Skocz do zawartości

KTO Rosomak 1:35


MichalZ

Rekomendowane odpowiedzi

ibg35032_zpsh6yijk2l.jpg

 

 

 

Witam, rozpoczynam prace nad długo wyczekiwanym modele firmy IBG a mianowicie nad Rosomakiem ,

in box-a nie ma sensu dawać gdyż bardzo dobry można znaleźć tu :

http://nowosci.plastikowe.pl/aktualnosci/pv-ibg-models-kto-rosomak-green-devil-35032/

 

Pojazd będzie oczywiście w kolorze piaskowym ,ale skorzystam z pudełkowych malowań gdyż dokupiłem kalkomanii firmy Toro ,

a Mianowicie "35D37 - Polish APC Rosomak - vol.2 1/35 "

 

Co do oznaczeń skłaniam się do pojazdu z napisem "Banda Łysego"

 

 

35d37inst3_zpsmqeerejh.jpg

 

Zdjęcia oryginału

 

siatka-rosomak1_zpslmygyjhp.jpg

i-i10-07-007ros3_zps0caphija.jpg

04_zpsex9ecdne.jpg

 

Lub pojazd z napisem "Bad Boys"

 

35d37inst2_zpsgx5fvqch.jpg

 

zdjęcia oryginału, niestety tylko zniszczonego udało mi się znaleść

 

z9205121X_zps2bjlzoej.jpg

z9205131XZ-plonacego-rosomaka-zolnierzy-wyciagal-m-in--ranny_zpsf3jlwkcy.jpg

z9205132XW-pojezdzie-nie-zadzialal-system-gasniczy_zpsgyak4sfb.jpg

 

Na późniejszym zdjęciu Rosomaka "Banda Łysego" widać że ma jeszcze zainstalowaną antenę od systemu " DUKE " , ja niestety takiej nie posiadam, jeśli uda mi się ją zdobyć to wtedy na 100% będzie to "Banda Łysego", mimo iż ten pojazd w sumie mogę wykonać bez niej.....

Model oraz kalkomanie już są i przymierzam się by co nie co z budowy pokazać w weekend, czekam jeszcze na żywiczne koła, gdyż niestety oby dwa pojazdy nie mają opon Nokian a Michelin, w każdym bądź razie,liczę na pomoc kolegów z forum którzy znają się co nie co na Polskim Wojsku współczesnym ( a w tym przypadku głównie na Rosomaku) . ;)

 

Pozdrawiam

Wszystkie zdjęcia zamieszone w temacie służą do celów dyskusyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bad Boys .

 

AlRkq6jl.jpg

 

Dzięki, zdjęcie na pewno się przyda, wgl. dobrze wiedzieć że sporo osób interesuje się tematem tytułowego modelu,postaram nie zawieść ;)

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zdjęcia "Bandy Łysego"? Widziałem ten wóz na remoncie, jeżeli chcesz foty, to mogę zagadać, do kogo trzeba

 

Jeśli istnieje możliwość, chętnie zgarnę foty tego egzemplarza ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoszone do Siemianowic. Jeśli będą mogli pomóc, to pomogą - z jakichś względów tam jest różnie z udostępnianiem zdjęć. Sam mam z 50 z zakładu, których nie mogę nigdzie puszczać. Szczęśliwie nie mają takiej szajby, jak niektórzy, żeby nie robić zdjęć na targach (TAK - tacy też są...), to mógłbym za wnętrzem poszperać - o ile nie mam tylko Raka i innych dziwadeł.

Mam nadzieję, że mogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibicuję! Trzeba promować co dobre i polskie... Też zacząłem dłubać swojego, ale warsztatu nie ma ze względu na brak czasu... Jak będziesz miał zdjęcie, to wrzuć gdzie M1M mają zamontowaną antenę Harrisa (nie ma w zestawie), a wszystkie są w nie wyposażone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę obserwował. Też rozpocząłem sklejać ten model. Instrukcja ma drobne błędy, jak z kierunkami bieżników kół. U mnie była zwichrowana jedna opona (wewnątrz kwadrat prawie zamiast okręgu), ale szlifowanie i jakoś udało się spasować. Obrabiana strona będzie od strony wewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę obserwował. Też rozpocząłem sklejać ten model. Instrukcja ma drobne błędy, jak z kierunkami bieżników kół. U mnie była zwichrowana jedna opona (wewnątrz kwadrat prawie zamiast okręgu), ale szlifowanie i jakoś udało się spasować. Obrabiana strona będzie od strony wewnętrznej.

 

Akurat odwrócenie bieżnika na stronach jak każe instrukcja nie jest błędem. Załogi pojazdów (nie tylko Rosomaków) ale np. humvee też często odwracały na jednej stronie bieżnik w odwrotną stronę w celu zmylenia przeciwnika. Patrząc po śladach wróg nie był w stanie stwierdzić skąd przyjechała/dokąd pojechała kolumna wozów. Jeden ślad bieżnika wskazywał w lewo a drugi w prawo... Taki prosty patent, a uniemożliwił identyfikację kierunku ruchu wojsk na podstawie śladów opon. Trzeba tylko pamiętać żeby w modelu odwrócić wszystkie opony na jednej stronie. I właśnie to proponuje instrukcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a skoro już co najmniej 2 ma Rośka (mój dopiero leży sobie w stosownym miejscu), to mógłby mi któryś podać tu lub wysłać na PM listę farb? Albo skan schematów malowania z listą farb? Interesują mnie też barwniki do wnętrza... Ot, dokupiłbym, co trzeba, nim dostanę w łapki Rośka

BTW pan rzecznik na razie ma urlop, ws. zdjęć podziałamy po weekendzie. Mam nadzieję, że się uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze postępy z prac nad Rosomakiem, na razie drobnica ale idę planowo , tak jak instrukcja wskazuje ;)

Wpierw elementy przeniesienia napędu

 

DSC_0497_zpscytcclpo.jpg

DSC_0498_zps8n0qyxrz.jpg

 

Następnie elementy wnętrza oraz włazy

 

DSC_0499_zps3ckduyk9.jpg

DSC_0500_zps9njhfcr6.jpg

DSC_0501_zps0nuz7uxm.jpg

DSC_0502_zpsyato3xd4.jpg

Przeglądając strony znalazłem również takie zdjęcie idealnie obrazujące różnice między oponami Nokian a Michelin, może być przydatne dla nie zaznajomionych tematu a chcących wykonać ten pojazd w takiej konfiguracji ;)

 

good_choice22_zpscewql2u6.jpeg

 

Od chwili obecnej już regularnie postaram się pokazywać kolejne etapy produkcji , może nie dużo a codziennie na jutro planuje ławki oraz silnik

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne szwy są, ale bardzo rzadko, na wypychacze nawet się nie przyglądałem ale na tym co "widać wpierw" raczej ich nie ma ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z jakością odlewu? Wypychacze umieszczone rozsądnie? Jakieś szwy?

Wypychacze upchane tak, że praktycznie ich nie widać - jedyne miejsce, które będzie wymagało delikatnego szpachlowania to wewnętrzne strony połówek kadłuba oraz wieży. Jeśli ktoś buduje w konfiguracji zamkniętej, to szpachla jest zbędna. Szwy są bardzo delikatne - wystarczy przeciągnąć je krawędzią nożyka i po problemie... IBG przyłożyło się do dopracowania strony technicznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.