Skocz do zawartości

SCUD-B LWP/WP 1:35


MichalZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zaczynam dziś warsztat z takim oto modelikiem od Trumpka, model to prawie że nowość,in-boxów na necie nie brakuje, także zdjęcia takie tylko poglądowe,

 

DSC_0240_zpsdscv9uvn.jpg

DSC_0241_zpsvblg9kfj.jpg

DSC_0250_zpsmocvwhmc.jpg

DSC_0249_zps4xxnanft.jpg

DSC_0248_zpsziqyfthk.jpg

DSC_0247_zpsf2benj9q.jpg

DSC_0246_zpsqgcigtxv.jpg

DSC_0245_zpsl2zdd4ax.jpg

DSC_0244_zpsy93vttf1.jpg

DSC_0243_zps1y69y919.jpg

 

Model będę wykonywał w Polskich barwach, jakie dokładnie tego jeszcze nie wiem czy wezmę coś ze zdjęć,czy może to co dragon proponował w swoich scudo podobnym wyrobie.Wszystkie sugestie , zdjęcia (których mi brak ) tego pojazdu,najbardziej właśnie Polskich, mile widziane.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elbrusy służyły w:

2 BROT (Choszczno)

3 BROT (Biedrusko)

18 BROT (Bolesławiec)

32 BROT (Orzysz)

 

Trumpek robi wersję z systemem samozaładowczym czy bez? Z są egzemplarze muzealne (Warszawa, Toruń, Suwałki), bez znam tylko dwie fotki naszych Scudów, jedna z Bolesławca druga nie wiem z której jednostki. M.AV. ten zalinkowany w 1:72 to twoja robota? Jak oceniasz produkt Toxso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Super że ktoś zainteresował się tematem,a więc...

1. Na pewno będzie to pojazd w barwach Polskich, tylko nie wiem jeszcze z której jednostki ,bardzo bym chciał aby na boku miał taki emblemat jak przewiduje instrukcja od dragonowego scuda :http://www.mojehobby.pl/zdjecia/5/2/5/1156_2_dra3520_8.jpg

2. Nie wiem czy jest system samo-załadowczy, głównie dlatego że jestem zielony w temacie tego wozu, ale..... wydaje mi się że tak.

3. Wieczorem będzie aktualizacja ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadana Aktualizacja

 

W Punktach 6/35 skończone

 

DSC_0252_zpsjo8cngrk.jpg

DSC_0253_zpsu9ernsnj.jpg

DSC_0254_zpsqp3mjkfa.jpg

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.AV. ten zalinkowany w 1:72 to twoja robota? Jak oceniasz produkt Toxso?

Nie... wygrzebałem tylko na szybko w internecie

Nie miałem żadnego SCUDa w łapach (w żadnej skali) - co do Toxso to po fotach w necie można domniemywać że jak na 1:72 to szczegółowo zrobiony nie ma jednak kalek PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... I tak to idzie dalej

 

12/35 punktów gotowe

, podwozie gotowe,teraz kompletuje wyższe nadbudówki pojazdu,jeśli utrzymam tempo którę sobie narzuciłem (6 pkt na dzień ), jutro powinniśmy ujrzeć cały przód i ciut ciut, Jak do tej pory model buduje się super, jest kilka błędów w instrukcji ( i to w bardzo zły momencie,montowanie zawieszenia) ale...da rade to skorygować, przedni zderzak mogę zdjąć,tak samo koła oraz silnik,chciałem tył też tak zrobić.ale nie wyszło,zbyt dużo miejsc lepienia z ramą , także tył będę musiał malować wraz ramą, na chwilę obecną wygląda to tak :

 

DSC_0261_zpskivqjw1f.jpg

DSC_0262_zps0mz5x81x.jpg

DSC_0263_zpssqk6csj7.jpg

DSC_0264_zps2cvuxzbl.jpg

DSC_0265_zpswkdcmnle.jpg

DSC_0266_zpsxvlugfcf.jpg

DSC_0269_zpsklzqz39a.jpg

 

Zdjęcia pokazały że gdzie nie gdzie trzeba będzie szpachli użyć ale w ilościach wręcz minimalnych ,jak narazie

 

Bardzo ładne. Przewidujesz jakieś własne dodatki?

 

Na razie nie, w sumie,nawet nie wiem co dodać, model jest bardzo szczegółowy ,metali narazie nie ma, a blaszka w zestawie jest taka "w sam raz".

