Skocz do zawartości

Scania new R series


dan-720

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Nazywam się Daniel i mieszkam w Belgii, więc proszę o wyrozumiałość co chodzi o ortografie.

 

Kupiłem sobie Scanie R z nowej serii chyba pol roku temu( nie pamiętam już )i zbudowałem go w mgnieniu oka, no i wyszło tak jak wyszło, otóż;

 

Wziąłem klej który naprawdę się do tego nie nadawał (był elastyczny, lakier się topił pod nim,...po prostu masakra )

chciałem zakryć pocznę schowki na zewnątrz co się wogule nie udało (za mało szpachli i mało cierpliwości)

Wiec się wziąłem za jego renowacje i rozbiórkę.

Ale przed tym pokarze jak wyglądał (kilka zdjęć jest gorszej jakości przez to ze było robione komórką)

 

Oto jak zmieniłem kierownice, bo ta z Italeri była z poprzednich modeli jak i kilka innych części:

19012011354.jpg

Tak wygląda kabina(teraz po kilku zmianach które później pokażę):

22012011380.jpg

Silnik był malowany na czarny mat, a kilka części w srebrny (no i pozostałem przy starej V8):

22012011389.jpg

wszystko było malowane sprayem firmy Tamiya Color. A teraz nadwozie i karoseria

24012011406.jpg

we wnętrzu zamontowałem taki 'a la' GPS, wiec ekranik na tablicy rozdzielczej. Użyłem do tego niepotrzebna część zaznaczona na szaro w instrukcji:

24012011408.jpg

a oto zdjęcie z perspektywy człowieka który wsiada do kabiny:

DSC00698.jpg

jeszcze kilka zdjęć i powiedzcie co zrobiłem źle a co morze dobrze (dodam ze to mój pierwszy model)

Zauważyłem tez w tym forum niektórzy popełniali błąd wklejając odwrotnie ściankę do globu, ja tez to miąłem ale poprawiłem to, co zobaczycie niebawem:

24012011417.jpg

DSC00703.jpg

tu jeszcze nie ma owiewki nad szyba, widać wadę z klejem na spojlerach

24012011411.jpg

i z owiewką

DSC00745.jpg

DSC00747.jpg

 

Proszę o opinie a jutro (albo za kilka dni) pokaże jak idzie praca nad nią teraz.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ortografia to nie problem Ściągnij sobie wersję polską przeglądarki z polskim poprawianiem/zaznaczaniem błędów.

Trzeba powrzucać zdjęcia bo tak nic nie widać. Jeśli umieszczasz linki używaj opcji URL podczas pisania postów. Należy link wkleić pomiędzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za zdjęcia, jak wpisywałem linki to działały, wiecie morze na jakie stronę je mogę włożyć żeby je tu łatwo odtworzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, zaras poprawie to wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie mi się udało normalnie dać te zdjęcia, chodź lepiej by było w miniaturka, czekam na wasze zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o te miniaturki, nie moglem ich wstawić. Próbowałem linkami z photobucket ale nie było. W tek chwili patrzcie na tym co jest, sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto jak wyglądają prace nad tą scania teraz.

Dalem kolorek na obręcz w feldze, przykleiłem kilka części odnowa tym dobrym klejem

DSC01492.jpg

DSC01493.jpg

DSC01485.jpg

DSC01496.jpg

DSC01490.jpg

 

drzwi i kierownice próbowałem przerobić choć trochę na te z nowych R-ek jeszcze nie mam farby do drwi wiec nie wiem kiedy skoncze wnetrze.

 

DSC01491.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to się nie martw, mam lepszy klej teraz i mogę jej używać w mniejszej ilości.

Będę kleił od wewnętrznej strony wiec myślę ze pójdzie bez problemu.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, jak na pierwszy model to calkiem niezle. Co jednak mi sie nie podoba, poniewaz zutuje to na efekt koncowy to fakt, ze malujesz wszystko przed sklejeniem. Nie da sie choc bys nie wiem jak probowal skleic elementow kabiny juz pomalowanych bez unikniecia szpar, ze juz nie wspomne o wylewajacym sie na zewnatrz kleju. Fakt, w niektorych kabinach trzeba zostawic np. tylna scianke nie przyklejona, bo inaczej nie wlozysz wnetrza do kabiny (np. Scania 3). Poza tym wiekszosc czesci Italeri czy Revell wymaga najpierw dopasowania, przeszlifowania papierem sciernym albo szpachlowania, a to juz pominales totalnie. To na tyle. Przypatrz sie tez jak inni robia modele, albo zajzyj do pierwszego tematu w warsztacie "pytania i odpowiedzi pomocne przy budowie modeli" - warto poczytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki tomek6, fakt widziałem ze inni sklejali a potem malowali, ale u mnie inaczej by praca nie szla do przodu, bo farby jeszcze nie mam do wnętrza (drzwi do pomalowania) i gdybym skleił to bym nie miał jak potem pomalować tych czy innych elementów. Ale gdyby się zdarzyło ze kupie nowy model to już zrobię tak jak mówiłeś ;)

