Skocz do zawartości

Moja pierwsza diorama wojenna:)


KW-2

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam temat ponownie tyle że ten wątek będzie inny:

1.Nie będę zalewał stron pytaniami, jedynie będę pokazywał warsztat a jeśli nasunie mi się jakieś pytanie najpierw sprawdzę sobie na innych forach w wikipedi a dopiero kiedy czegoś naprawdę nie będą wiedział zapytam się tu.

2.Będę pokazywał wam w 95% warsztat pracy a te 5% to będą wasze komentarze i sugestie

3.Będę pisał w jednym wątku a nie tak jak na GG

4.Proszę o wybaczenie mi tamtego bezsensownego wątku,to nie był troll tak jak koledzy myśleli ja po prostu pomyliłem trochę działy Nie przekreślajcie mnie po jednym temacie PROSZĘ JA CHCĘ SIĘ NAPRAWDĘ CZEGOŚ NAUCZYĆ OD BARDZIEJ DOŚWIADCZONYCH FORUMOWICZÓW!!!

W dioramie wystąpi Model dragona: Dragon 6060 Hetzer command version albo KW-2 hobby boss (zastanawiam się nad tymi modelami ponieważ każdy ma swoje plusy i minusy lecz chyba bardziej

skłaniam się w strone dragona ponieważ ma metalową lufę (fototrawioną) dużo części plastikowych jak i metalowych (fototrawionych), ma gąsienice z pojedynczych ogniw co jest bardzo dużym plusem dla tego zestawu, ma w zestwaie 5 figurek!!!, ale ten zestaw ma trochę ciężki kamuflaż do pomalowania dla niewprawionej ręki:(

Ale trzeba się rozwijać i robić coraz to trudniejsze modele!!!

KW-2 też jest spoko ale ma gumowe gąski które składa się z kilku elementów a nie z pojedynczych plastikowych ogniw!

Ale Kawucha ma więżę a hetzer jej niestety nie ma ale i tak ma w sobie to coś!

Ale za to KW-2 od hobby bossa ma łatwiejszy kamuflaż, ponieważ jest jedno kolorowy:)

Lecz wybór padnie chyba jednak na Dragona (Hetzer)

 

Czekajcie na postępy w pracy i na zdjęcia, relacje z budowy tego modelu liczę na skromną pomoc i PROSZE O WYBACZENIE MI TAMTEGO POSTU!!!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle z problemu lufy metalowej...

http://www.mojehobby.pl/products/Lufa-152-4-mm-M-10S-do-czolgu-KW-II-HBB.html

 

kup model zacznij sklejać, podniecanie się tym co Ty zrobisz nie ma sensu

 

PS. zasada jest taka. Jak masz już model zakładasz temat w nazwie (nazwa modelu // skala // firma) i w tym dziale to prowadzisz, jak to już zrobisz i będziesz miał model, możesz w nim kontynuować temat dioramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszego od Dragonowskiego Hetzera robi Academy - na pewno model wczesny (early).

Jest też sporo warsztatów na modelwork dotyczących Hetzera (w tym powstańczego), z których się można wiele nauczyć.

No i lufa nie jest fototrawiona tylko metalowa. Fototrawione są blachy służące do waloryzacji modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle z problemu lufy metalowej...

http://www.mojehobby.pl/products/Lufa-152-4-mm-M-10S-do-czolgu-KW-II-HBB.html

 

kup model zacznij sklejać, podniecanie się tym co Ty zrobisz nie ma sensu

 

PS. zasada jest taka. Jak masz już model zakładasz temat w nazwie (nazwa modelu // skala // firma) i w tym dziale to prowadzisz, jak to już zrobisz i będziesz miał model, możesz w nim kontynuować temat dioramy.

 

Wiem to że można dokupić lufę ale w dragonie mamy ją jako prezencik.

Nie chodzi że się podniecam tylko po prostu na pisałem plan działania i teraz po prostu czekam na model jak go kupię to zaczynam relacje z budowy:)

Czyli mam przenieść temat czy może tu zostać?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszego od Dragonowskiego Hetzera robi Academy - na pewno model wczesny (early).

Jest też sporo warsztatów na modelwork dotyczących Hetzera (w tym powstańczego), z których się można wiele nauczyć.

No i lufa nie jest fototrawiona tylko metalowa. Fototrawione są blachy służące do waloryzacji modelu.

Sprawdzę sobie ten zestaw!

To super!

Dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu!

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś masz zniżkę 12% na tego Hetzer early Academy.

No i malowanie jest prostsze - jednokolorowe.

Dokupisz lufę RB-Model do wczesnej wersji i pewnie z przesyłką wyjdzie Ci taniej niż staruszek Dragona. Pewnie jeszcze na jakąś chemię starczy

 

Widziałem w sklepie mojehobby.pl za 83zł dokupię lufę za 12zł no to będzie 95zł no to taniej ale ten staruszek Dragona Jakoś bardziej mi się podoba nie wiem czemu!:(

Ale w modeliku Academy malowanie prostsze to fakt ale czy ten kamuflaż dragona jest aż tak trudny do pomalowania?

