Skocz do zawartości

Vickers E dwuwieżowy 1:72 FTF


Michal_G

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem prace nad tym wyrobem FTF. Będzie w polskim malowaniu z września 1939. Jak na razie zmontowałem główne elementy modelu (został wydech i reflektory), zawieszenie założone bez kleju do fotek. Uwagi:

1) 11 punktów mocowania zawieszenia po każdej stronie do ramki - mordownia przy obróbce

2) konieczność szpachlowania połączenia górnej i dolnej części kadłuba - szpary spore, przynajmniej w moim egzemplarzu

3) uważać na instrukcję:

3a) wieże nie są identyczne, co ledwo ledwo w instrukcji na pudełku widać, lepiej na rysunku w gazetce

3b) płyta pod wieże - są dwie (druga do 7tp), widoczność którą wziąć jak wyżej.

 

Wątpliwości i pytania przed kolejnym etapem:

1) lufy km-ów i chłodnice, na jaki kolor? W opisie jest coś pod gunmetal, na rysunkach i lufy i chłodnice są w kamuflażu.

2) górne rolki - miały bandaże?

3) wloty powietrza - jakie są w modelu widać, na siatki nie ma jak wymienić. Pomalować i dać bardzo mocnego washa? Czarnego, brąz van Dycka?

4) narzędzia na obydwu błotnikach - nie bardzo widzę które elementy są metalowe a które drewniane, nie mam wizji kolorów w związku z tym

5) liny holownicze - czy polskie Vickersy je miały? Jeżeli tak to jak ułożone (fotka by się przydała) - dorobię.

 

Fotki z obecnego etapu poniżej. Szpachla jeszcze nie szlifowana.

tv0VBer.jpg

d1HHZ5d.jpg

8q15Oir.jpg

dWDdD3D.jpg

761gHQ3.jpg

UYUaA2X.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie popatrzę jak tam działasz z tym modelem Lufy km-ów pomaluj na kolor kamuflażu, a co do rolek to wszystkie miały bandaże oprócz ostatniego z tyłu (na dole).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wsparcie. O braku bandażu w ostatnim kole jezdnym wiem. Kapitan 1 - masz na myśli całe lufy w kamuflażu (i chłodnice i to co z nich wystaje)? Prawdę mówiąc wydaje mi się że część lufy wystająca z chłodnicy to jednak powinien być gunmetal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc wydaje mi się że część lufy wystająca z chłodnicy to jednak powinien być gunmetal...

Czy polskie ckm-y miały lufę w kolorze stali?

Łatwo sprawdzić nawet w necie.

https://www.google.pl/search?q=ckm+browning&biw=1440&bih=789&source=lnms&tbm=isch&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwjAw8LG17jKAhUp9HIKHf1OAQsQ_AUIBigB

http://odkrywca.pl/forum_pics/picsforum27/_57_1_copy375.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitan 1 - masz na myśli całe lufy w kamuflażu (i chłodnice i to co z nich wystaje)? Prawdę mówiąc wydaje mi się że część lufy wystająca z chłodnicy to jednak powinien być gunmetal...

Miałem na myśli chłodnice km-ów, tę końcówkę w swoim też malowałem na gunmetal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym linku, który zapodałeś wyżej na kilku zdjęciach widać, że końcówka lufy km-u jest w kolorze ciemnoszarym/czarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękuję wszystkim za wsparcie! To i owo doszlifowane, wstępny etap malowania. Prawie całość Pactra A25 Armor Sand, spód Pactra A33 Medium Green (miejscami zaciekło na boki wanny, ale to się poprawi przy malowaniu kamuflażu). Gąsienice - mieszanka czarnego i gunmetalu, bandaże na czarno (będą potrzebne jeszcze drobne poprawki). Wnętrze wydechu na czarno (pójdzie jeszcze jedna warstwa, nie wszędzie dobrze farba złapała). Podwozie nadal tylko "na wcisk", przykleję po malowaniu kamuflażu (albo i po brudzeniu wanny).

 

Z wątpliwości pozostała kwestia lin holowniczych - były takowe? Jeżeli tak to jakiej długości i gdzie wożone?

 

qhxDGb6.jpg

LPMh53F.jpg

DV4K9ci.jpg

UKUaLGZ.jpg

lw3xRIQ.jpg

a3NpZLJ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kamuflaż - Pactra A33 Medium Green, Pactra A103 Rot Braun. Wydech - czerwone i brązowe farby jakie mi wpadły pod pędzel + suche pastele (w rzeczywistości jest bardziej matowy i ciemniejszy, bardziej czerwony niż na fotkach wyszedł). Dorobione z polistyrenu dodatkowe elementy na błotnikach. Narzędzia i wytarcia na kołach - Pactra 75 Steel.

W kolejnym etapie wash, brudek i reszta wytarć. Kluczową sprawą będzie wash na wlotach powietrza. Chyba lepszy będzie czarny (normalnie używam brązu van Dycka, w innych miejscach też go użyję) z uwagi na konieczność uzyskania mocnego efektu. Na czas schnięcia washa na wlotach dobrze będzie postawić model "na tyłku" żeby powierzchnia wlotów była pozioma? Dobrze kombinuję?

LVEhmxd.jpg

esfYbgn.jpg

SFqSeyb.jpg

CuAVcn3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nPWM Kolega Jarekk doradził zmianę kolorów. I patrząc na fotki odrestaurowanego C2P (http://www.muzeumptw.pl/eksponat/ciagnik-artyleryjski-c2p/)który ma opinię poprawnie pomalowanego miał 100% racji. Zdecydowałem się na zielony Pactra A34 Artillery Olive, brązowy Vallejo 70.822 German Camo Black Brown. Miejscami nieco się świeci bo farba jeszcze nie doschnięta. Oczywiście bez drobnych poprawek malarskich nie obejdzie się. Przemalowywanie "na jaśniej" to jednak ciężka robota... Ale kolory chyba lepsze?

Vickers_2_wiezowy_przemalowany_04_zpsfxrtpteu.jpg

Vickers_2_wiezowy_przemalowany_03_zpsas4iv8ri.jpg

Vickers_2_wiezowy_przemalowany_02_zpslbcwyyve.jpg

Vickers_2_wiezowy_przemalowany_01_zps9uwosrqj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarekk bardzo dziękuję za wsparcie. Dobrze rozumiem że we wrześniowym WP w przypadku malowania "jednolicie zielonego" był to inny odcień zielonego niż zielony będący elementem kamuflażu trójbarwnego? Warto wiedzieć, może się przydać, odpowiednik Vallejo 70.877 czyli Pactra A98 Braun Violet (nazwa tak samo głupawa jak w Vallejo ale w obydwu przypadkach chodzi o RLM 81) wrzucona na listę "kupić przy najbliższej wizycie / zamówieniu w modelarskim".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.