Skocz do zawartości

Rolls Royce Phantom III - entex 1:16


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w moim temacie, a jest to relacja z budowy modelu Rolls Royce Phantom III z 1937r. wyposażonego w siedmiolitrowy silnik V12. Model jest opracowany w skali 1:16 japońskiej firmy Entex.

 

2a614d9a4a23f630.jpg

 

Oryginał:

14bfe76999dffa4c.jpg

 

Przewidywane malowanie: boki do wysokości okien na kość słoniową, natomiast błotniki, górna część maski silnika i dach beżowy.

 

Za budowę modelu zabrałem się wczorajszego wieczoru. Pierwsze co zrobiłem to zaszpachlowałem jamy skurczowe na podłużnicach ramy, jak widać na zdjęciach było ich od za... rypania. Dodam jeszcze, że ramki z częściami do wykonania podwozia zostały odlane z czarnego bardzo kruchego plastiku (przypomina ebonit), z którym trzeba obchodzić się jak z jajkiem gdyż nawet przy delikatnej obróbce potrafi rozlecieć sie na kilka kawałków A oto co do tej pory zrobiłem - podłużnice ramy:

 

9a7086fc93fd7e56.jpg

 

druga strona:

53575272f5124c3a.jpg

 

Posklejany i oszlifowany silnik gotowy do malowania:

d1126ab48a12e459.jpg

1d11cf05205b624d.jpg

 

filtr powietrza:

4e98447a5b4202a5.jpg

 

zbiornik paliwa:

8e10d875447c498c.jpg

 

tylny most i skrzynia biegów:

bef016d3513393d4.jpg

 

elementy zawieszenia tylnego mostu:

c25b28f0a44c5fea.jpg

 

Przednie wahacze będą ruchome, więc aby mogły wytrzymać obciążenie modelu wstawiłem w nich metalowae osie:

 

2446594eaf4e4f0a.jpg

 

i już gotowe przednie zawieszenie:

bcc0b2ac433fff70.jpg

236473059935d24f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ciekawa relacja. Właśnie takie modele w Twoim wykonaniu najbardziej mi się podobają. Auta z tamtych lat mają mnóstwo detali, które Ty potrafisz świetnie wykonać i wykończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tracisz czasu Andrzeju i już powoli zabierasz się za następny, podziwiam Cię za ten wolny i bezcenny czas, którego mi ciągle brak pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już siadam w pierwszym rzędzie, bo szykuje się ciekawie.

Popieram kolegę Fliper_nx, motyw gangsterski dla phantoma ciekawie by się zapowiadał;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do kolorów... Może zrobisz coś gangsterskiego , albo zgniła zieleń ?

 

Popieram kolegę Fliper_nx, motyw gangsterski dla phantoma ciekawie by się zapowiadał;)

Nie ma obawy, za niedługo będzie i gangsterski

 

6f7e0ac0e4e1f5dd.jpg

 

Tymczasem uzbrajanie ramy zbliża się ku końcowi:

 

b2eeba45b7ec0233.jpg

87bef20d18bcc71e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju pędzisz z tymi modelami jak prawdziwe Tornado . Pięknie Ci to wszystko wychodzi - czekam na malowanie . A co do tego magazynu, to ile było tych szafek Torni?. 2-3? .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy

A co do tego magazynu, to ile było tych szafek Torni?. 2-3? .

Hm, moje zapasy można zobaczyć w temacie Nasza SZAFA, czyli poczekalnia.

Co do malowania, to nie bedzie to tak szybko gdyż obiecałem żonce, że do świąt nie będę kurzył farbami w domu.

 

Dokończyłem uzbrajać ramę i wziąłem się za kółeczka:

 

da630613035de69a.jpg

 

Podłogę okleiłem wykładziną dywanową:

 

6fc0463206827f0f.jpg

 

Także przygotowałem do malowania tapicerkę i błotniki , no i mała przymiarka:

 

9c6363d6611ce1a9.jpg

9ac23c4b29139e6d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurde magazyn wielki ze hej gdy zobaczyłem ten magazyn to mama myślała ze dostałem zawału chyba kiedyś pana okradnę ale będziemy musieli podjechać taty scanią i wziąć naczepę bo w osobówkę się nie zmieści xD a co do modelu no to jak zawsze pięknie i czyściutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pozazdrościć czasu dostępnego na modelarstwo, Twoja żona ma czas z Tobą porozmawiać :P , a tak poza tym jakim sposobem okleiłes podłogę wykładziną i ona tak ładnie odzwzorowała faktórę tzn mocowanie na jakiś osprzęt tam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mam czas na rozmowę z żoną Właściwie to ona najczęściej mówi a ja słucham

Kilka cytatów:

gdzie ty będziesz to stawiał ? nie ma już miejsca na twoje modele !

ciekawe kto bedzie czyścił meble z kurzu po farbkach, bo ja na pewno juz tego nie będę robić ! (i tak to robi )

odkupisz mi stół !

a na koniec budowy:

o jaki ładny model ale koniecznie musisz zamówić gablotkę do niego.

 

Co do oklejania wystajacych mocowań na osprzęt, to bardzo łatwo się to robi. Materiał można lekko rozcigać, wystarczy w tych miejscach lekko go naciągnąć. Ponad to materiał jest samoprzylepny (tak jak plaster opatrunkowy pokryty jest warstwą kleju), więc wystarczy dobrze docisnąć go palcami lub pęsetą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tornado napisał:

ciekawe kto bedzie czyścił meble z kurzu po farbkach, bo ja na pewno juz tego nie będę robić ! (i tak to robi Mr. Green )

odkupisz mi stół !

 

 

Znam ten problem bo moja mama mówiła to samo i mówiła ze śmierdzi w całym domu ale mam na to sposób ja wziąłem sobie stary stół z piwnicy i postawiłem w pokoju moim koło okna zawsze otwierałem okno w tym pokoju zamykałem drzwi a malowałem w naszym pokoju który jeszcze nie jest skończony tzn nie wygipsowany nie pomalowany po prostu 4 gołe ściany no i problem z głowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Spoko, czyli to jest jakaś taśma?? CZy to jest okleina taka? Kupiłeś to w meblowym?

Hehe, nie w meblowym, tylko w Hiroboy'u. Luknij w link a dowiesz sie wszystkiego: Link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No w końcu coś się ruszyło w temacie

Pomalowana rama z zamonotowanymi kołami:

 

722d368e9c06749a.jpg

 

Silnik pomalowałem emalią MM we wtorek, ale dopiero dzisiaj jest suchy:

 

af99eb58e963af99.jpg

 

Błotniki ze stopniami pomalowałem sufracerem 1200, jeszcze polerka i malowanko bazą:

 

15b2d2b05dba4706.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama solidnie i jak zawsze czysto zrobiona . Bardzo w takich starych autach podobają mi się białe paski na oponach . Powiedz mi Panie Andrzeju, czy sam je wykonałeś, czy już takie były w zestawie ?

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.