpg

 

m-113a2-dvic342_zpsraxkyirs.jpg

 

A jeśli chodzi o koła, to modele Tamki i Academy są praktycznie identyczne, mam oba zestawy, koła są również takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barthass

 

Przepraszam ze abstra:bip:e od tematu glownego, ale czy toto mialo silnik Cumins'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.