 

W sumie warto by dodać że model ma blisko 1400 elementów, także jest co lepić, mam zamiar pokazać wszystko co tylko się da, otworzyć drzwi,podnieś jedną z kabinek z przodu, rakieta będzie podniesiona do ok 60 stopni itp...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła są ruchome (skręt) , nie dość że można je skręcać to po kombinowałem tak by delikatnie dało się ułożyć do podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,nie przewiduje zakupu blaszek Edka,gdyż ich po prostu nie ma , wiem że Edek wydał do SCUDA ale do Dragona, Tak jak napisałem,według mnie blaszka Trumpetera wystarcza do tego modelu, taka "w sam raz" .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja numer 3

 

Dziś skupiłem się na przodzie ,a konkretniej na dwóch kabinkach ,budowało się to całkiem całkiem dobrze, drobne niedociągnięcia wystarczyło skorygować mocniejszym klejem, ogółem boki nie są przyklejone oraz dach, w celach łatwiejszego dostępu podczas malowania, ciekawostką jest to co wykonał trumpeter właśnie przy drzwiach :

 

DSC_0271_zpsr3bh06rm.jpg

DSC_0270_zpsvd9m46he.jpg

 

W bardzo ciekawy sposób firma wykonała coś "ala zawiasy", element się rozsuwa i chowa w zależności Czy otwarte czy zamknięte, Tu też uchylę kolejny rąbek tajemnicy wykonania, jedna ze stron będzie miała otwarte drzwi, zaś druga będzie zamknięta (tylko szybki otworze) , zaś całość będzie podniesiona o tak :

 

DSC_0278_zpsftvzv1ga.jpg

 

W punktach 17/35

 

Tak to wygląda teraz :

 

DSC_0272_zpswa9qk1hi.jpg

DSC_0273_zpswkujcqfm.jpg

DSC_0274_zpseazrnupc.jpg

DSC_0275_zpskpfrboc9.jpg

DSC_0276_zpsmuw7uzqb.jpg

 

Wypychacze na tylnych ściankach oraz boki drzwi na pewno jeszcze dopieszczę szpachlą , dostęp jest także problemu nie ma.

Na jutro zaplanowałem sklejenie dalszej części modelu we wtorek będę sklejał tą główną kabinę w środku,w środę do lepie wszystkie szczegóły na samym pojeździe zaś w czwartek wszystko co tyczy się rakiety oraz jej ładowania i podnoszenia .

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawozdanie z działań nad Scud-em nr. 4

 

Dziś rano zająłem się dalszą nadbudówką , składa się to różnie, raz bywał spacerek...raz droga przez mękę, boki oczywiście mogę zdjąć, przymiarka na sucho,później zajmę się lepszym spasowaniem tego z ramą .

 

DSC_0280_zpsdxyqbmgk.jpg

DSC_0281_zpsvwd7ydya.jpg

DSC_0282_zpsfnzcsu1b.jpg

DSC_0283_zpsswlcvhua.jpg

DSC_0284_zpsw8lm2htf.jpg

DSC_0286_zps4kdft9mr.jpg

DSC_0285_zpsi17nbsln.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja nr.5

 

Pracowałem dziś nad środkową częścią modelu, w sumie..nie było dużo lepienia, drzwi po prawej będą otwarte,

a tak to się prezentuje :

 

DSC_0287_zpskhwit35e.jpg

DSC_0291_zpsdgpu9xli.jpg

DSC_0290_zpsctvoqfgy.jpg

DSC_0292_zpsghz0exnk.jpg

DSC_0288_zpsnwi1vhkm.jpg

DSC_0289_zpstme4vbtb.jpg

DSC_0293_zpsrlqo2sl7.jpg

DSC_0294_zpshsofecla.jpg

 

Jak widać model ma się już po woli ku końcowi, być może postaram się jeszcze dziś dolepić wszystko tak, aby na jutro i ewentualnie czwartek została mi sama rakieta oraz wszystko to co jej się tyczy,

Tu też moje pytanie po woli odnośnie barw,zewnętrznie model malować bardziej w od cieniach ciemnej oliwki czy bardziej zieleni, czy oby dwa kolory był by dobre gdyby na nim były

Dla przykładu

 

Ciemna oliwka : http://14dappanc.wp.mil.pl/pl/15_18.html

i odcień bardziej zielony : http://www.wyskalowani.pl/2015/06/172-9p117-elbrus-scud-b.html

 

No i kwestia oznaczeń, bo póki co konkretnej odpowiedzi jeszcze nie było, czy istnieje jakaś szansa aby dać ten emblemat na boku, czy to bujda dragona ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.