Skocz do zawartości

Renault FT-17 "Trup" - 1:35 MENG TS-008


cooper69

Rekomendowane odpowiedzi

No i następny do golenia i odskocznia od kanonu II WŚ.

 

Bardzo mi się ten mały pokrak zawsze podobał, a że trafił się w korzystnej cenie to jest

 

Model będzie prosto z pudła w malowaniu z wojny polsko-bolszewickiej o wdzięcznej nazwie Trup - jeszcze raz dziękuję za kalki obdarowywującemu

 

Takie tam w pudełku

 

30284308380_459eaf2e22_b.jpg

 

Kalkomanie i malowanie

 

30198436190_26f69b86bc_b.jpg

30358977131_4d7058f7a2.jpg

30284309910_4970706d58_b.jpg

 

No i pokitowane wypychacze. Po wypraskach patrząc to największym wyzwaniem może być dziura w lufie km-u

 

30284308730_dc10228872_b.jpg

 

Musiałem jeszcze tylko dokupić farbki o kolorze mosiądzu i miedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kleiłem ft z menga http://www.mojehobby.pl/products/TS-011-French-FT-17-Light-Tank-Riveted-Turret.html

I musisz uzbroić się w dużą ilość cierpliwości.

Wieża i kadłub są najbardziej problematyczne,ale postarasz się i wyjdzie fajnie.

Siadam i oglądam.

Pozdrawiam Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem bardzo fajny tekst na temat reżimu technologicznego przy malowaniu modeli. Ogólnie odnosiło się to cywili ale jak najbardziej większość rzeczy można stosować i w militarce ;] Tam było właśnie że zawsze przed malowaniem elementy trzeba umyć w ciepłej wodzie z małą ilością płynu do naczyń, wtedy nie ma takich niespodzianek ^^

 

P.S. Nie pamiętam ale chyba na pwm-ie to wyczytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem zmywaczem Wamodu nawet te wypraski, których nie pryskałem podkładem - powinno załatwić temat.

 

Ale rzeźba z tym wnętrzem...

Począteczek za mną. Silnik w ok 80% zrobiony.

Jeszcze muszę dorobić przewody zapłonowe i rurkę do ich prowadzenia, poskładać do kupy i wstępnie ubrudzić.

 

30671965665_b8c2c99801_b.jpg

30671966495_e2121670d8_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka godzinek ryrania i rurka prowadząca przewody zapłonowe (1 i 2 cylinder) wraz z zaciskiem plus przewody zapłonowe gotowe.

 

30682185096_e909c823a3_b.jpg

30602120302_6d58171d31_b.jpg

 

Mam pewnego rodzaju nerwicę natręctw więc trochę czasu zajęło mi znalezienie prawidłowego rozkładu podłączenia przewodów zapłonowych do aparatu

Jakby ktoś potrzebował poniżej schemat podłączeń z oryginalnej instrukcji obsługi.

 

30630691721_323441ce5d_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne rzeczy tutaj się tworzą, warto zaglądać

Jak oceniasz jakość Megna, rzeczywiście liga premium jak się reklamują?

 

Co do jakości wyprasek to bardzo ok. Często są części tak wykonane żeby je złożyć tylko prawidłowo.

Niestety miałem zgrzyt, który mi się przydażył pierwszy raz w życiu - część wyprawek nie była do końca dobrze umytą z płynów technologicznych.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucaj, warto .

 

Po namyśle i konsultacjach nie będę go klonował

 

Zgrać silnik ze skrzynią biegów i posadzić na podporach to wk... robota. Mam wrażenie, że łatwiej by mi było zmontować to 1:1.

 

30189516413_38ed9c5e95_b.jpg

 

Oczywiście po zmontowaniu wszystko zostanie doprowadzone do stanu nie umyty, eksploatowany. Francuz płakał jak sprzedawał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.