Skocz do zawartości

Yamaha XV1000 Virago 1:12 Tamiya


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Chciałem podzielić się z wami moją relacją ze sklejania pierwszego w życiu motocykla. Mam nadzieję, że pomożecie mi dobrnąć z nim do końca bez problemów ;) Najbardziej frapuje mnie polerowanie i nakładanie lakieru, ponieważ nigdy tego nie robiłem przy modelach.

Na początek mały in-box.

 

9eb90bd51ddff0e0.jpg

 

b3a0c15b25cff20a.jpg

 

a1786dd792e262a2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go za sobą fajny prosty model, będę zaglądał. Trochę problemów możesz mieć z kalkami na baku. A malowanie jakie?

 

Malowanie baku na czarno, reszta bez zmian. Instrukcja każe malować bak kolorem Maroon, ale ja wolę czarny połysk Gdzieś mam jeszcze uważać oprócz tych kalek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdział pierwszy zrobiony i złożona rama.

 

ab2c8bf08a0119e7.jpg

 

40933126cdfce23d.jpg

 

453c293c62695cf9.jpg

 

I już po malowaniu:

 

68faf1a435c51997.jpg

 

6fd0118693ea584b.jpg

 

a54a2c2a0cb4f10f.jpg

 

29e207c3a940f7ff.jpg

 

Mam do was pytanie odnośnie farb. Jakich używacie pod pędzel? Do małych detali używam Tamiya bez rozcieńczania, ale do większych powierzchni już się nie nadaje. Jakie wy możecie polecić? Dodam, że do aero kiedyś używałem Tamiya+Leveling Thinner, ale przerzuciłem, się na Mr. Painta bo jest wygodniejszy w użytkowaniu. Nie muszę rozcieńczać tylko leję prosto do zbiorniczka aero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba nie za dobrze, że NIE rozcieńczasz...

Nie rozcieńczam Tamiyi tylko do bardzo małych detali. Do większych nie mam pomysłu jakich farb używać, dlatego pytam się bardziej doświadczonych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale napisałeś coś takiego: "...ale przerzuciłem, się na Mr. Painta bo jest wygodniejszy w użytkowaniu. Nie muszę rozcieńczać tylko leję prosto do zbiorniczka aero." - do tego "wlewania prosto do zbiorniczka" się odniosłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale napisałeś coś takiego: "...ale przerzuciłem, się na Mr. Painta bo jest wygodniejszy w użytkowaniu. Nie muszę rozcieńczać tylko leję prosto do zbiorniczka aero." - do tego "wlewania prosto do zbiorniczka" się odniosłem...

 

Tak to prawda, bo on jest już idealnie rozcieńczony. Jakbym go jeszcze czymś rozcieńczył to by mi spływał z modelu ;) Co prawda trochę kosztuje, ale coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie podpowiedzieć jaką farbą zrobić taki chrom "lustro" jak jest w zestawie? Muszę każdy element tak malować, ponieważ przy odcinaniu elementów z ramek w miejscach łączeń bardzo brzydko to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te markery są super, ale nie zrobisz nimi takich dużych powierzchni.

Masz 2 wyjścia. 1. Zostawić chrom jaki jest i markerem pomalować tylko miejsca odcięcia.

2. Zmyć cały chrom i malować od nowa aero lub dobrym metalikiem z puszki.

Ktoś ostatnio pokazywał na forum, że farbę z tego markera wlał do aero i malował

piękne "lustra"

Swojego czasu ten model sklejał Darkwing. Obejrzyj jego warsztat, na pewno skorzystasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Chrom z tego markera jest idealny. Najlepiej zrobić pod niego podkład z błyszczacego czarnego.

Pod aero można kupić uzupełniacz do marketów. Tani nie jest. Można rozcieczać z alkoholem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.