Skocz do zawartości

Na dobry początek polski Cromwell w Normandii!


Kerm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zakładam swój pierwszy temat warsztatowy i tym samym tutaj będę zadawał ew. pytania i zamieszczał zdjęcia, mam nadzieję, że choć kilkoro z Was zainteresuje. Proces budowania niestety może potrwać dłuższą chwilę gdyż większość swojego czasu spędzam w szpitalu ale kiedy jestem w domu to wkręciłem się na maksa. ;) Docelowo dążę do zbudowania Cromwella 1. Dywizji, jednak nie będzie to "Hela".

 

Na zdjęciach jeszcze nie bardzo jest co pokazywać, posklejałem i zapodkładowałem koła, zapodkładowałem tylny i przedni panel, a także boczny pancerz. Podkład to TS-2 Tamiyi, czekam teraz na zamówione farbki Flat Yellow i Olive Drab do stworzenia mieszanki SCC15. Kolejne modele będą też miały inny podkład - Gunze 1000 szary w sprayu. Oczywiście jestem przygotowany i zapraszam do ew. konstruktywnej krytyki a tym bardziej porad.

 

0272e2a7e325b17dmed.jpg

8bbb8f1e8a35cf8amed.jpg

96f8aaa05372ccf2med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No i super.

 

Będę kibicował bo też będę go miał za jakiś czas na rozkładzie

 

Co do koloru to znalazłem bodajże na jakimś z brytyjskich forów:

British SCC-15 Olive Drab - Proporcje 4:3 Tamiya XF58 / Tamiya XF62

 

Do złapania proporcji i mieszania polecam strzykawkę z grubą igłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super.

 

Będę kibicował bo też będę go miał za jakiś czas na rozkładzie

 

Co do koloru to znalazłem bodajże na jakimś z brytyjskich forów:

British SCC-15 Olive Drab - Proporcje 4:3 Tamiya XF58 / Tamiya XF62

 

Do złapania proporcji i mieszania polecam strzykawkę z grubą igłą.

 

Ja z kolei tu na forum znalazłem proporcje z farb XF61, XF62 i XF3 w wątku peesa i z tych już skorzystam bo zamówienie już złożone. Co do strzykawek na razie radzę sobie ze zwykłą słomką do picia ale to tylko dlatego, że nie chciało mi się iść do apteki a też nie mieszałem dużo. Dzięki za zainteresowanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam do Państwa pytanko (właściwie wyszedł cały zestaw), jakie proporcje thinnera i opóźniacza dodajecie do farby? I ile jednorazowo zazwyczaj rozrabiacie tej farby?

 

Do mnie dziś przychodzi Gunze 1000, farbki do SCC15 oraz opóźniacz. Koła prawie pomalowane, wanna zmontowana i zaraz biorę się za górną część. I taka dygresja, kiedyś malowanie modelu budziło we mnie frustrację, byłem niezwykle niecierpliwy. Teraz mnie to maksymalnie relaksuje, to jest świetne.

 

Jeszcze jedno: jakie washe najlepiej zakupić na początek?

 

Edit:

No i tyle zrobione na ten moment:

303563131c73fa96efe8246a842c7e00.jpg

 

Tracki pomalować chrome silver czy metallic grey? Oczywiście pojazd będzie postarzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace trwają.

 

5ca4e5153a94087724573a9fbe10bffb.jpg

 

ae6672f3ae441b3d0b1103dc68f58445.jpg

 

31f2b16785030caf0d9db279dae79af3.jpg

 

Miałem parę potknięć ale człowiek uczy się na błędach. Przez te błędy wszystko zajmie mi więcej czasu ale to nic, nie spieszę się. Jeśli chodzi o gąski postawiłem na metallic grey xf-56 choć potem zobaczyłem, że gun metal x-10 byłoby lepsze (przemalować czy nie ma sensu?). Do następnego modelu rozejrzę się za tym gunze pewnie.

 

I ponowię pytanie: jakie washe i pigmenty polecicie do mojego modelu? Brat jako pigmentów używał profesjonalnych malarskich farb olejnych i efekty były świetne, co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do washa, to jeśli Twój model ma być cały zielony, to polecam wash firmy AK interactive dark Brown for green vechicles. Co do pigmentów, to produkty Mig Production w jakiś ziemistych kolorach np. Europe earth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem, czy kupka takiej farby sprawdziła by się w roli błota.

Zawsze możesz spróbować. Nie namawiam, tylko mówię co widziałem i wg mnie nie wygląda to źle. Ale zawsze lepiej korzystać z chemii modelarskiej - efekt jest bardziej pewny. Dlatego przy najbliższej okazji zakupię tego MIGa i AK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazaj na gaski zestawowe ja swoie przykleilem i uksztautowalem a po miesioncu. Jedna pękla wienc czeba pilnowac zeby w zadnym miejscu nie byla zbyt napienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazaj na gaski zestawowe ja swoie przykleilem i uksztautowalem a po miesioncu. Jedna pękla wienc czeba pilnowac zeby w zadnym miejscu nie byla zbyt napienta

 

W ogóle widzę, że ciężko będzie je przykleić i ukształtować bo te malutkie bolce które mają wejść w otwory na łączeniu są tak krótkie, że wychodzą. Ale dzięki za radę, jeszcze się tym nie martwię ale pewnie już niedługo będę musiał zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi za mną ten Cromwell od dłuższego czasu. Kibicuje.

Co zaś się tyczy malowania gąsek - ja maluje je tamiya XF-84 burnt Iron i rozjaśniam wystające elementy Pactra A054. Na to rdzawy wasch z mocno rozcieńczonej Pactra A051 Rust Matt i na to wash pigmentowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, otóż żaden numer seryjny czołgu z kalkomanii nie pasuje mi do 1. DP oprócz numeru Heli, a trochę nie chciałem robić Heli ze względu m.in. na drewnianą lufę. Nie chcę też robić Brytola. Co mi radzicie? Przydałby mi się w tym wypadku albo inny numer albo drewniana lufa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.