Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

A jaki lakier kupić może być w sprayu żeby uzyskać wysoki połysk. Ten co stosowałam zaczął wgryzac się w farbę i masakra się robi.kolory się spływają. Ten co korzystam jest kupiony w sklepie z częściami do aut. Może za mocny. Odnalazłem w czelusciach lakier glos w sprayu model master. Czy uzyskam nim wysoki połysk? Co sądzicie o lakierach tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nie trolluję, ale podejrzewam, że nie wszystko co działa na farby akrylowe zadziała równie skutecznie na celulozowe. A na ile wiem, to vallejo ma głównie farby na bazie wody. Skoro używając wujka google nie znalazłem odpowiedzi to pytam "starszych i mądrzejszych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

W końcu po to to forum jest, żeby pytać. Ja to w sumie nie wiem, czym to najlepiej czyścić, njlepiej zrobić eksperyment. Ale doświadczenie i podpowiada, że mało jest farb, które w stanie "mokrym" nie mogą być zmyte rozcieńczalnikiem nitro, więc może warto spróbować. życzę powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witajcie,mam pytanie odnośnie farb Zero Paints-czy oprócz firmowego rozcieńczalnika można użyć z powodzeniem jakiegoś innego z popularnych,np.Gunze Mr Color Leveling,Tamiya?Próbował ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Kochani koledzy. Czy można nabyć gdzieś model plastikowy auta Żuk 1:25 24 ?

 

podłączam się do pytania

 

Chyba tylko karton Cię czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczenie dla zaawansowanych to odrysowanie kartonowych części na płycie polistyrenowej i zbudowanie modelu z tego. To może nawet bardzo dobrze wyglądać, ale nie jest to projekt na jeden wieczór...

 

Życzę powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Cześć!

 

Ja bym powiedział najpierw lakier, i najlepiej żeby porządnie wysechł, a potem BMF - w przypadku skomplikowanych wzoró najpierw nakleić większy fragment a potem obciąć nadmiar ostrym nożem. U mnie na przykład zadziałało to tak (znaczek VW):

 

vw23.jpg

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Na wstępie zaznaczam, iż nie mam żadnych doświadczeń w stosowaniu w/w folii ale.. ;)

Od dłuższego czasu stosuję farbę/lakier Alclad Chrome II, i ,moim zdaniem, wygląda to bardzo dobrze. Poniżej foty (wszystkie "chromowanie" elementy są pomalowane wspomnianym specyfikiem)

81cdd6e5ad2a7887med.jpg

 

abe662fb274cbf1cmed.jpg

 

2445e465bf5ee8aamed.jpg

 

i jeszcze silnik do Fokkera w kolorze "polerowane aluminium :

1a2bd21624104ab4med.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczyłem kilka podkładów, od Alclada po Tamiya. Najlepiej wychodzi Mr Color GX

p.s.

na zdjęciu z elementami modelu Harley"a widać jeszcze, na bloku silnika, położoną warstwę Alclad Aluminium.

p.s.s.

pamiętajcie, aby efekt był jak najlepszy, o tym, aby kłaść warstwę tylko raz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie co do modelu, konkretnie firmy. Chodzi mi o model aoshimy. Kupiłem Nissana Gtr-a. Po otwarciu wszystko ok, fajnie wygląda itp. Mam jednak mamie przymierzania zderzaków do karoserii. I tu załamanie bo spasowanie jest na poziomie ATM. Wy też tak mieliście z modelami tej firmy? Myślałem że jakościowo będzie coś na styl Tamiya tym bardziej że firma jest dość droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zderzaki są za szerokie, ale trochę podgrzać skleić i jest ok, zobacz mojego GT-R. viewtopic.php?f=73&t=57338

W Tamiyi też się tak zdarza, miałem trzy F40 i w żadnym klapa nie pasowała. Po prostu części chyba stygną po wyjęciu z formy i trochę się odkształcają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Cześć!

 

W sprawie podkładu, to ja bym raczej powiedział, że tak. Podkład, jeżeli jest dobry to poprawia przyleganie farby i wypełnia małe skazy tworzywa sztucznego, które przez farbę mogły by być widoczne. Ja bym użył.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

podpowiedzcie proszę gdzie kupić felgi bbs rs?

Potrzebne mi do golfa mk1 w skali 1:24.

W rzeczywistości to 15-16".

Znalazłem ofertę na 17", które też byłyby ok ale nie znalazłem nic w polskich sklepach.

 

Proszę o pomoc bo chcę zrobić kopię swojego golfa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.