Skocz do zawartości

BT-7 Model 1937 1:35 (Tamiya 35327)


Zlevikk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zgodnie z zapowiedzią zakładam swój pierwszy warsztat. Na stół idzie rosyjski czołg BT-7 w wersji z 1937 roku - model Tamiya 35327 z 2013 roku. Skleja się świetnie bo wszystko idealnie dopasowane. Narazie dokupiłem do niego tylko lufę od RB Model ale zastanawiam się poważnie nad gąskami Friulmodel. Plastikowe z pudełka są całkiem OK ale lubię jak model po sklejeniu jest dość ciężki (chodzi mi o wagę), a metalowe gąsienice pewnie by znacząco ten ciężar zwiększyły. Jestem w połowie budowy więc wrzucam kilka aktualnych fotek. Jeszcze nie wiem jakie mu zrobię oznaczenia. Może ktoś zaproponuje jakiś konkretny egzemplarz. Zaznaczam tylko, że musi być rusek, a nie przechwycony. Podoba mi się oznaczenie BT-7 - 645 - jakie zrobił Mig Jimenez na swoim z książki FAQ 2 ale nie wiem gdzie dorwać takie numery. Wszelkie uwagi i propozycje mile widziane.

 

l3qfAkBzqkul-xFdqDUtYO2s7Bs1iK61llu-fyCL3Kc=w1174-h880-no

EOFoIjFYcjnHvDieWmDHFtB64nYrXwDXxPpPpvU4ZF4=w1174-h880-no

n9pySsw4bW9_3GIhB71-ECJjbuDTd9LCih2ICaxwurE=w1174-h880-no

vE5qVogqBWlrCUUcCVQzK0cVo3QIdng4hVcWy0jHscY=w1174-h880-no

xhlXjuPJ0MirrtUghSpIkkfgJlqKYSr9Li396hpNAtk=w1174-h880-no

VvhQhfpcGpN9TrFCGw5Gb7wfqWLXaHPEZXQCHPVscnI=w1174-h880-no

LSuUkCsCkK0JA1CNt-6d96TYJ5-x59gGMqjGG90dfsU=w1174-h880-no

PaLzq-vBdku41uC_XHTupI5ah8TE3OdNvM7WIQmkhkQ=w1174-h880-no

DZKbz7uSKmmKfpXH3AvgrIHUKIN5h8qjgI0pS5tFKU8=w1174-h880-no

dgPlyuRW6o8DFcqeH0QhWMy0bo0PwnAhdLt4IPgQI5s=w1174-h880-no

QOAhdAbz1F6S49-nID7gRhgRlYHst-vZHA4pcfUHrBk=w1174-h880-no

KRDe2kkoAhilLlkfMxxdcaDIkseHPc9xX0YMlmaQzqk=w1174-h880-no

l2pHCXa6YKIxCY73cDT9KFT7wXevTJov3N2smhV4-Ck=w1174-h880-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ciekawy temat, model nie pojawia się zbyt często ,mimo iż znany , będę podpatrywał jak Ci to będzie szło ,malowany będzie pędzelkiem czy aero?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry Wybór,też tak maluje swoje modele, Tamki + Lacquer Thinner ,tak dodam że jak maluje odcienie ciemnie np:. zielone czy szare pojazdy,to na podkład kładę czarną z połyskiem, i później rozjaśniam (baza zielona ---> zielony + żółty (np:. dark yellow) ----> to co zmieszałem rozjaśniam jeszcze białym i to kładę już na najwyższe partie modelu. ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Temat nieciekawy.
Nieciekawy bo Seb lubi zasadniczo Tygryski. Mnie ciekawi szczególnie że będzie używana ruska zieleń i to z farbek Tamiya.

No właśnie może ktoś zaproponuje dobry przepis na Russian Green z farbek Tamiya:) W instrukcji podają XF-4:1+XF-58:1 ale nie jestem do końca przekonany tą mieszanką. Trzeba będzie poeksperymentować:)

Klej CA od Tamki, kolega na bank napadł?

Klej drogi ale rewelacyjny. Ma konsystencje żelu i nie wysycha za szybko więc można spokojnie dopasować blaszki bez obawy że klej odparuje. Nie nadaje się (przynajmniej mi nie odpowiada) do gąsek Friulmodel tutaj lepiej się sprawdza CA od UHU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej jest wart swojej ceny, czekałem na niego miesiąc ale co by tu nie mówić, było warto. Nie zmienił swojej konsystencji przez ćwierć roku, pomimo że opakowanie ma niemal identyczne jak tragiczne jednorazówki z kiosków.

