Skocz do zawartości

GAZ Tiger 1:35 Meng


makinen

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze mi się podobał. Biorąc pod uwagę, ze model udany pod względem składalności, to w ramach projektu krótkoterminowego trafił na warsztat. Wrażenia z budowy świetne. Trochę dużo detali podwozia, ale wszystko pasuje idealnie. Koła włożone na sucho, więc trochę lewitują. Postęp na dziś- poskładane podwozie.

43494474015_130b914927_c.jpg

 

43494472035_623283f9c1_c.jpg

 

42593431510_0f06fdc6a5_b.jpg

 

42593429490_6118bfb16b_b.jpg

 

42593428060_29a6720656_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegółowe podwozie? A widziałeś Tigra od Xact Scale? Tam to dopiero były szczegóły. Szkoda że ten model jest już baaaardzo słabo dostępny.

 

http://www.xactscale.com/gaz_2975.htm

 

Ale z doświadczenia wiem, że Mengowy Tiger też jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek- widziałem inbox tego modelu i bardzo niewiele się różni. Oczywiście silnik robi robotę

Poskładałem i pomalowałem podwozie. Środek też "się robi"

43563554905_d87a2d8e8f_c.jpg

 

42664174450_09f731cfd4_c.jpg

 

42664172900_0e2cd32862_c.jpg

 

42664170920_2e78d4641f_c.jpg

 

42664169630_f236c65a8c_c.jpg

 

43755035164_303bc7c7bf_c.jpg

 

43755034214_cfa13b335e_c.jpg

 

42664166460_63b0aa33fd_c.jpg

 

Chciałbym osiągnąć choć zbliżony efekt do tego

42664324770_175fc39048_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kibicuję świetny model wychodzi ....

Sklejałem go w ubiegłym roku. Teraz w kolejce obie wersje zvezdy, trochę prostsze od Menga. Jeżeli to nie tajemnica to jak i jakimi farbami uzyskałeś ten efekt podłogi ? Próbowałem coś podobnego na sodzie i na drobno mielonej kawie, ale nie wyszło ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o co dokładnie pytasz z tym efektem? Nic specjalnego nie robiłem. Całość czarny matowy, elementy srebrne. Następnie wytarte mieszanki pigmentów- jaśniejszy i ciemniejszy. Ot, całość.

 

Faktura podłogi, mi mimo aerografu wyszła gładka, Ty masz "szorstką" .... Pomijając fakt, ze przy zamkniętych drzwiach i figurantach wewnątrz i tak jej nie widać ... Chociaż zauważyłem, że seria się zmienia bo kupując pick-up,a przed 2 laty i teraz, widać zużycie form ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogła Tobie wyjść gładka, bo nie jest. To imitacja ryflowanej blachy i jakiejś wykładziny. Ja użyłem czarnego sprayu bardzo cienko prysnietego w dwóch warstwach. Do wyciagnięcia faktury można całość przetrzeć suchym pędzlem, ale zrezygnowałem z tego, bo i tak całość jest zakurzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nadkola z tyłu to czym potraktowałeś? To jakaś kalkomania czy co?

Nie myślałeś o kołach. Wiem, że nie tanie, ale napewno dodały by uroku:

https://www.martola.com.pl/pl141/produkty70335/gaz_233014_sts_tiger_sagged_wheel_set_1

 

A ja miałem ten model i wstyd przyznać ale zgubiłem go gdzieś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nadkola z tyłu to czym potraktowałeś? To jakaś kalkomania czy co?

Nie myślałeś o kołach. Wiem, że nie tanie, ale napewno dodały by uroku:

https://www.martola.com.pl/pl141/produkty70335/gaz_233014_sts_tiger_sagged_wheel_set_1

 

A ja miałem ten model i wstyd przyznać ale zgubiłem go gdzieś

Tak, to kalkomania. Całe wnętrze jest tym wyłożone. Może się dziś zbiorę do obklejenia. Kół kupować nie będę, bo to model prosto z pudła i inwestować mogę w humvee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent znam ale chodzi mi bardziej o inne problemy.

Po pierwsze wiele rodzajów gumy jest agresywnych dla plastiku, po jakimś czasie plastik robi się miękki. Za miękki aby utrzymać pojazd.

Po drugie zdarzylo mi się przy Krazie Takoma że niezależnie czym bym nie malował, opony po jakimś czasie zaczynały się błyszczeć. Nie pomagało mycie, malowanie podkładem, sypanie pigmentów itp. Koła tak czy siak wracały do stanu pierwotnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.