Skocz do zawartości

Elefant - Trumpeter 1:72


jonathan

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie miałem nie zakładać kolejnego warsztatu. Ale co tam...

 

Na warsztat trafił Elefant firmy Trumpeter z 2003 roku.

Fabrycznie brak na nim zimmeritu, trochę to dziwne.

No ale można zawsze dorobić.

Kilka osób z forum obserwuje moje wzmagania na FB, ale może komuś tu w oko wpadnie jakiś pomysł, albo zobaczy że coś jest nie tak.

 

Ponieważ należy się kształcić postanowiłem pobawić się też czymś więcej niż tylko lufa i grille.

 

Na pierwszy ogień poleciały błotniki:

elefant7_zpshykilwn0.jpg

 

Profesjonalna zaginarka:

elefant8_zps49zdb5hp.jpg

 

Przymiarka na sucho:

elefant9_zpsr36evtqz.jpg

 

Jakieś lutowanko... Cooper69 już mnie zbeształ za paste do lutowania ;]

elefant10_zpscv84wbyg.jpg

 

Później zabawa z zimmeritem z green stuff. Muszę przyznać że łatwiej jak ze szpachlówki ;]

elefant12_zpsgzwstd16.jpg

 

Ponieważ pod zimmerit musiałem usunąć wszelkie odstające elementy zachodziłem w głowę jak odbudować charakterystyczne nity (czy co to było).

Wpadłem na pewien pomysł.

Ponawiercałem pancerz mniej więcej w miejscach gdzie pierwotnie one były i powklejałem tam na CA kawałki cienkiej cyny.

elefant13_zpsb658fszh.jpg

Cyna jest miękka więc nadmiar można wyciąć nawet skalpelem

 

Ponieważ uchwyty to jakaś masakra, postanowiłem wykonać je sam. Nie mówię że nie będzie jeszcze poprawek.

elefant14_zpsuuzklyrs.jpg

 

elefant15_zpsfwd200oo.jpg

 

To tyle na teraz.

Sam model dość miły, mimo wielu baboli.

Dziwne jest zawieszenie - ruchome. Chyba aż za bardzo.

Wiele miejsc wymagało szpachlowania, i to dość pokaźnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakładam małe ilości kropelki żel z jednaj strony.

Układam grill i czekam aż podeschnie. Później zaostrzoną wykałaczka podklejam resztę.

Te grille jednak są pierońsko cienkie i delikatne. Wiertło na zdjęciu to 0.3mm, więc jest porównanie do fototrawionek.

 

Grille jednak muszę po prostować. Przy wierceniu lekko je pogiąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widziałeś Elefanta z Italerii? - to jest dopiero tragedia... Ten z Trumpetera uważany był za jeden z najlepszych modeli w '72... no ale teraz technika poszła do przodu .

Ja ma Ferdinanda z tej firmy... na razie czeka na swoją kolej, ale twój wątek będę obserwowała uważnie .

Możesz coś więcej napisać o "green stuff"? Fajnie to wyszło, a ja się straszliwie męczyłem z Zimmeritem...

Te grille z blach z Parta to wyzwanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie jeszcze za wysokie progi.

Ale skrzyneczki, błotniki, uchwyty, grille przytuliłem.

 

O Green Stuff mogę napisać tyle że nakładałem skalpelem jak masło. Powoli rozcierałem do coraz cieńszej warstwy.

Pierw zabezpieczyłem jednak cienka taśmą 3m obszary na których zimmerit miał leżeć. No i oczywiście usunąłem wszelkie wypustki a później przetarłem powierzchnie dość grubym papierem ściernym.

 

elefant16_zpsmtfqzk2r.jpg

 

Po tym jak nałożyłem strukturę nożykiem wzdłuż taśmy odcinałem niepotrzebny namiar i odrywałem taśmę.

 

A italkę mam. I albo ją komuś oddam, albo zrobię z niej pierwszego wraka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się te kratki nie podobają....wiem jestem w mniejszości ;) i chyba w Trumpku są dodawane blaszki z nimi....nie pamiętam ,musiałbym sprawdzic swoje pudełeczko....

Są za cienkie i za dużo mają prętów (boczne mają 9 zamiast 6 ) tutaj Part się nie popisał.

 

Ps:

-Oryginalna blaszka Trumpka zawiera poprawną ilość prętów!!!

Adamie....jeszcze jest czas.......

 

http://svsm.org/gallery/elephant_aberdeen/P1010302

 

 

Za to zimmerit jest prima sort ale o tym już pisałem na FB....bajka dosłownie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.