Skocz do zawartości

M1A2 Abrams Meng 1:35


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem podobnie z ostatnio zakupionym Abramsem. Model £25.94, koszt wysyłki £18.20, razem £44.14. Jakież było moje zdziwienie, gdy zamiast paczki z modelem, listonosz przyniósł mi karteczkę, z informacją, że muszę jeszcze zapłacić cło £11.60

 

Przez 10 lat tam kupowałem i po raz pierwszy taki numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

 

Eeee....RG-31 chyba najciekawszy. Tez o nim myślałem. Może sobie wspólny warsztat zmajstrujemy?

No co Ty ... nie nadaję się, nie dogonię Ciebie

nie ten poziom i umiejętności Makinen

 

Co jeszcze możesz zrobić z Abramsem? Fajnie by było, gdybyś na przykład przymocował jakoś te graty do pancerza. I tu pomocna może być taśma maskująca, pocięta na 1mm paski

 

Tak mam to w planach - jeszcze zastanawiam się nad konfiguracją bambetli

 

Bierz się za polską 55-kę ale to trudny temat bo T55 polskiej produkcji trochę się różniły od ruskich, a tym bardziej od czeskich,i wcale nie chodzi o tą skrzynkę na pokrywy reflektorów z lewej strony wieży ale masz muzeum na Powsińskiej, pojedziesz tam raz, obglądniesz i już będziesz wiedział.pozdrawiam A.

 

Dobrze wiedzieć, że mogę na Powsińskiej go zobaczyć.

Ale chyba chce odpocząć od gąsienic, albo będę rzucał monetą

 

A jeśli chodzi o odpowiedź na pytanie co następne? Odpowiadam. Ja osobiście zaczekałbym na to:

 

F3cnOhZ.jpg

 

Fani militarnych 4 kółek z Makinenem na czele zgodzą się pewnie ze mną, że to pojazd o najwyższym współczynniku czadu

 

No to wiem co sobie kupię na gwiazdkę Dzięki

 

Właśnie chciałem sobie zamówić, ale...

Package Subtotal: USD 27.13

Weight: 650.00 g, Shipping Cost: USD 21.08

 

Świetne proporcje...

 

Trzeba szykować dwie stówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Aż wstyd się przyznać ale nigdy nie robiłem anten z wyprasek, muszę je w końcu zrobić i chciałbym się upewnić :)

Mam świeczkę i chciałbym zrobić dwie równe anteny, czy nad świeczką rozciągam od razu obie ?

Czy później je przyklejam klejem, czy lepiej w "podstawce" na antenę wywiercić otwór na nowe anteny ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozciągnij ramkę nad płomieniem najbardziej jak się da, a potem odetnij dwa, równej długości odcinki, po około 4.5-5cm. Potem normalnie je przyklej do podstaw, jak chcesz to nawierć lekko podstawy. Po przyklejeniu, przytrzymaj je przez chwilkę, aż klej przyschnie. Jeśli w modelu Menga, podstawy anten są odlane razem z krótkimi imitacjami drutów, to te imitacje odetnij. 

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Grzegorz Grabowski napisał:

Rozciągnij ramkę nad płomieniem najbardziej jak się da, a potem odetnij dwa, równej długości odcinki, po około 4.5-5cm

to nie takie łatwe jak mi się wydawało, albo pękała wypraska albo nie rozciągała mi się równomiernie ?

 

oglądam sobie np. taki poradnik i nie wiem co robię źle :) nie chce się poddawać, ale chyba zaraz zacznę szukać gotowych anten do Abramsa :) np

MModels - Scale Models Workshop A35007 US M1 Abrams Tank antennas 10pcs

 

Ogólnie to już chyba tylko brakuje mi tych anten i koniec :)

Bambetle zostawię w takiej konfiguracji, muszę je tylko przykleić delikatnie.

 

 

IMG_7917a.JPG

IMG_7918.JPG

IMG_7920.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdź jaką masz miotłę do zamiatania w domu? Jeśli z plastikowym włosiem, to po prostu odetnij dwa włosy z miotly i już masz anteny. Ja tak robię w każdym modelu. Proszę, oto moje niewyczerpalne źródło anten

IMG_20190217_152120.jpg

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam o antenach coś od siebie z mojej działki. Należy się udać do najbliższego gabinetu weterynaryjnego . Ładnie uśmiechnąć się do Pani doktor ( bardzo się ten zawód sfeminizował)i zapytać o mandryn od najmniejszego cewnika dla kotów. Przy odrobinie szczęścia otrzymujemy coś takiego . Jest cienkie , sprężyste , stalowe , a dla lekarza weterynarii i tak stanowi odpad. 

a7QgjiT.jpg

IR8QJ5o.jpg

ten jest chyba od najmniejszego dostępnego na rynku (1.0 x 130)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.