 

A poza tym, wiecie morze jak poprawić błąd italeri, chodzi o zderzak i kabinę pochylona do tylu, widziałem ten problem http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=73&t=28399&p=433461&hilit=scania+r620#p433461

Moim zdaniem to przez przednie nadkola które są bardzo lekko pochylone, ale morze wiecie lepiej na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt widziałem ze inni sklejali a potem malowali, ale u mnie inaczej by praca nie szla do przodu, bo farby jeszcze nie mam do wnętrza (drzwi do pomalowania) i gdybym skleił to bym nie miał jak potem pomalować tych czy innych elementów.

A śpieszysz się gdzieś ? Ale to Twój model, więc rób po swojemu, tylko obawiam się, że prędzej czy później wyląduje wszystko w krecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie śpieszę się, po prostu robiłem tak jak do tej pory to robiłem. Nie miałem problemów z klejeniem kabiny poprzednio i dlatego nie był wyrzucony bo nie było Aż tak źle w sumie.

Tylko spojlery były źle zrobione, i zewnętrzne części się ruszały przez ten klej który do tego się nie nadawał, a spojlery czy tak czy tak bym malował oddzielnie bo to w sumie oddzielne jest od kabiny.

 

No i w sumie mój model, chciałem tylko pokazać co miałem zrobione i jak będzie zrobiony, teraz już wiem ze można inaczej no i dziękuje za to ze mi to wytłumaczyliście. Zobaczymy jak będzie na końcu wyglądał

 

Proszę o komentowanie modelu, co o nim sądzicie, co byście morze zmienili (z wyglądu czy co poprawili) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za podwójny post, nie chciałem przerabiać poprzedniego

 

Oto co dzisiaj zrobiłem:

 

Na tylnych nadkolach pomalowałem zaczepy (tak to się nazywa?) na srebrno, były w kolorze nadwozia ale moim zdaniem teraz wygląda lepiej.

DSC01503.jpg

 

W oryginalnym ustawieniu tej butli byłaby ona bardziej schowana, ale zauważyłem ze w realu jest on niżej usadzony:

DSC01504.jpgIMG-0754-border.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny kolorek sobie wybrałeś,widać że się starasz i za wszelką cenę chcesz zrobić to jak najlepiej, oby tak dalej, tylko tak jak koledzy wcześniej pisali szkoda, że pomalowałeś przed złożeniem kabiny, ale trzymam kciuki, że nie odbije Ci się to na estetyce i będzie ładnie. :P Popraw go może troszeczkę w środku, ale ogólnie jest fajnie. Miłego składania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kamilex5, kilka zmian zrobiłem, drzwi i kierownice przerobiłem na podobiznę nowego.

Leżaki tez wyżej przykleiłem, wiec co raz bardziej przypomina normalna wersje, chodź zawsze wole być oryginalny i są rzeczy różniące się.

 

a teraz fotki ;)

 

Oto jak wygląda kierownica i drzwi, jeszcze je pomaluje na czarno

DSC01538.jpg

zrobiłem też przewody do naczepy, ale będzie mocowane jak w starej scanii

DSC01508.jpg

lusterka z folii aluminiowej, ale przez stary klej jest trochę plam, nie dało się ich usunąć

DSC01534.jpg

A poza tym podwozie jest gotowe (oprócz przedniej atrapy, jeszcze do malowania pójdzie)

DSC01529.jpg

DSC01527.jpg

DSC01524.jpg

DSC01515.jpg

 

prosze o komentarze

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na 1 model ,to naprawdę zacnie ,jedynie chlapacze z napisem Scania ,mogłeś po porostu z czarnego kartonu wyciąć ,ale to rada na przyszłość.

Bardzo ciekawi mnie jak Ci pójdzie ze sklejaniem kabiny:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komplement, ale czy jesteś aby pewny ze karton to dobry pomysł na chlapacze? Nigdy bym nie pomyślał o takim czymś xD

 

A kabina dochodzi do siebie, jutro przetrę trochę papierkiem i dam druga warstwę czarnego lakieru.

A potem kilka detali pomalować i już kabinę będzie można sklejać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem z niego chlapacze do naczepy wywrotki i wygląda to o wiele lepiej aniżeli plastikowy badziew, w ciągniku to jeszcze tak źle nie wygląda jak w naczepie ,a i trzeba go jeszcze nawilżyć ,żeby się bardziej "urealnił".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.