Skocz do zawartości

M1A2 Abrams Tamiya 1/48


GenKamyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

W przerwie od Tygrysa (tyle tam poprawek, że mam wrażenie, że robota stoi w miejscu) zacząłem robić... chyba wszystko byleby nie Tygrysa a to sturmtigera a to horcha

W końcu w ręce wpadł mi abrams, a że model całkiem prosty, to zrobiłem go prosto z pudła i skończyłem jako pierwszego

Znów spróbowałem techniki back & white ale to było zanim się dowiedziałem, że pod jasne kolory słabo to działa i łatwo zamalować

 

42267682240_6c452e8fcb_b.jpg

 

29139562407_d68449dbb9_b.jpg

 

Koniec końców zrobiłem zwykłą modulacje najlepiej jak umiałem, położyłem lakier, wash i kalki i znów lakier

Przy okazji udało mi się złamać drugą antenkę i zepsuć kalki na celownik i dalmierz działonowego (po zdjęciu ich próbowałem malować ale wyszła kupa więc zamknąłem "budkę")

 

29141519957_4608026cb9_b.jpg

 

Sorry za przydługi wstęp ale miała być tylko galeria a jest zawieszka i nie wiem co dalej

Niby powinny być odpryski zacieki i pył ale jakoś odprysków nie widziałem a pył na fotkach prawie zawsze stapia się w kolorem

Nie chce zrzynać tutaj od Bengala, który ma nota bene bardzo inspirujący warsztat, bo wyszłaby tylko marna karykatura

A może ktoś jakieś zdjęcia Abramsa z Iraku w deszczu?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę nie przesadzać z obiciami, skupić się na krawędziach i drobnych rysach wokół najczęściej używanych miejsc. Rdza może być miejscami, ale z zachowaniem umiaru, wydech jest zawsze zardzewiały. Szyna od km7,62mm powinna być metalowa, mocno wypolerowana, wyślizgana. Modulacja ładna, jedynie błotniki u dołu rzucają się w oczy, są jak dla mnie zbyt ciemne. Nie wiadomo co ten szary brud ma pokazywać za bardzo. Ja bym ten efekt osobiście trochę stonował. Całościowo bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za miłe słowa i dzięki śliczne za poradę Tankrider

Ten ciemniejszy kolor zostawiłem ażeby później jakiś kontrast z pyłem i błotem powstał bo w poprzedniej Matyldzie prawie wszystko się zlało. Trochę się może zagalopowałem z tymi kalkami ale miałem wenę wiec parłem do przodu ;) Bądźmy dobrej myśli, doświadczenie kolegów pokazuje ze raczej takie efekty zanikają przy brudzeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Podziałałem olejami i pigmentami, zrobiłem plamy, kilka zacieków i chipping emalii oraz mix washable dust/sand/white

Zdjęcia robiłem komórką i w rzeczywistości kontrasty bardziej przypominają te na zbliżeniach niż na tym całościowym

Popracuje jeszcze nad "chlapaczami" i tyłem, zrobię antenki, usunę paproszki i biorę się za podkładkę.

Jeśli nasuwają się Wam jakieś uwagi i sugestie to zamieniam się w słuch i w ogóle zapraszam do komentowania.

 

42790625600_2529a671b1_b.jpg

29662873057_9a6012e261_b.jpg

44550940472_4186fc821c_b.jpg

29662875067_80677e4a26_b.jpg

42790627550_77d813f6db_b.jpg

44550940782_5012c0d338_b.jpg

44550940562_cc8bcb6166_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka elegancka ale coś brakuje, tablicy drogowej, czy ogólnie jakiegoś syfu/ śmieci na poboczu, by nadać życia ciut jej samej

Jasna sprawa, ogólnie to jestem w połowie roboty dopiero. Kupiłem tez zestaw Black Doga z pachołkami itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.