 

Co do modelu to chętnie popatrzę, zawsze interesowałem się tym zestawem ale w swoim przedziale cenowym ma sporo konkurencji =P

Sam czołg jest bardzo ciekawym tematem:

http://www.fprado.com/armorsite/Tiger1-2002-Picz/Tiger1_Hunts-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przestałem Friule sklejać. Stosuje metodę poleconą przez Przemka (Tremac). Składam dwa ogniska razem, wiercę wiertła 0.5mm i wkładam drut przewodu telefonicznego lub skrętki. Ma idealny wymiar 0.5mm i Klein nie trzeba. Czasami się zdarzy że się lekko wysunie, ale to rzadkość. W końcu modelami się nie bawimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Temat nieciekawy.
Nieciekawy bo Seb lubi zasadniczo Tygryski. Mnie ciekawi szczególnie że będzie używana ruska zieleń i to z farbek Tamiya.

Zlevikk- No właśnie może ktoś zaproponuje dobry przepis na Russian Green z farbek Tamiya:) W instrukcji podają XF-4:1+XF-58:1 ale nie jestem do końca przekonany tą mieszanką. Trzeba będzie poeksperymentować:)

 

Rzeczywiście, to co sugeruje tamka jest takie sobie,jeśli ma być to odcień z pudełka to może bym powalczył nato green+ dark yellow, delikatnie rozjaśnił zieloną,daje to taką bardzo przyjemną zieleń w odbiorze + reszta wyjaśnień , a podkład jaki stosujesz ,jaki kolor ? ;)

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako podkładu użyję szarego Surfacer'a 1500 rozcieńczonego Leveling Thinner'em. Jeżeli dokupię Friule to pewnie też się rozejrzę za jakimś lepszym drutem do łączenia ogniwek bo przy robieniu poprzedniego modelu (Panzer II) stwierdziłem, że firmowy jest zbyt giętki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garść fotek z kolejnych etapów budowy. Powoli zbliżamy się do końca. Przy okazji wrzucam fotkę maski SECURA 2000 LAK do malowania i okularów, które zakupiłem wczoraj. Polecam. Przetestowałem dzisiaj przy okazji operowania Tamiya Extra Thin, który jak wiadomo śmierdzi i jest trujący. Nie wiem jak na was ale na mnie opary tego kleju działają drażniąco. W masce pełen komfort, wygoda i zero smrodu.

 

I0tMQ68UYVB46MId8ZV56ZmnONCqEboVf2WuT9QbkHg=w1174-h880-no

nVLQrNGNHLyNhwqVAZAOu472zmsDzkgNeJQkSufytpo=w1174-h880-no

zDWhdWJn-fTGY_KjZsUdoMFYx2w9imERYShmHQb7Gog=w1174-h880-no

-GMbwVcoSsJ9lbJoFhgP7eorC3NE_PUjbFEbbcROD3g=w1174-h880-no

9IEKZ-Pe2za1x6pnLQj8xhnRw8zYwtATDSzM-uwytrU=w1174-h880-no

fBNza4UdfQ97xXounUTp3yCLNwgMlWVIaRZA9Wz3xC8=w1174-h880-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armata jak najbardziej na plus, nieźle się prezentuje chodź nie wiem dlaczego wydaje mi się że jakoś modelu jest taka sobie... , delikatna szpara jest na wierzy (drugie zdjęcie od dołu) , należało by ją przy szpachlować .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Najprawdopodobniej będzie to BT-7 781 jeżeli tylko znajdę odpowiednią czcionkę do zrobienia maski na oznaczenia. Na pewno będzie malowany farbami Gunze serii C rozcieńczanymi Mr. Leveling Thinner'em. Tu zmiana bo miały być farby Tamiya.

b11d879c3fe84f81.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaki ladny czysciutki, w gazecie Technika Wojskowa Histoia w numerach 6-2013 oraz 1-2014 byla monografia czolgow BT, i kilka malowan, znajde chwile rzuce okiem i moze cos Ci podesle, podrzuc email jesli zainteresowany, zrobie zdjecia, w pracy ciezko mi sie dopchac do kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.