Skocz do zawartości

Polski Sherman IIA


jacus1944

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Może to niepatriotyczne, ale w temacie blach zawsze wolałem Voyagery niż Abery. Korzystniejsza cena, moim zdaniem lepsze opracowanie i zwyczajowe dodatki - żywice, pręciki i sprężyny do włazów shermanowatych.

Nie namawiam, ale przeanalizuj choćby kosztowo i pod względem zawartości który zestaw do M1 Tamiya wziąć - Voyager czy Aber.

 

EDIT

Porównanie cenowe - Aber, ok 90 zł, Voyager 15 $ (ok. 60 zł) w Luckymodel (zerowe koszty wysyłki, ale trzeba kupić za min 20 czy 25 $)

Plus Abera - "kopyto" do składania deflektora, plus Voyagera - żywice, pręciki, sprężynki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Abera z prostej przyczyny, paczkę odbiorę w piątek, a szykuje mi się kilka dni wolnego, więc przy odrobinie szczęścia zakończę budowę i Sherman będzie czekać na malowanie, bo w paczce leci też Humber, z którego budowy też pokażę warsztat. Prawdopodobnie pojazd o nazwie Grzmot z 10 Pułku Dragonów. Dzisiaj zmontowałem zawieszenie Shermana, fajnie wygląda, w pełni ruchome, zdjęcia w postępów pokaże w weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś porównywałem przekroje przodu obydwu modeli za pomocą wyciętych przeze mnie szablonów. Model Dragona w najgorszym miejscu był o jakiś centymetr bardziej "spuchnięty" między włazami niż Italeri.

No cóż - był czas przywyknąć, że dragon równa się badziew - przynajmniej w znanych mi modelach alianckich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z tymi mocowaniami? Zaokrąglają się wzdłuż kadłuba będą jednym kawałkiem stali? Łączą się pod kątem prostym?

7a127c52fcb6f2b7med.jpg

 

Była by jeszcze szansa na zdjęcie porównawcze kadłuba i osłony transmisji z Dragona i Italeri? Coś jak masz na pierwszej stronie? Wtedy powinno być widać różnicę o której pisał Marcin.

Wieczorem wrzucę zdjęcie spasowanej wanny Italeri oraz góry kadłuba i transmisji Dragona obok mixa, który teraz buduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Twojej reakcji...po to założyłem ten wątek, żeby pytać o kwestię, co do których nie mam pewności. Na zdjęciach oryginałów z linku, który załączyłeś widać tyle, że myślę, że były dwie listwy boczna i tylna i łączyły się na krawędzi pancerza...tyle z moich obserwacji, które postanowiłem potwierdzić, co w tym złego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na tej stronie jest wszystko (to ta sama strona) o czym pytasz i to w oryginale, a nie interpretacji producenta modelików!

 

Chyba logicznym jest patrzeć na oryginał i go odtwarzać, a nie pytać się czy oryginał na pewno jest taki jaki jest!

 

PS. Bo chyba nie chodzi Ci o sztuczny ruch w warsztacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem listwy, bo wcześniej "przyspawałem je na krawędzie pancerza, ale od spodu, a nie do boku. Przyciąłem trochę osłony peryskopów, bo były za wysokie i wypiłowałem włazy, żeby peryskopy zmieściły się w nich odrobinę poniżej linii powierzchni włazu

7eb644be9afdf3ebmed.jpg

Dorobiłem miejsca montażowe na śruby do zawiasów półki w tyle kadłuba

a661798b8b8404c3med.jpg

01fff78e620667afmed.jpg

878c2c21d47a0afcmed.jpg

Większość zaczepów do narzędzi już jest przyklejona. Spiłowałem korki do zbiorników paliwa Italeri i wkleiłem dragonowskie, bo mają dużo lepsze detale

20c3d89839184057med.jpg

Kadłub wymaga jeszcze sporo poprawek, bo gdzieś brakuje śruby, uchwytu, kaemu itd...

Przyszły mi już gąsienice i na podwoziu będą friule T-48, a na pancerzu Bronco T62.

Z tego miejsca ogłoszenie: chętnie zakupię kilkanaście ogniw późnych gąsienic do Pantery:-)

W związku, z tym, że wzoruje się na tym pojeździe mam pytanie czy istnieją zdjęcia jego przodu i lewego boku?

e9555fccc38d592dmed.jpg

Zakładam, że skoro załoga wzmocniła ogniwami gąsienic prawy bok pancerza i lewy bok wieży to tak samo zrobiła z przodem i pozostałymi bokami, więc czołg będzie zdrowo dopancerzony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że dzisiaj ostatnie szlify...dorobiłem trochę detali błotników i włazów

556c915d5d2a9fc6med.jpg

8a543b23ffa09343med.jpg

5135f3216c2a24bfmed.jpg

 

Uchwyty do mocowania pasków na narzędzia. Paski i narzędzia zamontuje po pomalowaniu kadłuba.

b091f779d04a4baemed.jpg

 

Uchwyty na półce i wycior

fbec33e2ff930b23med.jpg

3e3647f083f9bff8med.jpg

Zostaje zmontowanie deflektora i przyklejenie ogniw gąsienic. Czekam na lufę kaemu będzie z Rb Model...

 

Kolega bazylms prosił o jeszcze jedno zdjęcie porównawcze kadłubów i transmisji Italeri i Dragona...

033e8d75e940f05cmed.jpg596d0f3816bb91afmed.jpg

Na pierwszym zdjęciu na sucho spasowana góra kadłuba i transmisja Dragona z wanną Italeri, a drugie to model z warsztatu, czyli góra kadłuba i transmisja Italeri i wanna Dragona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.