Skocz do zawartości

Kieszonkowe Canady - 1:72


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

A było to tak - na konkursie w Poznaniu atrakcją zewnętrzną były pojazdy zabytkowe, a wśród nich Chevrolet tzw. "Canada". Autko przecudnej urody. No i taki jakiś impuls się zrobił.

Przypadki lotników budujących pojazdy lądowe się zdarzają, także nie obawiam się o swój stan ;-)

W Poznaniu był C60, oferta w interesującej mnie skali (1:72) to zestawy IBG dotyczące C15A. Nic nie szkodzi, zaopatrzyłem się w 15-tki, 60-tka "coming soon", także straty nie ma. Wzbogacenie Partem i dodatkami własnymi.

Zakładam budowę uproszczoną na zasadzie kolekcjonerskiej, ale co tam powychodzi to nie wiadomo.

 

Na początek pudła:

 

pudelka.JPG

 

Uruchomienie linii montażowej:

 

ramy%2Bstart.JPG

 

Skromne poprawki niektórych trudnych do wyprowadzenia części zestawowych:

 

podw%2Bspod%2B3.JPG

 

Szoferki zdecydowanie zyskają otrzymując Partowe siatki:

 

szoferka%2Bgrill.JPG

 

Następnie ciut detali własnych - progi, zawiasy, okucia:

 

szoferka%2Bdet.JPG

 

Tu i ówdzie trochę detali:

 

szoferka%2Bdet%2Bstart.JPG

 

Drzwi generalnie będą otwarte, Part pomocny:

 

drzwi%2Bstart.JPG

 

I mała przymiarka radiowego Kangura - autko ma całe 6 cm (!)

 

kangur%2B1przym.JPG

 

Przy okazji mam nadzieję na rychłą aktualizację Stara - pamiętam o nim :-)

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ta.. I gdzie się nie pojawi tam robi wstyd innym

 

Grile wyglądają super. Uwielbiam Twoje prace. Mam nadzieję,że zagościsz na dłużej w pancernym dziale.

Pocziemu ty poprawiał maski silnika? Zły obrys czy nie byłbyś sobą? Pytam bo pewno po twoim warsztacie nabiorę apetytu na któryś z tych szkrabów.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za zainteresowanie

 

Rozumiem że nie planujesz tak głębokiej waloryzacji jak przy silniku SU-20?

Tak jak pisałem, raczej kolekcjonersko, choć od widocznych detali nie będę się uchylał :-)

 

Pocziemu ty poprawiał maski silnika?

Łatwiej zgrały się z siatką i uzyskałem delikatne przełamanie blachy.

 

Przy okazji - gdyby ktoś z kolegów posiadał rysunki czy zbliżenia- w ogóle jakieś materiały - instalacji i agregatów Watertanka, to będę zobowiązany.

 

Aha - poszukuję też jakichś materiałów na cywilną Canadę - tak, żeby było widać całość. Trochę jest tego w sieci, ale zawsze brakuje tej czy innej strony. I prawdopodobnie nie mam biegłości w szukaniu

 

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że IBG całkiem przyjemnie się skleja, tyle, że trzeba poświęcić nieco pracy na dokładne oczyszczenie części po wycięciu z ramek.

W cysternie Watertanka zrobiłem kilka prostych uzupełnień:

 

cysterna%2BA.JPG

 

cysterna%2BB.JPG

 

Pozdrawiam i przypominam się z prośbą o jakieś fajne materiały na autko w cywilu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zielono-pomarańczowy jest super. Mam jeszcze dwa inne jego ujęcia, ale wciąż dokładnie nie wiadomo, co jest na pace - widać jakiś dźwig, ale brak szczegółów. Gdyby się znalazły inne jeszcze fotki, to jak najbardziej bym go widział w budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalutku - prace ostatnio dotyczyły cysterny.

Skromna waloryzacja skrzynek:

 

DSC05631.JPG

 

Part jest pomocny przy podeście, niemniej w ślad za IBG nie zrobili skosu z boku i trzeba to w miarę możliwości skorygować:

 

DSC05632.JPG

 

Armatura kuchenno-łazienkowa - niby element zestawowy jest całkiem przyzwoity, ale doszedłem do wniosku, że szybciej zrobię nowy, niż wyszlifuję zestawowy:

 

DSC05633.JPG

 

I mały rzut oka na aktualny - jeszcze dość ubogi - wygląd Watertanka:

 

DSC05636.JPG

 

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

Tak jonathan - widziałem, ale zdaje się, że jeszcze w handlu nie ma...

Tymczasem..

Walka z nałogiem jest trudna i zdaje się, że budowa z pudełka jest na razie poza moim zasięgiem ;-)

 

W Australijczyku chociaż właz na dachu wypada otworzyć:

 

DSC05637.JPG

 

Najbardziej zaawansowana jest cysterna. Wykonałem kilka kolejnych detali i przerobiłem reflektory:

 

DSC05638.JPG

 

Podest dostał kilka detali i wlewy paliwa:

 

DSC05639.JPG

 

IBG w zasadzie pominęło całą instalację cysterny. Jest to ciekawy zespół i jego pominięcie nie mogło wchodzić w grę, stąd na podstawie zdjęć postarałem się to w miarę możliwości odtworzyć:

 

DSC05640.JPG

 

Model po przymiarce. Generalnie wszystkie inne detale są przygotowane, a to znaczy, że cysterna w zasadzie dojrzała do malowania:

 

DSC05641.JPG

 

DSC05642.JPG

 

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.