Tak jak Ci kolega Rucek napisał.

 

Po zakupieniu konkretnego modelu zakładasz nowy temat w dziale pojazdy wojskowe/warsztat o tytule: nazwa modelu, skala, firma

 

Dobra!

Tak zrobię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzę, że kolega nauczył się prawidłowo użytkować forum i prawidłowo pisze posty. Pamiętaj, żeby nigdy nie edytować do góry- jak ktoś pod Twoim postem coś napisze to już klepiesz następny. Jeżeli dwa Twoje posty byłyby koło siebie-wtedy edytujesz.

Przyznam, że się uśmiałem przy poprzednim temacie- fototrawione to są blaszki do waloryzacji, lufa może być jedynie metalowa toczona! (na tokarce w sensie)

 

Ja polecam model Hetzera od Dragona, będzie Ci go łatwiej poskładać. A teraz "kończ Waść, wstydu oszczędź", kasuj ten temat, bo warsztat to akurat nie miejsce na dywagacje nad wyborem modelu.

Tutaj sa prezentowane jedynie WARSZTATY z samej budowy.

i ode mnie powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzę, że kolega nauczył się prawidłowo użytkować forum i prawidłowo pisze posty. Pamiętaj, żeby nigdy nie edytować do góry- jak ktoś pod Twoim postem coś napisze to już klepiesz następny. Jeżeli dwa Twoje posty byłyby koło siebie-wtedy edytujesz.

Przyznam, że się uśmiałem przy poprzednim temacie- fototrawione to są blaszki do waloryzacji, lufa może być jedynie metalowa toczona! (na tokarce w sensie)

 

Ja polecam model Hetzera od Dragona, będzie Ci go łatwiej poskładać. A teraz "kończ Waść, wstydu oszczędź", kasuj ten temat, bo warsztat to akurat nie miejsce na dywagacje nad wyborem modelu.

Tutaj sa prezentowane jedynie WARSZTATY z samej budowy.

i ode mnie powodzenia

 

Po zablokowaniu tematu musiałem się nauczyć

Dzięki za rady!

Hehe no cały ja:)

Hetzer od Dragona tez o nim myślę ale nie wiem czy potrafię pomalować jego kamuflaż a w zasadzie te takie łatki (plamki)

Hetzer od Academy jest też fajny no i ma lepszy kamuflaż, łatwiejszy.

Boję się że jak kupię model Dragona to kiedy przyjdzie czas na malowanie to wymięknę

Nie wyobrażam sobie nawet jak zrobić ten kamuflaż!

I małe pytanko czy każdy hetzer miał tak samo (bardzo podobnie ułożone) te plamki (łatki) czy każdy miał swój wzorek?

Ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to żaden model nie ma dedykowanego kamuflażu- to są jedynie wizje na pudełku z PROPONOWANYM wyglądem finalnym.

Ty się sugerujesz budową modelu- z którego roku to jest wersja, dobierasz z którego teatru chcesz kamuflaż, a zazwyczaj wtedy masz kilka wzorów do wyboru.

Poza tym możesz zrobić zwykłego SF jeżeli się boisz malowania- całkowicie zmyślony wzór w dowolnych kolorach. Niech będzie zielony w różowe kropki- kto Ci broni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ KW-2

 

Napisze krotko, wiecej wiary w siebie, wiecej odwagi, wiecej sklejania, mniej dywagacji. Jak nie mozesz sie zdecydowac ktory model, rzuc moneta. Ja tak robie jak nie wiem ktory film chce obejzec wieczorem. Kup, zacznij sklejac, koledzy pomoga, czasem wysmieja, czasem sie zachwyca a czasem opieprza ale prawdziwa cnota krytk sie nie boi wiec skoro naprawde chcesz sie czegos nauczyc przyjmiesz to z pokora i wykorzystasz przy pracy nad kolejnym projektem. A teraz wydaj te swoje zlotowki, kup co masz kupic i zacznij sklejac.

 

Chyba nie bylo krotko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze krotko, wiecej wiary w siebie, wiecej odwagi, wiecej sklejania, mniej dywagacji. Jak nie mozesz sie zdecydowac ktory model, rzuc moneta. Ja tak robie jak nie wiem ktory film chce obejzec wieczorem. Kup, zacznij sklejac, koledzy pomoga, czasem wysmieja, czasem sie zachwyca a czasem opieprza ale prawdziwa cnota krytk sie nie boi wiec skoro naprawde chcesz sie czegos nauczyc przyjmiesz to z pokora i wykorzystasz przy pracy nad kolejnym projektem. A teraz wydaj te swoje zlotowki, kup co masz kupic i zacznij sklejac.

 

Amen!

 

Innymi słowy "mniej pie***enia, więcej klejenia"! (mam nadzieje, że mod mi wybaczy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to żaden model nie ma dedykowanego kamuflażu- to są jedynie wizje na pudełku z PROPONOWANYM wyglądem finalnym.

Ty się sugerujesz budową modelu- z którego roku to jest wersja, dobierasz z którego teatru chcesz kamuflaż, a zazwyczaj wtedy masz kilka wzorów do wyboru.

