Skocz do zawartości

M4A1 Sherman TOBRUK 1:35 Eduard 3716


cooper69

Rekomendowane odpowiedzi

No i mnie znowu naszło na polskiego SZermana.

Fszysko przez Łojca Dyktatora i Marioobę - człek się napatrzy i próbować gonić musi.

 

Robiony będzie z tego oto zapakowanego przez Czechów wypustu Asuki (była Tasca) + ostra osłona transmisji z Dragona i lufki, antenki z RyBy.

 

edu_3716_title.jpg

 

Troszkę już pooglądałem i poczytałem ale będę wdzięczny za wszelkie sugestie, a od shermanofilów

 

Przeróbki raczej nie są mi straszne.

 

PS. Markuzowi się nie kce to może ja Fcześniej zakończę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 230
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nareszcie jakiś konkretny temat na warsztacie!

 

To przez Ciebie - miał być tera Fstrętny Tygrys!

 

Nie ukrywam że liczę na merytoryczną pomoc choćby z tych mitycznych planuF za walizkę dolaruF ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

 

Mam praktycznie ten sam model:

 

 

9uZH8j7.jpg

 

 

Jest doskonały pod każdym względem. Wymiarowo, w detalu itp. Poprawić trzeba tylko fakturę pancerza, dorobić duperelki, takie jak np: paski mocujące sprzęt saperski. Bezbłędne są gąski zawieszenie. Nikt nie robi tak dobrych Shermanów w 1:35 jak Tasca/Asuka. Dragon wysiada...

 

I tyle...

 

Ps. Nigdy nie skleiłem Tygrysa. Stoi jeden na półce rozbabrany od paru lat i jakoś nie mogę go skończyć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też popatrzę i trzymam kciuki

 

Panie fachowiec!

Chiba Cię myślami ściągnąłem.

 

Liczę BARDZO na pomoc.

Son of Sherman vol. 1 nie mam bo dostawca pogrywa w kulki (dyplomatycznie rzecz ujmując), a vol. 2 już od 2 lat się ukazać nie może.

 

Cała nadzieja w rodzimych ekspertach od Sherminatoruf ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Liczę BARDZO na pomoc.

Son of Sherman vol. 1 nie mam bo dostawca pogrywa w kulki (dyplomatycznie rzecz ujmując), a vol. 2 już od 2 lat się ukazać nie może.

 

 

Son of Sherman

- wieża

 

1dE8oBzh.jpg

 

oraz front kadłuba.

 

yDZ3X2ch.jpg

 

I to wszytko jeżeli chodzi o M4A1 z integralnym dopancerzeniem.

 

I na koniec jeszcze takie zdjęcie Tobruk a .

 

eleHMndh.jpg

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Jacku.

Bardzo się to przyda!

Chyba muszę gdzieś za rozsądne pieniądze kupić tą książkę - już prawie rok temu wpłaciłem Tomkowi Besarabowiczowi pieniądze i ani książki ani pieniędzy także uważajcie na "interesy" z tym Panem.

W szafie czekają jeszcze 3 Shermany (2 Asuka i Italeri na "Latającą Krowę", a to nie jest moje ostatnie słowo

 

od czego zaczynasz model ?

 

Jak zawsze od przygotowań. Lubię wykonać model z konkretnych zdjęć.

 

Potem wanna i kadłub, który według min. Twoich wpisów na innych forach należy zmodyfikować dodając opancerzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zawsze najtrudniejsze i nie do przejścia było zrobienie prawidłowego celownika do strzelań pośrednich:

http://imgur.com/45Wp3bm

Nie mam do tego dobrej dokumentacji, ale może ostatnio coś się pokazało

 

Jak uda mi się coś sensownego wystrugać to może zrobię odlew w żywicy i się podzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

i tyle w temacie...

...

Żeby to było takie proste...

Podstawowe komponenty "TOBRUKA" już są znane - kadłub, wieża, przekładnia, podwozie i gąsienice.

Ale nadal pozostaje brytyjskie wyposażenie - elementy na wieży wraz z zasobnikiem, rozmieszczenie elementów na kadłubie i elementy tyłu kadłuba - w tym brytyjski hak do holowania.

Generalnie jest co robić

 

Przy kadłubie zwracam uwagę na błotniki przednie - są dzielone, takie jak w M4A1 Italeri. Prawidłowy rysunek góry kadłuba już jest kilka postów wyżej. Tyle, że klakson i podpora lufy - wg rysunku wklejonego przez Bigmodela.

 

...

Nie wiedziałem nawet, że można z niej coś polskiego zrobic

...

Można - nawet kilkanaście pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RB ma w końcu lufę do tego modelu przeznaczoną? Moja RB 75mm do M4A1 jest zbyt wąska w stosunku do jarzma i nie wiem co z tym zrobić. Może lepiej poszukać innej firmy jeśli jeszcze tej nie zakupiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ten Tobruk (zdjęcie z "Od Acromy do Zwycięzcy") to co innego - na przykład wczesne wózki z kółkiem podtrzymującym bez ślizgu.

 

33153925162_e63633bd08_z.jpg

 

Ten Tobruk, jest z Pułku 4 Pancernego, 1 szwadron, jeżeli mnie pamięć nie zawodzi, jest to pojazd por. Bortnowskiego.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.