Poza tym możesz zrobić zwykłego SF jeżeli się boisz malowania- całkowicie zmyślony wzór w dowolnych kolorach. Niech będzie zielony w różowe kropki- kto Ci broni?

 

Ok

Kiedy fotki, bom ciekaw cóżeś chłopie nawywijał?

 

No niedługo na razie czekam na przesyłkę bo zamówiłem KW-2 Hobby boss zestaw blaszek z jakiejś firmy zaczynającej się na literkę P i farbe Pactra akrylowa olive drab A30 resztę farb się domówi za jakiś czas

@ KW-2

 

 

 

Napisze krotko, wiecej wiary w siebie, wiecej odwagi, wiecej sklejania, mniej dywagacji. Jak nie mozesz sie zdecydowac ktory model, rzuc moneta. Ja tak robie jak nie wiem ktory film chce obejzec wieczorem. Kup, zacznij sklejac, koledzy pomoga, czasem wysmieja, czasem sie zachwyca a czasem opieprza ale prawdziwa cnota krytk sie nie boi wiec skoro naprawde chcesz sie czegos nauczyc przyjmiesz to z pokora i wykorzystasz przy pracy nad kolejnym projektem. A teraz wydaj te swoje zlotowki, kup co masz kupic i zacznij sklejac.

 

Chyba nie bylo krotko...

 

Hehe dzięki

Już zamówiłem KW-2 Hobby boss i do tego blasz ki i farbe A30 pactra olive drab

Jak dojedzie to zabieram się do roboty

Haha

Kiedy fotki, bom ciekaw cóżeś chłopie nawywijał?

 

Mi też

:roll:

 

 

Napisze krotko, wiecej wiary w siebie, wiecej odwagi, wiecej sklejania, mniej dywagacji. Jak nie mozesz sie zdecydowac ktory model, rzuc moneta. Ja tak robie jak nie wiem ktory film chce obejzec wieczorem. Kup, zacznij sklejac, koledzy pomoga, czasem wysmieja, czasem sie zachwyca a czasem opieprza ale prawdziwa cnota krytk sie nie boi wiec skoro naprawde chcesz sie czegos nauczyc przyjmiesz to z pokora i wykorzystasz przy pracy nad kolejnym projektem. A teraz wydaj te swoje zlotowki, kup co masz kupic i zacznij sklejac.

 

Amen!

 

Innymi słowy "mniej pie***enia, więcej klejenia"! (mam nadzieje, że mod mi wybaczy )

 

Hehe

Mniej więcej

 

 

To jak model dojdzie to przenoszę temat i zrobię jeszcze wątek w in-boxy

 

Wiem że dostanie za to no wicie sami opier.... ale jak się dodaje fotki jest to gdzieś jakiś poradnik forumowy bo jak szukałem do nic niestety o dodawaniu zdjęć nie znalazłem nie musicie mi tu pisać dajcie po prostu namiary na to gdzie tego szukać (jeśli możecie oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie oczekiwania na czołg wrzucę kilka linków do fotek czołgu

http://www.mojehobby.pl/products/Russian-KV-2-Tank-Model-1940.html

I fotki blaszek z firmy Part

http://www.mojehobby.pl/products/KV-2-Hobby-Boss.html

Lufa do czołgu http://www.mojehobby.pl/products/Lufa-152-4-mm-M-10S-do-czolgu-KW-II-HBB.html

I farbka do malowania czołgu:)

http://www.mojehobby.pl/products/A30-Olive-Drab-FS-34087.html

Co by tu dalej się rozpisywać czołg kupiony we wtorek albo w środę dojdzie to będę mógł pokazać coś więcej no i jak skleję model to będę myślał o podstawce kilka opcji krąży mi po głowie na z bunkrem który zostaje rozwalany przez KW-2

Tytuł dioramy to może będzie Rozkaz: "Przejąć bunkier, splądrować i zrównać z ziemią!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tak się zapytam ile masz lat?

 

Mam 17 lat:)

Za młodo na modelarstwo???

Za tak się zapytam ile masz lat?

Dość trafne pytanie w kontekście tej całej pisaniny bezładnej ....

 

Dlaczego bezładnej (podałem tylko linki do fotek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jest to warsztat z budowy KV-2, a dwie strony tematu praktycznie nie mają z tym modelem nic wspólnego.

 

No, coś w tym jest!

Pomyślcie co to będzie kiedy ruszy z warsztatem!

 

Solo Jr.

 

Uuuu zapisze sobie chyba z 20 stron!

Chyba że znowu mod zablokuje mi temat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja- kolego KW-2, to nie jest FB na popierdółki, "lajki" i robienie sobie dobrze pseudopopularnością. Masz coś ciekawego do pokazania/przekazania w kwestii modelarstwa, to zapraszamy. Jeżeli zaczynasz zabawę w modelarstwo, to zbierz nurtujące Cię pytania w jednym poście, lub podczas budowy modelu. Na tę chwilę narobiłeś rabanu w trzech działach, a tutaj piszesz w chaosie o wszystkim nie mając jeszcze modelu na stole. Jak na 17 lat, to dość dziecinnie to wyglada. Trochę pokory i ogłady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.